مشکل پیش آمده برای رضا علیزاده اداری و بین بخشی است|مشکلی برای ادامه کار آقای علیزاده وجود ندارد

هیچ‌کس نمی‌تواند آبروی کسی را بریزد | ؛ تهدید‌ها جدی است اما دلسرد نشوید | باید مانند جنگ از زیر آتش‌بار سنگین با رشادت عبور کنیم

گازرسانی به روستاهای گردشگرپذیر آستارا ماه آینده پایان می یابد

افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی

دومین اردوی تیمهای دوچرخه سواری گیلان برگزار شد

مرگ جانکاه جوان ۲۷ ساله در خیابان ژاندارمری رشت

گوشت گوزن در سفره ایرانی!

توضیحات جهرمی درباره مصوبه جدید اینترنت

اسرائیل کارخانجات نظامی ایران را بمباران کرده است؟

دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده ها بدون حب و بغض عمل می کند

دیدگاه وزیر دفاع آمریکا درباره حمله نظامی به ایران!

خارج از نگاه حزبی با کمک مردم بخش رودبنه را به جایگاه واقعی برسانیم

کد خبر: 107891 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹:۳۵ - سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در حوزه بهداشت و درمان گیلان هر کس، هر جا و هر جور که دلش می‌خواهد امور را پیش می‌برد!

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف مبنی بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان گیلان هر کس، هر جا و هر جور که دلش می‌خواهد امور را پیش می‌برد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان صدها میلیارد تومان بدهی بالا آورده است و پزشکان، متخصصین، کارکنان، کادر درمانی، تجهیزات پزشکی، داروخانه‌ها و غیره از دانشگاه طلبکار هستند.

به گزارش «بامردم»، ذبیح نیکفر  در واکنش به افزایش ده برابری داروهای داخلی کشور اظهار کرد: افزایش چندین برابری داروهای داخلی همچون سایر خدماتی که بی‌دلیل در کشور افزایش می‌یابند، دلیل خاصی ندارد.

وی افزود: مگر برای سایر خدماتی که در کشور گران ارائه می‌شوند دلیلی وجود دارد که اکنون برای افزایش قیمت چند برابری دارو دلیلی وجود داشته باشد؟

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی به‌ضرورت شدت نظارت‌ها از سوی مجلس در حوزه دوا و درمان تاکید کرد و گفت: نظارت مجلس در رابطه با افزایش قیمت داروها باید بیشتر باشد کما اینکه این نظارت‌ها اکنون نیز وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فقدان مدیریت صحیح در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: ما مدیریت منابع انسانی و اقتصادی در حوزه سلامت من‌جمله در استان گیلان نداریم.

نیکفر با ابراز تأسف مبنی بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان گیلان هر کس، هر جا و هر جور که دلش می‌خواهد امور را پیش می‌برد، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان صدها میلیارد تومان بدهی بالا آورده است و پزشکان، متخصصین، کارکنان، کادر درمانی، تجهیزات پزشکی، داروخانه‌ها و غیره از دانشگاه طلبکار هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به بدهی قابل‌توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: بدهی که اکنون دانشگاه گیلان دارد می‌توانست با مدیریت صحیح و با نظارت به حداقل ممکن برسد.

وی با مقایسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سایر دانشگاه‌های هم‌تراز در کشور گفت: چرا سایر دانشگاه‌های کشور که هم‌تراز با دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند حتی امکاناتی کمتر از ما دارند کمتر بدهکار هستند و اداره مراکز درمانی آن‌ها خیلی بهتر از گیلان است؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مشکلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان ناشی از سوء مدیریت است و باید در اجرای سیاست‌های دانشگاه تجدیدنظر شود، تصریح کرد: مرکزی که ناکارآمد باشد در هر قسمت و معاونتی ناکارآمد است و جابه‌جایی شخصی از یک معاونت به معاونت دیگر کارساز نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاراتی به افزایش دو برابری تعرفه خدمات در مراکز درمانی استان اشاره کرد و گفت: چون منابع کافی برای درمان در طرح تحول سلامت وجود ندارد مجدداً دانشگاه علوم پزشکی به حالت اولیه خود برگشته و همچون گذشته تعرفه‌ها را اعمال می‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تذکر مجلس به مقام عالی وزارت بهداشت و ارائه توضیح درباره طرح تحول سلامت و افزایش دو برابری خدمات درمانی در مراکز دولتی خبر داد و گفت: تذکراتی را نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب سؤال، تذکر و سؤال از وزیر مطرح کرده‌اند و خواسته‌اند در این راستا توضیحاتی را ارائه کنند و باید منتظر ماند تا ببینیم چه توضیحاتی را در این راستا ارائه می کنند.

منبع: فارس

Print Friendly, PDF & Email
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار