قهرمان گيلاني پاراوزنه‌برداری جوانان جهان، قهرمان آسيا شد

فرزند رییس قوه قضاییه بازداشت نبوده و با سرویسی ارتباط نداشته | احمدی‌نژاد هنوز محاکمه نشده است | چرا دادگاه علنی برای محصورین برگزار نمی‌شود

ریاست یک روزه بانوی «توانمند» رسانه ای در بهزیستی صومعه سرا

مدیر کل ارشاد گیلان عزادار شد

برپایی نمایشگاه نقاشی طرح خیال در لاهیجان + پوستر

وضعیت چگونگی اجرای پروژه راه آهن آستارا – آستارا مورد بررسی قرار گرفت + تصاویر

سوت بلبلی سخنگوی قوه قضائیه در گفتگوی شفاف با دانشجویان + فیلم دیدنی

توضیحات وزارت خارجه در مورد خبر برهنه کردن مسافران ایرانی در فرودگاه بلگراد

مراقب باشیم احمدی‌نژاد دیگری در راه است

پاسخ مطهری به اتهام‌زنی کیهان | کیهان نباید موجب فریب خوانندگانش شود

لابی‌ها پشت‌پرده برای ۳۰۰ ردیف بودجه پرحاشیه | سایه افراد عجیب و غریب بر پارلمان

اهدا جایزه میلیونی شورای شهر لاهیجان به بانوی ملی پوش دراگون بوت | آیا سایر ورزشکاران نیز چنین هدایایی دریافت خواهند کرد؟

کد خبر: 108940 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸:۴۵ - پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

حماسه صدور پیام‌های تبریک “روز دانشجو” در لاهیجان بدون برگزاری کوچکترین ویژه برنامه ای در این خصوص!

متاسفانه در شهرستان لاهیجان همچون بسیاری از دیگر شهرستان های کشور آن طور که باید به دانشگاه و دانشجویان توجه نمی شود،ظاهرا حتی در روز دانشجو نیز برنامه ای برای گرامیداشت این روز تدارک دیده نشده است!

اختصاصی «بامردم»، ۱۶ آذر هر سال به برکت خون سه شهید بزرگوار دانشگاه در آذر ۱۳۳۲ روز دانشجو نامگذاری شده است در تمام سالهای پس از انقلاب اسلامی بیشتر از اینکه بزرگداشت این روز باشد، نشانه ای از زنده بودن دانشجویان و دانشگاهیان ایران حتی در فضای خفت بار پس از کودتای آمریکایی –انگلیسی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بوده است، موضوعی که ظاهرا از اهمیت خاصی برای برخی از مسئولین به خصوص مسئولین دانشگاهی برخوردار نیست!

در حالی که بسیاری از مسئولین شهرستان لاهیجان همچون گذشته در تمامی مناسب ها سعی در فعال نشان دادن خود و همچنین جلب توجه رسانه ای دارند و به صدور و انتشار صرفا یک پیام خشک و خالی می پردازند (که زحمت آن هم معمولا با روابط عمومی ها است!)، ظاهرا در روز دانشجوی امسال نیز در این شهرستان دانشگاهی، با وجود چندین دانشگاه و جمعیت نسبتا بالای دانشجویی، هیچ ویژه برنامه خاصی برای این روز حتی در حد یک نشست و سخنرانی تدارک دیده نشده است!

شاید عمده دلیل این اتقاق و فضای خشک و سرد دانشجویی در این شهرستان با وجود دانشگاه هایی مطرح و بزرگ همچون دانشگاه آزاد واحد لاهیجان که یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ گیلان محسوب می شود را بتوان در عدم وجود تشکل های دانشجویی در شهرستان و همچنین عدم توجه کافی مسئولین دانشگاهی و غیر دانشگاهی این شهرستان به این قشر جوان جامعه دانست.

این در حالی است که در این شهرستان گاه و ناگاه و در روزهای عادی شاهد برگزاری ویژه برنامه ها و تریبون هایی با موضوعاتی تحریک برانگیز سیاسی از سوی جناحی خاص هستیم و در مقابل به دلیل عدم وجود تشکل دانشجویی قانونی عملا امکان برگزاری همچین برنامه هایی و نیزدعوت از سخنران ها محدود و ملزم به هماهنگی و درخواست از این جناح خاص یا معاونت های دانشگاه ها می شود!

امیدواریم در آینده نگاه مسئولین به روزهای مهمی همچون روز دانشجو که یادآور رشادت ها و از خودگذشتگی های جوانان چه در دوران گذشته و چه در حال بوده و می باشد، صرفا محدود به صدور یک پیام تبریک نبوده و شاهد گرامیداشت واقعی این روز و حضور در میان دانشجویان و شنیدن صدای آن ها باشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
آذر ۱۳۹۶
شیدسچپج
« آبان  
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰ 
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار