مشکل پیش آمده برای رضا علیزاده اداری و بین بخشی است|مشکلی برای ادامه کار آقای علیزاده وجود ندارد

هیچ‌کس نمی‌تواند آبروی کسی را بریزد | ؛ تهدید‌ها جدی است اما دلسرد نشوید | باید مانند جنگ از زیر آتش‌بار سنگین با رشادت عبور کنیم

گازرسانی به روستاهای گردشگرپذیر آستارا ماه آینده پایان می یابد

افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی

دومین اردوی تیمهای دوچرخه سواری گیلان برگزار شد

مرگ جانکاه جوان ۲۷ ساله در خیابان ژاندارمری رشت

توضیحات جهرمی درباره مصوبه جدید اینترنت

اسرائیل کارخانجات نظامی ایران را بمباران کرده است؟

دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده ها بدون حب و بغض عمل می کند

دیدگاه وزیر دفاع آمریکا درباره حمله نظامی به ایران!

خارج از نگاه حزبی با کمک مردم بخش رودبنه را به جایگاه واقعی برسانیم

سخنی با نماینده رشت در مجلس: بسیار سخن باید تا پخته شود خامی

کد خبر: 108358 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹:۳۸ - شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

میرزا کوچک‌خان جنگلی اسوه فتوت و الگوی مبارزه با استبداد است

میرزا کوچک‌خان جنگلی شجاعانه در برابر زور و ظلم طاغوت زمان خود ایستاد و در راه تحقق حکومت اسلامی مبارزه کرد و با آزادگی و شرافت خود هویت اسلامی ملت ایران را احیاء نمود و با تقدیم هستی خود به خداوند متعال، به جوانان ایرانی درس شهامت و غیرت داد .

به گزارش «بامردم»، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در گفت و گو با ایسنا منطقه گیلان، با اشاره به یازدهم آذر، سالروز شهادت روحانی مبارز «میرزا کوچک‌خان جنگلی»، اظهار کرد: میرزا کوچک‌خان جنگلی نماد غیرت و شجاعت، اسوه فتوت، رشادت و الگوی مبارزه با استبداد و استعمار جهانی است.

وی با بیان اینکه میرزا کوچک‌خان جنگلی، مجاهدی آزاده که فریاد استبدادستیزی مردم مسلمان ایران را از عمق جنگل‌های سرسبز و کوه‌های سر به فلک کشیده گیلان به گوش جهانیان رساند، گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی رادمردی که از حوزۀ علمیه برخاست و با تجربیات گرانبهای انقلاب مشروطه، نهضت اسلامی جنگل را بنا نهاد و سرانجام با تاسی از اباعبدالله ‏الحسین(علیه السلام) جان خود را در راه پاسداری از عزت و شرف مردم ایران تقدیم کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، سردار جنگل را مجاهدی نستوه و مبارزی دلیر معرفی کرد و گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی شجاعانه در برابر زور و ظلم طاغوت زمان خود ایستاد و در راه تحقق حکومت اسلامی مبارزه کرد و با آزادگی و شرافت خود هویت اسلامی ملت ایران را احیاء نمود و با تقدیم هستی خود به خداوند متعال، به جوانان ایرانی درس شهامت و غیرت داد .

حجت الاسلام اشجری، ادامه داد: سردار شهید میرزا کوچک‌خان جنگلی نماد غیرت، شجاعت و مجاهدت مردم گیلان است که با قیام در راه اسلام، اقامۀ دین و مقابله با طاغوت و استکبار جهانی ثابت کرد که گیلانی غیور همواره پرچمدار مبارزه با استعمار و استبداد بوده‌ و هرگز در مقابل زور و ظلم جباران زمان کوتاه نیامده و سر تعظیم فرود نخواهد آورد.

وی، تصریح کرد: سردار جنگل نیم قرن قبل از ظهور انقلاب اسلامی، قیامی پرشور و شعور اسلامی و مردمی را رهبری کرد و با ایستادگی و مقاومت، پیشنهادات انحرافی قدرت‌های بزرگ دنیا را رد کرد و با نمایش روحیۀ حق‌طلبی و استکبارستیزی خود به یک نسل هویت و شخصیت انقلابی بخشید و نام خود را در تاریخ و یاد خود را در دل مسلمانان آزادی‌خواه جهان جاودانه ساخت. او با نهضت جنگل پرچم عزت و افتخار گیلانیان را در عصر خفقان و ظلمت بر دوش کشید و چراغ راهی شد تا انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) در بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی برسد .

وی، میرزا کوچک‌خان جنگلی را قهرمان مردم گیلان و ملت ایران دانست و گفت: میرزا کوچک‌خان جنگلی شهید والامقامی است که ستاره پرفروغ آسمان شهادت استان گیلان شد و امروز نام او در کنار ۸ هزار شهید انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم می‌درخشد.

Print Friendly, PDF & Email
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار