اصلاح طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری به منظور تامین نظر شورای نگهبان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
false

به گزارش خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به رد طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری توسط شورای نگهبان به دلیل داشتن بار مالی، گفت: شورای نگهبان این طرح را به دلیل درج عبارت “بار مالی طرح در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود” رد کرد این در صورتی است که تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی بار مالی برای دولت ندارد.

سازمان میراث فرهنگی موظف است یکی از معاونت‌های خود را حذف کند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری نه تنها باعث افزایش هزینه نمی‌شود بلکه کاهش هزینه‌ها را نیز موجب می‌گردد چراکه بر اساس “بند د ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری” هر وزیر می‌تواند ۵ معاون داشته باشد در حالیکه سازمان میراث فرهنگی ۶ معاونت دارد.

وزرات میراث فرهنگی سالانه ۲ درصد از هزینه خود را کاهش می‌دهد

لاهوتی با بیان اینکه براساس طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری مقرر شد سازمان یکی از معاونت‌های خود را حذف کند، اظهار کرد: براساس برنامه ششم توسعه هر وزارتخانه بایستی سالانه ۲ درصد از هزینه‌های خود بکاهد در این طرح نیز وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری موظف شد این مهم را محقق کند.

طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی بارمالی برای دولت ندارد

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: این طرح بارمالی برای دولت ندارد و ایرادات و نگرانی‌های موردنظر شورای نگهبان با حضور این عزیزان در کمیسیون مشترک اصلاح شد بنابراین براساس روال طبیعی این طرح بایستی مجددا در نخستین جلسه علنی پس از شروع کار مجلس مطرح می‌شود.

بررسی طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی در نخستین جلسه صحن علنی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس تاکید کرد: احتمالا این طرح در هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد تا مجددا پس از رای گیری به شورای نگهبان ارسال شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true