به نام رسانه ها، به کام نان خانه ها!

آتش سوزی یک خانه در روستای دهسر لاهیجان

سوال عجیب دختر روس از پسران ایرانی به زبان فارسی + فیلم

طرح کسرخدمت ایثارگران با سابقه ۲۸ و ۲۹ ماه در سال ۹۷ هم ادامه دارد

من وقتی بازیگر بودم سحر قریشی در خانه کوبلن می بافت

سود سهام عدالت چه کسانی تا پایان اسفند واریز می‌شود؟

تلگرام ایران را تحریم کرد

خودروی های جدیدی که سال ۹۷ به بازار می آیند

سهم بیشتری به ورزش بانوان لاهیجانی اختصاص یابد

ویلاسازی غیرمجاز یک بازی دو سر باخت برای گیلان و اهالی آن است

گزارش تصویری افتتاح هتل ۵ ستاره رسپینا در لاهیجان

مراسم تجلیل از مرشدان و ورزشکاران زورخانه‌ای لاهیجان برگزار شد

کد خبر: 119909 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷:۳۰ - دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | پرینت خبر |

از سوی معاون استاندار گیلان بیان شد؛

جزئیات اعتبار و تسهیلات اختصاص یافته برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل در گیلان | عکس خبر

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از اختصاص بیش از ۳۴ میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان از سوی هیأت وزیران خبر داد.

حجت شعبانپور با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه و صدمات مختلف ناشی از این حوادث به زیرساخت های استان گفت: در هر مرحله از این حوادث با همکاری فرمانداران خسارات وارده تعیین و به وزارت کشور اعلام گردید.

وی به ارسال گزارش از سوی سازمان مدیریت بحران کشور به هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه اشاره و خاطرنشان کرد: هیأت وزیران در جلسه‌ی عصر روز گذشته‌ی خود به ریاست دکتر روحانی بیش از ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان اختصاص داد.

 اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خسارت دیدگان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه ۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان از این مصوبه مربوط به اعتبار بلاعوض برای واحدهای روستایی آسیب دیده و بازسازی تأسیسات زیربنایی است اظهار داشت: بخش دیگر مصوبه‌ی هیأت وزیران شامل اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت به خسارت دیدگان است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کمک‌های بلاعوض پس از وقوع سیل به برخی از خسارت دیدگان پرداخت گردیده افزود: پس از تخصیص اعتبار مصوب باقیمانده‌ی پرداختی ها انجام می گیرد.

شعبانپور با اشاره به اینکه این مصوبه بخش اندکی از خسارات وارده به واحدهای مسکونی و زیرساخت های استان گیلان است گفت: باتوجه به خسارات بسیار در سال ۹۳ به استان گیلان، تخصیص کامل اعتبارات باعث می شود تا اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با خسارات احتمالی بحران های مختلف انجام بگیرد.

وی گفت: انتظار ما از دولت و سازمان برنامه و بودجه این است تا در تخصیص کامل اعتبارات درخواستی برای جبران خسارات وارده نگاه ویژه ای به استان گیلان داشته باشند.

هیات وزیران در جلسه عصر دیروز به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری، مبلغ ۱ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان اعتبار شامل اعتبار بلاعوض جهت بازسازی ۴۲ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد ۵ میلیون تومان، اعتبار بلاعوض جهت تعمیر ۷۵ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد ۲ میلیون تومان و همچنین بازسازی تأسیسات زیربنایی استان گیلان را تصویب و اختصاص داد.

دولت همچنین مبلغ ۲ میلیارد و ۹۱ میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری برای بازسازی ۴۲ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف ۲۰ میلیون تومان، تعمیر ۷۵ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد تا سقف ۱۲ میلیون تومان و تأمین لوازم خانگی و معیشتی ۱۱۷ واحد خسارت دیده به ازای هر واحد تا سقف ۳ میلیون تومان در استان گیلان اختصاص داد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار