گزارش تکان دهنده از برده‌داری شوم زنان | یک چهارم آن ها باردارند! + عکس
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
false
false

حوادث رکنا: یک موسسه خیریه بریتانیایی اعلام کرده که یک چهارم زنان نجات یافته از برده‌ داری مدرن در این کشور باردار هستند و در معرض تهدید و آسیب قرار دارند.

هستیا که یک نهاد حامی قربانیان برده‌داری مدرن است، در گزارشی گفته که این زنان باردار توانسته‌اند فرار کنند یا توسط قاچاقچیان رها شده‌اند اما از هیچگونه مراقبت‌های بهداشتی برخوردار نیستند.
تحقیق این نهاد نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد در فکر خودکشی هستند، همه آنها منزوی شده و برای مدت زمان طولانی تماس با مادرانشان را از دست داده‌اند.
این قربانیان برده‎داری مدرن زنانی هستند که به آنان با حیله وعده کار داده یا به طور غیرقانونی به بریتانیا آورده شده‌اند و ممکن است هیچگونه مدارک شناسایی ندانشته باشند یا کسی نباشد که بتوانند از او کمک بخواهند.
در گزارش هیسا آمده است که در میان زنان قربانی قاچاقیان انسان، تقریبا ۷۰درصد به منظور بهره‌برداری جنسی، از جمله خودفروشی، کار در باشگاه‌های استریپ‌تیز و استفاده در پورنوگرافی به بریتانیا آورده شده‌اند.


ارقام سازمان آزار و شکنجه ملی بریتانیا نشان می‌دهد که در مورد زنان، استثمار جنسی بزرگترین شکل برده‌داری مدرن است در حالی که برای مردان بهره برداری از نیروی کار شایع ترین نوع استثمار است.
این گزارش حاکی از آن است که برخی از حاملگی‌ها نتیجه تجاوز جنسی بوده است و سلامت زنان می‌تواند تحت تأثیر اجبار به مصرف الکل یا مواد مخدر قبل از قرار گرفتن در معرض سوء استفاده جنسی به شدت آسیب ببیند.
سخنگوی هیسا می‌گوید لازم است به نیازهای زنان باردار – مانند محل مناسب و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و حمایت از سلامت روانی – توجه شود.
به گفته او، فقدان خانواده و احساس تنهایی و اضطراب ناشی از آن مشکل دیگر این زنان است به خصوص اینکه زنان در زمان بارداری و وضع حمل به حمایت مادرشان نیاز دارند، تنهایی آنان دردناک است. به گفته او، در حالیکه در چنین وضعیتی شما به مادرتان بیشتر از هر زمان دیگری نیاز دارید، تنها بودن دلخراش است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true