خانواده‌های ایرانی روزانه تنها ۲۰ دقیقه باهم حرف می زنند!
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
false

 

به گزارش رکنا، معصومه ابتکار درهمایش خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی در استانداری سمنان اظهار داشت: کاهش گفت‌وگوی درون خانوادگی در کشور منشأ بروز بسیاری از معضلات اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته هر خانواده ایرانی به‌طور متوسط بیش از ۲ ساعت در هرروز باهم گفت‌وگوی درون خانوادگی داشتند اضافه کرد: اما متأسفانه این میزان امروز به تنها ۲۰ دقیقه در هرروز رسیده است که بسیار تأسف‌بار است.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از گفت‌وگو به‌عنوان یک هنر و مهارت اساسی در میان خانواده‌های ایرانی نام برد و افزود: امروز کاهش ارتباطات و گفت‌وگوی درون خانوادگی و اختلال در روابط میان اعضای خانواده‌ها یک چالش مهم در حوزه آسیب‌های اجتماعی در کشور است.
ابتکار اضافه کرد: امروز باید همه نهادهای اجرایی، فرهنگی و اجتماعی کشور برای رفع این اختلال در خانواده‌ها تلاش جدی کنند و یک عزم همگانی در این زمینه در همه بخش‌های کشور ایجاد شود؛ چراکه مسائل درون خانواده‌ها دغدغه مهمی برای مسئولان حوزه اجتماعی در کشور است.
وی با تأکید بر لزوم پیشگیری آسیب‌های اجتماعی درون خانواده‌ها خاطرنشان کرد: امروز برای بهبود شرایط و کاهش آسیب‌های اجتماعی باید تغییراتی اساسی از درون خانواده‌ها آغاز شود.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، بهبود مهارت تاب‌آوری و افزایش آستانه تحمل در خانواده‌ها و نیز افزایش مهارت‌های ارتباطی درون خانوادگی را ازجمله الزامات ایجاد خانواده و جامعه پویا عنوان و با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی موجود در کشور و تأثیر این مهم بر زندگی روزمره مردم و خانواده‌ها تصریح کرد: در این شرایط نیز با وجود همه مشکلات باید خانواده‌ها جایگاهی امن و ایمن برای فرزندان باشد.
ابتکار اضافه کرد: این موضوع (ایمن‌سازی خانواده‌ها برای فرزندان) سبب کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true