هرگونه ساخت وساز درزمین های نسقی ممنوع است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ آبان - ۱۳۹۷  
false
false

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در زمین های نسقی بر اساس قوانین جاری خبر داد.

علی خاوری در جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله شهرستان لنگرود افزود: بر اساس قوانین جاری هرگونه ساخت و ساز در زمین های نسقی ممنوع است ، اگرچه قانونگذار برای ساخت و سازهای قبلی جهت دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه های اجرائی و عوامل درگیر موظف اند طبق قانون عمل کنند.
وی ادامه داد: صدور هرگونه پروانه جهت ساخت و ساز در این اراضی توسط شهرداری ها تا تعیین تکلیف نهایی آنها ممنوع و مشمول پیگرد است.
خاوری با بیان اینکه یکی از وظایف راه و شهرسازی در استان ها تهیه طرح جامع برای هریک از شهرها با توجه به ضوابط و استانداردهای مصوب و تعیین ضوابط و استانداردها برای تهیه نقشه های هادی و اعلام آن به وزارت کشور می باشد افزود : بعد از تهیه طرح های هادی و جامع اگر اراضی داخل محدوده باشد اراضی ملی است و منابع طبیعی موظف است اسناد آنرا انتقال دهد.
وی تصریح کرد : بعد از تبدیل شدن چاف و چمخاله به شهر از سال ۸۹ تاکنون، ۵۴۸ هکتار اراضی این منطقه را براساس ماده ۱۰ قانون زمین شهری به مالکیت دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن درآوردیم و ۱۲۰ هکتار دیگر جهت اخذ سند در دست اقدام می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت : پیش طرحی برای طرح های هادی چاف وچمخاله آماده شده و پس از تدقیق و تصویب آن در استان این آمادگی را داریم جهت تصویب به شورایعالی شهرسازی و معماری بفرستیم.
وی خاطرنشان کرد : قسمتی از اراضی بعد از انتقال سند از منابع طبیعی مورد تصرف مردم قرارگرفته و قرار شد در یک تصمیم ملی برای کل کشور ، اراضی تصرف شده تعیین تکلیف شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true