افتتاح نمایشگاه عکس طبیعت چابکسر به روایت تصویر

به نام رسانه ها، به کام نان خانه ها!

آتش سوزی یک خانه در روستای دهسر لاهیجان

سوال عجیب دختر روس از پسران ایرانی به زبان فارسی + فیلم

طرح کسرخدمت ایثارگران با سابقه ۲۸ و ۲۹ ماه در سال ۹۷ هم ادامه دارد

من وقتی بازیگر بودم سحر قریشی در خانه کوبلن می بافت

سود سهام عدالت چه کسانی تا پایان اسفند واریز می‌شود؟

تلگرام ایران را تحریم کرد

خودروی های جدیدی که سال ۹۷ به بازار می آیند

سهم بیشتری به ورزش بانوان لاهیجانی اختصاص یابد

ویلاسازی غیرمجاز یک بازی دو سر باخت برای گیلان و اهالی آن است

گزارش تصویری افتتاح هتل ۵ ستاره رسپینا در لاهیجان

کد خبر: 119651 | تاریخ انتشار: ۲۱:۳۹:۲۷ - جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | پرینت خبر |

مجری شبکه افق منتشر کرد؛

دریافت ویزیت بیشتر از حد مصوب دکتر ولایتی در مطب شخصی+عکس

دریافت هزینه اضافه برای خدماتی که نرخ مصوب دارد به چه معناست؟ پیش از پاسخ دادن به این پرسش، این مطلب را بخوانید چراکه ممکن است نظرتان متفاوت‌تر با پاسخی شود که بداهه به این سوال می‌دهید!

اگر یک راننده تاکسی مبلغی بیش از کرایه مصوب خود دریافت کند یا فروشنده سوپرمارکت محصولی را به بیش از نرخ درج شده پشت آن بفروشد یا میوه فروش قیمت بیشتری روی برچسب میوه‌هایش درج کند، بعید است روزش بی اعتراض شماری از مسافران و مراجعان به پایان برسد، اما هستند قشری که به ندرت به تعرفه‌های مصوب پابندند و از این بابت اعتراضی متوجه ایشان است.
درباره قشری سخن می‌گوییم که اغلبشان از گذشته‌های دور تا کنون از جمله افراد پردرآمد کشورمان هستند، اما این درآمد هنگفت هم موجب نشده و نمی‌شود که به حق و حقوقشان قانع باشند. پزشکانی که برخی بر این باورند که در سال‌های اخیر و در سایه اجرای طرح تحول نظام سلامت و برخی طرح‌های همسو، به شدت بر درآمدهایشان افزوده شده است.
قشری که آمار و ارقام هم حکایت از قرار گرفتن ایشان در زمره افراد پردرآمد کشورمان و دهک‌های بالای درآمدی دارد، به ویژه اگر فراتر از پزشک عمومی باشند. امثال متخصص‌ها و فوق تخصص ها که بر اساس قانون و مصوبات، برای یک ویزیت چند دقیقه‌ای چند ده هزار تومان دریافت می‌کنند، اما نه به اصول معاینه پابندند و نه مبلغی که دریافت می‌کنند را کافی و مکفی می‌دانند.
این را می‌شود از مقید نبودن ایشان به تعرفه‌های مصوب دریافت. تعرفه‌ای که برای تعیین آن افراد مسئول از چند وزارت خانه و نهاد گرد هم می‌آیند، اما به رغم افزایش‌های هرساله، از بیماران مبلغی بیش از آن دریافت می‌شود. چند نمونه از تعرفه‌های امسال را بخوانید و با مبالغی که در مراجعه به مطب پزشکان پرداخته‌اید قیاس کنید تا بهتر دستتان بیاید:
نیم نگاهی به این تعرفه‌ها کافی‌ست تا دریابیم که کمترین اشکال در عملکرد بسیاری از پزشکان (شماری از پزشکان از این شمول استثنا هستند که لازم به تاکید است مخاطب این مطلب به شمار نمی‌آیند)، رند کردن این تعرفه‌ها به سمت بالاست. مثل دریافت وجه ۲۵ هزار تومانی توسط پزشک عمومی در بخش خصوصی که حدود دو هزار تومان بالاتر از تعرفه مصوب و ابلاغ شده است.
اتفاقی بسیار رایج که متاسفانه هیچ نهادی برای مقابله با آن تلاشی صورت نداده و نمی‌دهد و از این رو مردم مجاب شده‌اند به آن اعتراض نکنند. روندی که ظاهرا برخی پزشکان را مجاب کرده همه به ناچیز بودن تعرفه‌های تعیین شده برای خدماتشان اذعان دارند و از سر رضایت است که اعتراضی به زیاده خواهی هایشان نشان نمی‌دهند.
باوری که بر اساس آن برخی پزشکان تعرفه ویزیت شان را خیلی بیشتر از نرخ مصوب در نظر گرفته‌اند و بر مبنای این نرخ‌های خود ساخته عمل می‌کنند. نرخ‌هایی که گاه به دو برابر نرخ مصوب و حتی بیش از آن هم می‌رسد، اما این میزان از قانون شکنی و تخلف هم موجب نمی‌شود کسی برای مقابله با ایشان تدبیری اتخاذ کند.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار