پیامدهای زمین لرزه‌ها در پی سنگ شهری با نگاهی به فعالیت گسل لاهیجان

اما و اگرهای «سواد رسانه ای»

زلزله کرمانشاه و درد دلی بی پرده با مسئولین صومعه سرا

شفافیت و عزم جهادی لازمه توسعه

بحران مدیریت یا مدیریت بحران

جایگاه و نقش صنایع دستی گیلان در جذب گردشگری

ماهیان خاویاری ؛ قربانی عدم مدیریت

پاشنه ورنکشیده ها پاشنه آشیل دولت تدبیروامید

گمج، وسیله ای برای تشخیص هویت !!

‍ لطفا ولخرجی کنیم

شما تنها یک راننده کامیون نیستید!

آقاي كوروش؛ غم نان اگر بگذارد!

کد خبر: 83535 | تاریخ انتشار: ۲۳:۲۵:۵۰ - یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مجيد فلاح شجاعي:

فضاي مجازي، فرصتي براي اشتغال

اميدوارم باشيم كه با توسعه زير ساخت هاي فضاي مجازي ، فرصتي تازه براي كسب و كار و اشتغال مردم به ويژه جوانان ايجاد شود. مي توان فضاي مجازي را، فرصت بزرگي براي نظام، دولت و مردم تلقي كرد و با ساماندهي درست، بهره برداري مفيدي از آن داشت.

بامردم | مجيد فلاح شجاعي: يادمان نمي رود روزهايي را كه بازي شطرنج جرم محسوب مي شد! نگاه كردن به فيلم با دستگاه ويدئو جرم بود و با نامه قضايي به خانه هاي مردم مي رفتند و دستگاه ويدئو و هر چه فيلم در منزل بود را مي بردند!
مديريت هاي دولتي و قضايي خيلي عجيب بود و نمي دانم تاريخ در باره تند رويهاي دستگاه قضا و انتظامي آن سال ها، چگونه قضاوت خواهد كرد!
در چند ساله اخيرفضاي مجازي گسترش يافت، پاي شبكه هاي اجتماعي به كشورمان باز شد ، ابتدا مقابله و فيلتر، آنگاه نگاهي واقع بينانه به فرصتي كه مي تواند براي جامعه مفيد باشد. در اين ميان، دولت يازدهم تلاش فراواني براي ساماندهي فضاي مجازي كرد .
خيلي از مديران و شخصيت هاي سياسي و مذهبي، هنوز هم با اين تكنولوژي جهاني مشكل دارند و تلاش مي كنند جلوي گسترش آن را بگيرند! اما اين روزها ديگر نمي توان فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي را ناديده گرفت.
دولت دوازدهم هم مي داند كه توسعه فضاي مجازي مي تواند باعث اشتغال زايي شود. بر همين اساس برنامه هاي متنوع و اساسي در اين زمينه دارد.
مهندس آذری جهرمی وزير جوان دولت دوازدهم در جلسه معارفه خود گفت:« در آغاز کار شبکه پهن باند به مجموعه اضافه می‌شوند که سند توسعه حوزه ICT است و بخش اعظم آن به عهده زیرساخت، مخابرات و اپراتورهاست که امیدواریم با دانش و پشتکار مدیران و کارکنان این بخش‌ها محقق شود.»
بدون شك ايران يكي از گران ترين اينترنت هاي دنيا را دارد، مردم هزينه هاي زيادي براي استفاده از اينترنت مي دهند. چه در فضاي اينترنت هاي خانگي، اداري و چه در اينترنت گوشي .
يكي از حرف هاي اميدوار كننده جوان ترين وزير كابينه دوازدهم، كاهش قيمت اينترنت است.
اميدوارم باشيم كه با توسعه زير ساخت هاي فضاي مجازي ، فرصتي تازه براي كسب و كار و اشتغال مردم به ويژه جوانان ايجاد شود. مي توان فضاي مجازي را، فرصت بزرگي براي نظام، دولت و مردم تلقي كرد و با ساماندهي درست، بهره برداري مفيدي از آن داشت.

Print Friendly, PDF & Email
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
تقویم شمسی
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار