راه‌اندازی اولین واحد مراقبت آغوشی مادر و نوزاد در گیلان

مرگ دلخراش دختر جوان در حال صحبت با گوشی!

احتمال خروج زودهنگام ترامپ از کاخ سفید

دختر طراح روبات «صیغه یاب» دستگیر شد

هشدار ؛ یک بدافزار خطرناک به موبایل های آسیا حمله کرده است

علوی : ما چه کاری در استان دیگر داشتیم که رسانه ای از مازندران آمده و پول گرفته است | لیست ارقام را منتشر نکردم چون به صحت اطلاعات اطمینان نداشتم

سیدرضا سیددانش عضو شورای مشورتی صاحبنظران ارتباطات و رسانه

شش انتصاب از سوی استاندار گیلان در روزهای پایانی سال | تداوم رویکرد استفاده از جوانان و بانوان

بهره گیری از ظرفیت مردم و سمن ها در توانمند سازی زنان اجتناب ناپذیر است

افق پیش روی بندر کیاشهر ، افق بسیار روشنی است | می‌توانیم کیاشهر را به عنوان یک الگوی توسعه در آینده نزدیک معرفی کنیم

پیاده راه فرهنگی در محله میدان لاهیجان احداث می شود

تصمیمی برای فیلتر کردن تلگرام وجود ندارد | با قدرت چانه‌زنی می‌توانیم حدود و چارچوب انتظارات خودمان را به مدیر تلگرام بقبولانیم

کد خبر: 121770 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷:۱۲ - چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | پرینت خبر |

مخالفت با لهجه شمالی؛

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی «عیار» و «تاثیر» نمایندگان گیلان در مجلس را مشخص می کند!

گیل خبر نوشت: روز چهارشنبه جلسه استیضاح محمود حجتی وزی جهاد کشاورزی در حالی برگزار می شود که استیضاح دو وزیر دیگر در روز سه شنبه ۲۲ اسفند ناکام ماند و علی ربیعی و عباس آخوندی بر مسند خود باقی ماندند و شنیده ها از احتمال ماندگاری حجتی نیز خبر می دهد.

استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در حالی صورت می گیرد که نمایندگان شمالی از جمله گیلان متقاضیان اصلی مخالفت با محمود حجتی هستند و عزل و نصب مدیران و همچنین واردات برنج بحث اصلی آن ها در مخالفت با وزیر است.

به نظر می رسد جلسه روز چهارشنبه نوعی عیار  و تاثیرگذاری نمایندگان شمالی مخصوصا گیلان در ساختار مجلس را  بیشتر هویدا می کند. این که آن ها بتوانند فارغ از آرای فراکسیونی سیاسی نمایندگان مجلس در جلب آرای آن ها موفق عمل کنند نکته ای است که در روز استیضاح بیشتر مشخص می شود.

پیش از این یکی از نمایندگان رشت مدعی بود که ماندگاری حجتی در وزارتخانه به دو هفته نمی‌کشد  که البته این روند طولانی تر شده است و حال باید دید که در صحن مجلس نیز این ادعا به واقعیت می پیوندد یا خیر! نماینده لنگرود نیز پیش از این گفته بود که  نمایندگان مجلس اغلب تمایل دارند که  حجتی استیضاح شود. با این حال بعضی از نمایندگان با قومی خواندن چنین استیضاحی معتقدند این استیضاح تحت الشعاع توقعات و خواسته‌های نمایندگان شهر‌های کوچکتر ایران قرار گرفته و برخلاف دو استیضاح دیگر سیاسی و دارای اهمیت چندانی نیست.

شانس بزرگ استیضاح کنندگان رای شکننده حجتی در جلسه رای اعتماد بود که با ۱۶۴ رای موافق موفق شد بار دیگر سکان وزارت را بر عهده بگیرد. اما بدون شک اگر نمایندگان استانی نتوانند مسائل حوزه انتخابیه خودشان را به مسائل ملی بسط دهند هرگز موفق نخواهند شد از سد وزیر اصلاح طلب دولت بگذرند و شکست خواهند خورد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار