×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

ایتاللهقربانی 533x400 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن

نماینده ولی فقیه در گیلان، لاهیجان را دارای تاریخی غنی و مفاخر بسیار دانست و گفت: مسوولان از مفاخر لاهیجان در راستای بهسازی مادی و معنوی جامعه استفاده کنند.

 نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مسوولان از مفاخر لاهیجان در راستای بهسازی مادی و معنوی جامعه استفاده کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: دنیا در روز ۲۲ بهمن خروش ملت ایران در حمایت از انقلاب اسلامی را مشاهده می‌کند.

وی در ادامه به وجود مفاخر بسیار در لاهیجان از گذشته اشاره کرد و افزود: ۶۰۰ سال قبل از ظهور اسلام، یوحنای دیلمی از یاران حضرت عیسی(ع) از منطقه لاهیجان برخاسته است.

آیت‌الله قربانی، لاهیجان را دارای تاریخ غنی فرهنگی توصیف کرد و متذکر شد: از تاریخ غنی فرهنگی لاهیجان برای بهسازی مادی و فرهنگی جامعه باید استفاده شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه لاهیجان شهری زیبا با مردمی فرهیخته است، تصریح کرد: لاهیجان سابقه ۲ هزار ساله دارد و شخصیت‌ها، بزرگان و دانشمندانی از آن منطقه برخاستند.

آیت‌الله قربانی، خواستار اجرای پروژه‌های ماندگار فرهنگی توسط مسؤولان شهری در لاهیجان شد و بیان کرد: لاهیجان دارای فرهیختگان اسوه است و باید سابقه فرهنگی این شهر به مردم نشان داده شود.

وی ملاعبدالرزاق لاهیجی، سلار دیلمی، ملاعبدالله مازندرانی اهل دیوشل و … را از مفاخر لاهیجان برشمرد و گفت: برگزاری کنگره و احداث نماد شخصیت‌های بزرگ برای معرفی به شهروندان در دستور کار مسؤولان شهری لاهیجان قرار گیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دارای فرهنگی غنی و مردم خوبی هستیم، خاطرنشان کرد: اکنون فرهنگ غربی در شهرها اثر خود را به‌جا گذشته و برطرف کردن آن نیازمند توجه ویژه است.

آیت‌الله قربانی، لاهیجان را شهری ذاتا فرهنگی توصیف کرد و متذکر شد: با احداث نماد فرهیختگان می‌توان لاهیجان را به شهر فرهنگی تبدیل کرد تا در تاریخ جاویدان بماند.

دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 1 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن

لاهیجان شهر کتاب ایران می‌شود

شهردار لاهیجان نیز در دیدار مذکور با اشاره به عنایت پدرانه آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان نسبت به مدیران استانی گفت: در مدت سه ماه گذشته اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار شهرداری لاهیجان قرار گرفته است.

مسعود کاظمی به کمبود اعتبارات به منظور اجرای پروژه‌ها اشاره کرد و افزود: هزینه‌های شهرداری لاهیجان را در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به یک‌سوم کاهش دادیم.

افزایش ۷۷ درصدی بودجه عمرانی لاهیجان

وی، مردم لاهیجان را لایق بهترین‌ها دانست و بیان کرد: بودجه پیشنهادی سال ۹۷ با افزایش ۷۷ درصدی و پیش‌بینی درآمدهایی که به مردم آسیب وارد نشود، تقدیم شورای اسلامی شهر لاهیجان شده است.

شهردار لاهیجان از اجرای پروژه‌های متعدد در این شهر در سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: شهروندان دارای حقوقی هستند و باید از آن بهره‌مند شوند.

کاظمی با بیان اینکه لاهیجان نماد شهر کتاب ایران می‌شود، متذکر شد: از بین یک‌هزار و ۱۵۰ شهر ایران، ۲۰ شهر به عنوان نماد شهر کتاب انتخاب شدند و لاهیجان جزو این شهرها است.

وی، احداث دیوار کتاب را از جمله پروژه‌های فرهنگی در لاهیجان عنوان کرد و یادآور شد: دیوار مذکور به طول ۱۰ متر و ارتفاع ۲.۵ متر در لاهیجان احداث می‌شود.

دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 6 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن

ضرورت برگزاری کنگره مفاخر لاهیجان

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز در دیدار با آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان با تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: مبارزات آیت‌الله قربانی در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی الگویی برای مردم این شهر بوده و زبان‌زده مردم گیلان است.

جواد تمیزکار با اشاره به وجود دو قشر با تجربه و علمی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر لاهیجان، اضافه کرد: مسعود کاظمی شهردار لاهیجان از مدیران با تجربه عمرانی است و یکی از اعضای شورای این شهر محسوب می‌شود.

وی، لاهیجان را دارای مفاخر بزرگ در عرصه‌های مختلف دانست و بیان کرد: برگزاری کنگره‌های بزرگ به منظور زنده نگه‌داشتن مفاخر لاهیجان ضروری به نظر می‌رسد تا جامعه با این فرهیختگان آشنا شود.

دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 2 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 3 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 4 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 5 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن دیدار آیت الله قربانی با شهردار لاهیجان 7 600x291 - استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه | خروش ملت ایران در 22 بهمن

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.