هشدار عجیب به پزشکان بد خط !
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۷  
false
false

ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پاسخ به این سوال که چرا باید این تعداد خطا ناشی از خط بد پزشکان به وجود آید، اظهار داشت: اینکه خط تعدادی از پزشکان ناخوانا و بد است، کاملا مساله ای درست و واقعی است ولی شاید آموزش خط از اول دچار اشکال است که این مساله برای پزشکان هم به وجود می آید.

وی تصریح کرد: خط بد پزشکان تا حدودی موضوعی ریشه ای است؛ فردی بعد از اینکه پزشک شد، نمی تواند آموزش خط را فراگیرد بلکه باید قبل از ورود به حرفه پزشکی آموزش های لازم به افراد در زمینه خط خوب داده شود.

فاضل در پاسخ به این سوال که شاید پزشکان بدخط نباشند اما به دلیل مشغله زیاد توجهی به درست نوشتن نسخ و خوش خطی ندارند، اینگونه توضیح داد که باید این مساله را از آموزش و پرورش پیگیری کرد تا بتوانند روی خط خوب افراد هم تاکید داشته باشند؛ اما در عین حال سازمان نظام پزشکی به پزشکانی که خط ناخوانا و بد دارند، تذکرات لازم را خواهد داد.

وی این موضوع را یک مساله اخلاقی و مهم دانست و اظهار داشت: رسیدگی به این مساله در دستورکار سازمان نظام پزشکی قرار دارد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: همچنین در نشست ها و برنامه های مختلف با حضور پزشکان، توضیحات کامل درباره عمده مشکلات و اینگونه مسائل نیز داده می شود که امیدواریم این مساله برای جلوگیری از خسارت جانی به افراد جامعه در آینده ای نه چندان دور حل شود.

علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظامی پزشکی هفته گذشته در یک نشست اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ هر ایرانی به طور متوسط ۱۰،۶ بار مراجعه سرپایی یا بستری داشته و ۹۰۰ میلیون بار کار درمانی در این سال انجام شده است؛ از این تعداد ۹ میلیون بستری و ۸۹۰ میلیون مراجعه سرپایی بوده است که از تعداد مراجعان سرپایی، هزار و ۶۰۰ مورد شکایت در کل کشور در دادسرای انتظامی به ثبت رسید و ۶۷۰ مورد منجر به محکومیت شد.

وی ادامه داد: از ۹ میلیون بستری در سال ۱۳۹۶ نیز سه هزار و ۹۰۰ مورد شکایت به ثبت رسید که هزار و ۶۷۰ مورد منجر به شکایت شد؛ در مجموع سال گذشته پنج هزار و ۶۰۰ مورد شکایت در دادسرا صورت گرفت که ۴۲ درصد منجر به صدور کیفرخواست و ۵۸ درصد منجر به برائت کادر درمانی شد. بیشترین شکایات در بخش سرپایی در حوزه دندانپزشکی و در بخش بستری در میان پزشکان متخصص زنان و زایمان و ارتوپدی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true