مدیر روابط عمومی شورای شهر رشت منصوب شد

بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور داریم | سال ۹۷، بیش از یک میلیون و ۳۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم

جذب ۷۲ درصد از درآمد شهرداری لاهیجان تا پایان بهمن / نگرانی برای مواجه با مشکل کمبود نقدینگی در پایان سال

برگزاری همایش «تجلیل از راویان تاریخ شفاهی گیلان» در رشت

نماینده لاهیجان و وعده‌هایی که یکی پس از دیگری محقق نمی‌شود! + سند

سؤال از رئیس‌جمهوری با ۱۰۲ امضا تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد

ارتقای فرهنگ شهروندی، هزینه کمتری برای اداره امور شهرها در بر دارد

فعالان حوزه حمل و نقل لاهیجان نباید از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی متضرر شوند

فرمانداران از مواضع دولت حمایت کنند | هیچ مسئولی نمی‌تواند موفق باشد مگر اعتماد متقابل میان خود و جامعه به وجود آورد

گشت شهرآرا برای استقبال از نوروز در لاهیجان آغاز به کار کرد

چگونه در سه روز ۵ کیلو کم کنیم؟

پاکسازی ریه از نیکوتین مخصوص قلیانی ها یا سیگاری ها

کد خبر: 107774 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴:۴۳ - دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | پرینت خبر |

استاندار گیلان:

صادرات موفق رونق تولید و اشتغال را در پی خواهد داشت | کمیته‌های تخصصی برای رسیدگی به مشکلات بخش‌های مختلف استان هفته آینده تشکیل می‌شود

استاندار گیلان در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان صادرات موفق را موجب رونق تولید و اشتغال دانست و افزود : با تحقق این مهم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات جامعه کاهش خواهد یافت .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری در این نشست که به مناسبت گرامیداشت روز ملی صادرات و با حضور فعالان عرصه تولید و تجارت در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، حمایت از بخش خصوصی را ازجمله وظایف دولت برشمرد و افزود : البته از بخش خصوصی انتظار داریم راهکارهای موثر در کاهش مشکلات عرصه تولید و صادرات را ارائه کند .

نماینده عالی دولت در گیلان صادرات موفق را موجب رونق تولید و اشتغال دانست و افزود : با تحقق این مهم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات جامعه کاهش خواهد یافت .

وی مشکلات موجود در بخش تولید و صادرات را ترکیبی از عملکرد دولت و بخش  خصوصی دانست و افزود : این مشکلات تنها مختص یکی از این بخش‌ها نیست و باید در کنار هم برای حل این مشکلات راهکار دهیم .

استاندار گیلان مجموعه ناکارآمدی بخش خصوصی و دولتی را باعث حاشیه سود کم و تراز نزدیک به منفی در واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود : زمانی که نارسایی‌ها زیاد شود آن را در عدم پرداخت مالیات و هزینه برق و گاز و غیره واحدهای تولیدی جستجو می‌کنیم درحالی‌که این راه‌حل اساسی نیست .

نماینده عالی دولت در گیلان  بخشی از مشکلات عرصه تولید را مربوط به بخش دولتی و بخشی دیگر را متوجه بخش خصوصی دانست و افزود : درست است که در فرآیندهای اداری با بروکراسی و در آموزش نیروی انسانی و ده‌ها مسئله دیگر که مربوط به بخش دولتی است و افزایش هزینه تولید را در برداشته با مشکل مواجه هستید اما آیا مدیریت بخش خصوصی و تکنولوژی مورداستفاده بی‌نقص است ؟ آیا هزینه تمام‌شده کالا و بهره‌وری تولید با تمام کشورها یکسان است ؟

وی بیان و تحلیل خوب مشکلات و عدم ارائه پیشنهاد و راهکار جهت حل آن مشکل را وجه مشترک بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد و افزود : به‌خوبی  نقد و گلایه می‌کنیم و البته این نیز خوب است اما راه‌حل‌های آن را بیان نکرده و پیگیر نیستیم .

استاندار گیلان  بابیان اینکه تمام تلاش ما بر این است تا در تصمیم‌گیری‌ها از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر بهره گیریم در خطاب به فعالان عرصه تولید و تجارت اظهار داشت : کارتان بسیار مهم است .

دکتر سالاری بابیان اینکه ما دولتی‌ها برای مردم کار می‌کنیم و در هیچ سطحی نباید به مردم نگاه از بالا به پایین داشته باشیم بر ضرورت پاسخگویی به مردم تأکید کرد و افزود : البته این مهم به فرهنگ پاسخگویی ، نحوه مطالبه گری و طرح مسائل ارتباط دارد .

استاندار گیلان از برگزاری کمیته‌های تخصصی در هفته آتی برای رسیدگی به مشکلات بخش‌های مختلف استان خبر داد و افزود : در این کمیته‌ها از بخش‌های خصوصی دعوت به عمل خواهد آمد تا به‌صورت کارشناسی مسائل را منطبق با ساختار اداری کشور پیشنهاد ودرجلسات بعدی پیگیری شود و انشاء ا… راهگشایی نصیب ما خواهد شد .

نماینده عالی دولت در گیلان گفت : چنانچه بخش تولیدی تمام نگاه خود را تنها معطوف به بازار داخلی کند قطعاً بخش قابل‌توجهی از آن موفق نخواهد شد و با شکست مواجه می‌شود  .

در پایان این نشست استاندار گیلان از صادرکنندگان نمونه استان در سال ۹۶ با اهداء لوح  قدردانی کرد

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار