«اشکورات» پایتخت گل‌گاوزبان ایران / ثبت ملی جشنواره گل‌گاوزبان اشکور ضرورت دارد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۷  
false
false

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودسر، گل‌گاوزبان گیاه علفی یک‌ساله و از گیاهان دارویی و دارای خاصیت شفادهندگی بوده و در مناطقی با شرایط کوهستانی و معتدل مانند اشکور رودسر رشد می‌کند.

اشکورات رودسر با ۴۷۰ هکتار مساحت زیر کشت گل‌گاوزبان با چهار هزار و ۵۰۰ نفر بهره‌بردار در ۱۶۵ روستا بیش از ۲۲۰ تن محصول برداشت می‌کنند که این میزان ۷۵ درصد تولید استان گیلان و ۵۰ درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

رودسر به لحاظ مساحت زیر کشت و تولید محصول قطب برتر تولید گل‌گاوزبان کشور بوده و برای حمایت از تولیدکنندگان و معرفی بیشتر محصول عصر امروز جشنواره ملی گل‌گاوزبان در روستای زیاز اشکور رحیم‌آباد از شهرستان رودسر با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و جمع کثیری از مردم، مسافران و گردشگران برگزار شد.

*«اشکورات» پایتخت گل‌گاوزبان کشور

فرماندار رودسر در ادامه جشنواره ملی گل‌گاوزبان اشکور اظهار کرد: به لحاظ تولید و مساحت زیر کشت اشکورات رودسر قطب تولید گل‌گاوزبان کشور است.

علی وارسته معرفی محصول گل‌گاوزبان، حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد شورونشاط اجتماعی را از اهداف برگزاری جشنواره ملی گل‌گاوزبان خواند و افزود: گل‌گاوزبان و فندق از مباحث مهم در برند سازی شهرستان رودسر است.

وی با اشاره به سرمای دیررس اخیر و آسیب‌زدگی به محصولات کشاورزی ازجمله گل‌گاوزبان گفت: تمام تلاش خود را برای جبران و کمک به کشاورزان بکار خواهیم گرفت تا دغدغه آن‌ها کمتر شود.

فرماندار رودسر از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی گل‌گاوزبان در رودسر خبر داد و افزود: توجه به حوزه گردشگری در کنار مباحث کشاورزی برای تقویت اقتصاد منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

در جشنواره ملی گل‌گاوزبان اشکور از اطلس نقاط گردشگری و میراث فرهنگی رودسر برای نخستین بار در کشور پرده‌برداری شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.


true