اگر واقعا برجام بد بود آمریکا باید جشن می‌گرفت پس چرا انقدر ناراحت است؟ | سپاه پاسداران نور چشم مردم است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ آذر - ۱۳۹۷  
false
false

خطیب جمعه لاهیجان با دفاع تلویحی از برجام خاطرنشان کرد: اگر واقعا برجام چیز بد و علیه ما بود و مارا بدبخت کرده بود و به خاک سیاه نشانده بود، آمریکا باید جشن می گرفت و موافقت می کرد پس چرا انقدر ناراحت است؟ باید سوال کنید و بررسی کنید که چرا آمریکا انقدر ناراحت است.

اختصاصی «بامردم»، حجت الاسلام مهدی صدیق در خطبه های نماز جمعه این هفته لاهیجان با بیان اینکه بیت المال مال مردم است، عنوان کرد: بیت المال برای پیرمرد و پیر زنی است که در یک هوای بارانی کنار خیابان با قد خمیده ایستاده اند و پول ندارند سوار تاکسی شوند، آقایان مسئول، آقایان رییس، بزرگوارانی که سوار ماشین دولتی بیت المال از کنار این پیرمرد رد می شوید، این ماشین را برای رفع مشکل اینچنین بینوایانی به شما داده اند، آن را به شما ندادند که زن و همسر و فرزند خود را با آن بگردانی.

وی با بیان اینکه این موارد گفته شده برای لاهیجان نیست و در لاهیجان این موارد را نداریم، افزود: گاهی از سوی همین آقایان در شب ها صدای العفو العفو و تسبیح سبحان الله و … نیز بلند می شود، باید پرسید این حرف ها را برای چه کسی می زنید.

خطیب جمعه لاهیجان در ادامه عنوان کرد: امنیتی که امروز داریم را نیز مدیون شهدا هستیم، حتی این تریبون بنده نیز از شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم ما است، اگر کوچکترین انحرافی پیدا کنیم باید در اخرت جواب بدهیم.

حجت الاسلام صدیق در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر گفت: تار موی بیرون بانوان درست است که بد است اما دشمن ریشه را دارد می زند نباید به این ها مشغول شد، تا یک کلام حرف می شود می گویند فلانی سیاسی برخورد کرده تا کسی را می گیرند می گویند سیاسی است، آن طرف را می گیرند می گویند این سیاسی است! پس واقعی کیست؟ چرا به جان هم افتاده ایم؟ این ها را باید کنار بگذاریم.

وی عنوان کرد: امر به معروف وقتی واجب می شود که شرایط چهارگانه شناخت معروف و منکر، احتمال تأثير امر و نهي، احتمال تأثير امر و نهي و استمرار عمل به معصيت و يا ترک واجب در آن موجود باشد.

امام جمعه لاهیجان در ادامه خطبه های خود با اشاره به یادداشتی، گفت: اگر هفته گذشته را هفته گنده گویی های نالایق ترین رئیس جمهور آمریکا بدانیم به جا است، وی بسیار گنده گویی کرده و بیشتر کشور ها از او انتقاد دارند.

حجت الاسلام صدیق افزود: ترامپ پس از گنده گویی در رابطه با کشور کره شمالی و … به حمله علیه نظام مقدس جمهوی اسلامی پرداخت، ما در رابطه با برجام باید ببینیم که چرا ترامپ، اسرائیل و عربستان از این توافق به این شدت ناراحتند در حدی که ترامپ آن را بدترین و شرم آور ترین توافق برای آمریکا خطاب می کند.

خطیب جمعه لاهیجان با دفاع تلویحی از برجام خاطرنشان کرد: اگر واقعا برجام چیز بد و علیه ما بود و مارا بدبخت کرده بود و به خاک سیاه نشانده بود، آمریکا باید جشن می گرفت و موافقت می کرد پس چرا انقدر ناراحت است؟ باید سوال کنید و بررسی کنید که چرا آمریکا انقدر ناراحت است.

وی در رابطه اظهارات اخیر ترامپ نیز بیان داشت: ترامپ اخیرا سپاه پاسداران و حزب الله را حامی تروریست نامیده و جزو تروریست های بین المللی قرار داده است! آقای ترامپ، رییس جمهور دیوانه آمریکا شما آمده اید به قول خودتان سپاه را می خواهید از ملت ایران جدا کنید؟ چقدر نادان هستید! چه کسی شما را آورده رییس جمهور کرده است.

حجت الاسلام صدیق گفت: امام صادق علیه السلام فرموده اند: «خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید»، آیا از ترامپ احمق تر داریم؟ آقای ترامپ باید بدانید همه ملت ایران از ریز و درشت و زن و مرد و آیت الله و ارتشی همه مردم جزو سپاه پاسداران هستند، سپاه پاسداران رسمی نیز که آرم سپاه را دارند نور چشم مردم هستند، پاره تن را مگر می شود از ملت جدا کرد؟ تمام ملت ایران از دولت مردان تا غیر دولتی به اظهارات ترامپ واکنش نشان داده اند.

وی افزود: آقای ترامپ ما که می دانیم از چه ناراحتید، از این ناراحتید که مردم ما، سپاهی ما، رهبر ما، ارتش ما و عزیزان ما دست شما را در سوریه قطع کرده اند و رای شما را در کردستان عراق هیچ کردند، در یمن نیز با وجود همه اعتلاف هایتان شما را مچاله کردند، این آرزو را که روزی بتوانی سپاه را از مردم ایران و همه دنیا جدا کنی و جزو تروریست ها قرار دهی باید به گور ببری.

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true