×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

موسسه کاسپین 600x400 - کاسپین مطابق با تصمیمات مراجع ذیصلاح انجام وظیفه می کند | تعیین تکلیف مطالبات ۹۸ درصد از سپرده گذاران تعاونی فرشتگان

حوزه گیلان، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی، یکی از حوزه های هشتگانه موسسه اعتباری کاسپین است که با دارا بودن ۱۷ شعبه تحت پوشش از چهار استان کشور کار خطیری را در پاسخگویی به سپرده گذاران ذیحق و مشتریان عزیز این شعب بر عهده گرفته است. به منظور آشنایی بیشتر با اقدامات انجام شده، چگونگی تعیین تکلیف و شرایط سپرده گذارانی که تاکنون به شعب مراجعه نکرده اند، چشم انداز آتی و ادامه کار موسسه و … با محمدعلی صدیقی،مدیر حوزه گیلان، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی موسسه اعتباری کاسپین به گفتگو نشستیم. آنچه در ادامه می خوانید ماحصل گپ و گفت ما با ایشان است.

مدیر حوزه گیلان، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی موسسه اعتباری کاسپین با بیان این مطلب که از اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ پرداخت ها در موسسه آغاز شده بود، گفت: روند تعیین‌تکلیف تعاونی‌های منحله طبق روال عادی جریان داشت، اما پس از انسداد برخی حساب‌ها مدتی به تاخیر افتاد که پس از توافق سران محترم قوا پرداخت مجدد مطالبات تا سقف ۲ میلیارد ریال از تاریخ ۱۱/۰۸/۹۶ در شعب منتخب از سر گرفته شد.

محمد علی صدیقی،در رابطه با پرداخت‌های دو میلیارد ریالی به سپرده گذاران افزود: بنابرتصمیمات اتخاذ شده توسط مسولان نظام، اولویت پرداخت‌ به سپرده گذاران، با تعاونی‌ منحل شده فرشتگان بود که با پرداخت‌ اولیه دو میلیارد ریالی، مطالبات ۹۸ درصد سپرده ‌گذاران این تعاونی که سپرده‌های‌‌شان کمتر از این رقم بود، تعیین تکلیف شد. به عبارت روشن تر ۹۸ درصد سپرده‌گذاران فرشتگان تاکنون طلب خود را دریافت کرده و تعیین تکلیف شده‌اند، دو درصد باقیمانده‌ای هم که سپرده‌های‌شان‌‌ بالاتر از دو میلیارد ریال بود، تا سقف دو میلیارد ریال از سپرده خودشان را دریافت کرده‌اند. به این ترتیب از مجموع ۴۵۸ هزار و ۷۰۶ نفر سپرده گذار این تعاونی منحله، تا پایان دی ماه سال جاری، ۴۴۹ هزار و ۹۵۱ نفر برای تعیین تکلیف سپرده هایشان به ۱۲۰ شعبه موسسه کاسپین در سراسر کشور مراجعه کرده و نسبت به سپرده گذاری مجدد در این موسسه یا انتقال سپرده های خود اقدام کرده اند.

صدیقی در رابطه با تعیین تکلیف ۱۰ درصد ذخیره احتیاطی سپرده گذاران نیز خاطرنشان کرد: تکلیف۱۰ درصد ذخیره احتیاطی کسر شده در مراحل یک تا پنج سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان از تاریخ ۲۰/۰۸/۹۶ مشخص و به حسابشان واریز شده است.

مدیر حوزه گیلان، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی موسسه اعتباری کاسپین با اشاره به اقدامات موسسه برای تعیین تکلیف هفت تعاونی منحله دیگر نیز گفت: پرداخت های مربوط به تعاونی های امید جلین گرگان، عام کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و الزهرااز روز ۱۹ دی ماه سال جاری آغاز شده و سپرده گذاران این تعاونی ها می توانند با مراجعه به شعب منتخب، نسبت به تعیین تکلیف سپرده های خود اقدام نمایند. همچنین از اوایل بهمن ماه سال جاری بیش از ۹۷ درصد سپرده گذاران تعاونی منحله پیوندیعنی ۴۲ هزار و ۲۱۱نفر از مجموع ۴۳ هزار و ۵۴۳ سپرده گذار تا یکصد میلیون ریال تعیین تکلیف شده است.

صدیقی با تاکید بر تعیین تکلیف آخرین تعاونی منحله از تعاونی های هشتگانه تحت پوشش موسسه اعتباری کاسپین گفت: در آخرین مرحله، حساب های۵۷ هزار و ۶۸۳ نفر از مجموع ۶۲ هزار و ۵۴۶ نفر (۲/۹۲ درصد) از سپرده گذاران دارای مبالغ ۲۰۰ میلیون ریال و کمتر تعاونی منحله« بدر توس» آزاد شده ومشتریان دارای سپرده۲۰۰ میلیون ریال و کمتر تعاونی منحله مذکور که تاکنون نسبت به دریافت سپرده های خود اقدام نکرده اند می توانند با در دست داشتن مدارک مربوطه به شعب منتخب مراجعه و وجوه خود را دریافت یا مجددا سپرده گذاری نمایند.

صدیقی افزود: بررسی های لازم جهت آزادسازی مبالغ بالاتر سپرده گذاران تعاونی های منحله نیز در حال انجام می باشد که پس از تصمیمات نمایندگان سران محترم قوا، شناسایی اموال و املاک و ابلاغ به موسسه اعتباری کاسپین اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: تعهد موسسه اعتباری کاسپین نسبت به تعاونی های منحله هشتگانه بالاخص فرشتگان، ساماندهی آنها می باشد و در این راستا مطابق با تصمیمات مراجع ذیصلاح به ویژه سران محترم قوا انجام وظیفه می کند.

مدیر حوزه گیلان، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی خطاب به سپرده‌گذارانی هم که تاکنون برای دریافت مبالغ خود ‌مراجعه ننموده اند، گفت: برای آن دسته از عزیزان سپرده‌گذار مشمول مراحل اول تا پنجم فرآیند ساماندهى که تاکنون جهت تعیین تکلیف سپرده‌هاى خود به شعب منتخب مراجعه نکرده‌اند، همچنان امکان دریافت مبالغ و یا سپرده گذارى در شعبم وسسه وجود دارد و این عزیزان می‌توانندجهت تعیین تکلیف سپرده خود با در دست داشتن مدارک شناسایی و مستندات مربوطه به شعبه مراجعه کنند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: هر گونه تصمیم مبنی بر سایر پرداخت های مربوط به تعاونی های هشتگانه را از طریق وسایل ارتباط جمعی اعلام خواهیم کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.