خانواده احمدرضا شاکر،مهدی قائدی را به منزلشان راه ندادند!

مدیرعامل شهرک صنعتى لاهیجان، عضو کمیسیون حقوقى و قضایى خانه صنعت، معدن و تجارت و ایران شد

رویکرد ستاد تنظیم بازار توجه به اقتصاد محلی است | توزیع ۲۷ تن میوه شب عید در املش

گیلان در روزی که گذشت ( ۳ اسفند ۱۳۹۶) + صوت

آنقدر به گروه‌ها وصله منافق، اغتشاشگر و فتنه‌گر زدیم وصله کم آوردیم | چون کسی نمی‌تواند حرفش را بزند حرف‌ها تبدیل به عقده می‌شود

کاسپین مطابق با تصمیمات مراجع ذیصلاح انجام وظیفه می کند | تعیین تکلیف مطالبات ۹۸ درصد از سپرده گذاران تعاونی فرشتگان

مجموعه شعر«سیاهی های زمین را خط نمی‌زنم» در لنگرود رونمایی شد + تصاویر

ورزش صبحگاهی کارکنان ادارات رودسر برگزار شد + تصاویر

هر فرماندار باید حداقل یک نفر از جوانان و بانوان را در کادر مدیریتی خود تعریف کند | عکس خبر

مدیر روابط عمومی شورای شهر رشت منصوب شد

بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور داریم | سال ۹۷، بیش از یک میلیون و ۳۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم

جذب ۷۲ درصد از درآمد شهرداری لاهیجان تا پایان بهمن / نگرانی برای مواجه با مشکل کمبود نقدینگی در پایان سال

کد خبر: 107777 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶:۳۶ - دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | پرینت خبر |

نیروهای غیر بومی در راه شهرداری رشت؟!

میزان بالایی از نیروهای شهرداری رشت مربوط به نیروهای شرکتی و حجمی هستند. اما این اتفاقی است که در گذشته رخ داده و بخاطر نبود برنامه سیستماتیک مشکلاتی نیز وجود دارد.

شنیده ها از ساختمان شهرداری رشت حکایت از اضافه شدن حداقل ۶ تا ۱۰ نیرو از شهرداری هایی چون مشهد، تهران و قزوین دارد، در همین راستا احمد رمضانپور نرگسی، عضو شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در برخی از شهرستان ها افرادی دارای تجربه کاری که اصالتاً گیلانی بوده و دارای سوابق خوبی چون شهرداری برخی شهرها هستند گاهاً به شهرداری رشت منتقل می شوند که در واقع استفاده شهرداری رشت از تجربیات آها برای خانواده شهرداری است و این موضوع ممکن است اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: افرادی اصالتاً گیلانی و رشتی در وزارت کشور یا شهرداری ها مشغول به فعالیت هستند و شاید با توجه به اینکه شهردار نیز غیر رشتی است و در این فرصت اندک هنوز آشنایی کامل از توانمندی های نیروهای منابع انسانی قطعاً نداشته است، شاید این احتمال وجود داشته باشد که افرادی آمده باشند و تقاضایی برای حضور در شهرداری رشت داشته باشند و ایشان هم با توجه به رزومه افراد تشخیص دهند که آنها می توانند به بدنه شهرداری رشت کمک کنند.

عضو شورای شهر رشت افزود: حال اما اینکه کارمندی از شهرداری تهران یا مشهد بیاید به شهرداری رشت را بعید می دانم اتفاق بیفتد، نه تنها چنین موضوعی نباید رخ دهد بلکه ما نیز مقابل آن مقاومت خواهیم نمود.

رمضانپور در خصوص حجم بالای نیروهای شهرداری رشت نیز گفت: میزان بالایی از نیروهای شهرداری رشت مربوط به نیروهای شرکتی و حجمی هستند. اما این اتفاقی است که در گذشته رخ داده و بخاطر نبود برنامه سیستماتیک مشکلاتی نیز وجود دارد. برای مثال در گذشته افرادی که دارای تجربه بودند نادیده گرفته شده و افرادی با سوابق کاری بسیار کم به سادگی تبدیل به مدیر و معاون می شدند که این موضوع سبب سرخوردگی نیروهای باتجربه می شد و دیگر امیدی به ارتقا نیز وجود نداشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار