پرداخت بیش از ۱۸۴ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری رشت / میزان بدهی دوران ثابت قدم چقدر است!؟
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷  
false
false

تابناک نوشت: پرداخت این حجم از بدهی های شهرداری رشت که اغلب نیز مربوط به طلب پیمانکاران و طرح های عمرانی رشت محسوب می شود یقینا دستاورد بزرگی ست که با تلاش و برنامه ریزی مدون و دقیق به وقوع پیوسته است. آن هم در برهه ای که اغلب شهرداری ها با مشکلات عدیده مالی و کمبود درآمد رو به رو هستند.

اما نکته ای که در این بین حائز توجه است اینست که چگونه این حجم از بدهی ها برای شهرداری رشت رقم خورده و آیا شهردار سابق این شهر در این چندسال برای پرداخت آن هیچ اقدامی صورت نداده است؟

متاسفانه وجود بدهی های سنگین میلیاردی برای نهادی مانند شهرداری قطعا در حرکت توسعه و پیشرفت شهری تاثیر خواهد گذاشت چرا که تمرکز ها در وهله اول برای پرداخت این بدهی ها خواهد رفت و سایر طرح ها و برنامه های عمرانی در درجه بعدی قرار میگیرند.

اما نکته مثبت و روشنی که در دوره حضور مسعود نصرتی در سکان شهرداری رشت مشهود است، پرداخت همزمان بدهی ها و حقوق و معوقات کارکنان و کارگران در کنار انجام طرح ها و پروژه های شهری است که این نشان از مدیریت صحیح منابع و درآمدهای این نهاد عمومی غیردولتی دارد. و قطعا با این نوع برنامه ریزی ها رونق و توسعه شهری رشت حرکت سریع تری خواهد داشت.

شهردار رشت گفت: شهرداری در شش ماهه دوم سال ۹۶، بیش از ۱۸۴ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان از بدهی‌ها به پیمانکاران و غرامت ملک را پرداخت کرد.

مسعود نصرتی شهردار این شهر در نشست خبری اظهار داشت: در حالی که شهرداری‌های کشور با مشکلات عدیده مالی و اقتصادی مواجه هستند، شهرداری رشت در شش ماهه دوم سال ۹۶ موفق به پرداخت بیش از ۱۸۴ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان از بدهی‌های این مجموعه به پیمانکاران و غرامت املاک شد که این مبلغ علاوه بر تمام اقدامات زیرساختی بوده است.

وی در تشریح پرداختی های شهرداری رشت در این دو حوزه اظهار داشت: در شش ماهه دوم سال ۹۶ شهرداری مرکز بیش از ۶۸ میلیارد و ۱۲۱ میلیون تومان از بدهی ها به پیمانکاران، غرامت املاک و اسناد خزانه را به صورت نقدی و غیر نقدی تسویه کرده است.

نصرتی با بیان اینکه شهرداری های مناطق نیز بیش از ۱۱۶ میلیارد و ۵۷۲ میلیون تومان از مطالبات پیمانکاران و غرامت املاک را تسویه نمودند تصریح کرد: شهرداری های مناطق پنجگانه در بخش بدهی به پیمانکاران مجموعا ۱۰۷ میلیارد و ۹۶۱ میلیون تومان و در بخش غرامت املاک ۸ میلیارد و ۶۱۱ میلیون تومان تسویه کرده‌اند.

شهردار رشت با اشاره به بدهی های به جا مانده از گذشته برای دوره جدید مدیریت شهری خاطر نشان کرد: در مجموع دو بخش نقدی و غیر نقدی مجموعه شهرداری رشت موفق به پرداخت ۱۸۴ میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان در بازه زمانی شش ماهه دوم سال ۹۶ شده است که حدود ۲۵ درصد از مجموع بدهی های گذشته بوده است.

مسعود نصرتی در ادامه گفت: از این مبلغ ۲۵ میلیارد و ۳۰۹ میلیون تومان به صورت نقدی و توسط شهرداری مرکز پرداخت شده و مابقی غیر نقدی بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به بودجه سال گذشته و سنوات قبل شهرداری رشت، پرداخت این حجم از بدهی را باید به عنوان بزرگترین دستاورد شورا و شهرداری رشت در شش ماهه دوم سال ۹۶ نام برد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.


true