×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

حمایت از کالای ایرانی مسبب اشتغال پایدار 568x400 - حمایت از کالای ایرانی مسبب اشتغال پایدار

به گزارش «بامردم» به نقل از روابط عمومی و امور بین شورای اسلامی شهر رشت ، رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیرامون مسئله اشتغال در رشت اظهار داشت: باید با ایجاد بسترهای مختلف و بکارگیری از نیروهای توانمند در راستای ایجاد اشتغال نیروی انسانی بومی گام برداریم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به این موضوع که دیدگاه اینجانب در حوزه اشتغال، استفاده از توان نیروهای بومی میباشد، افزود: باید با آموزش های تخصصی جوانان شهر نیروهای انسانی متخصص و کاردان برای انجام امور مدیریتی و اجرایی از بین شهروندان تربیت و آماده بکارگیری داشته باشیم تا مدیران شهری بدون وجود محدودیتهای تخصصی با فراغ بال از فرزندان این شهر در جایگاههای مختلف شغلی استفاده کنند.

رئیس شورا اسلامی شهر رشت افزود: در دهه‌های اخیر به‌ منابع‌ انسانی به‌ عنوان‌ عنصری هوشمند توجه‌ شده‌ است‌ که‌ با مهارت‌ و خلاقیت‌ خود نقش‌ اساسی در بهره وری سیستم مدیریتی و اجرایی‌ ایفا می‌کند به طوری که با وجود تکنولوژی روز دنیا در انجام بسیاری از امور حضور و وجود نیروی انسانی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی محسوب می گردد.

علوی در ادامه با بیان این مسئله که قطعا حل معضل اشتغال در شهر رشت مستلزم رونق تولیدات بومی و اعتماد و بکارگیری نیروهای بومی و ضرورت بکارگیری این ظرفیت البته مسلط به دانش روز در حوزه های تخصصی میباشد بر نقش بی بدیل نیروی انسانی در فرآیند توسعه پایدار تاکید کرد و آینده روشن جامعه را در گرو توجه به این مهم دانست.

رئیس شورا با اشاره به نامه ارسالی خود به شهردار شهر رشت پیرامون مسئله اشتغال افزود: در شهری که جوانان متخصص بیکار وجود دارد، انتظار بر استفاده و اولویت بکارگیری آنها می باشد چرا که تجربه به وضوح نشانگر تاثیر استفاده بجا از نیروهای بومی و مزیت های بی‌شمار این امر در حوزه های امنیتی، اجتماعی و حتی سیاسی در شهر میباشد.

وی با توجه به سیاست راهبردی مد نظر کشور در زمینه حمایت از تولیدات ملی و مصرف کالاهای داخلی استفاده از کالای بومی استان را گامی در راستای منافع سرمایه گذار و تولید کننده بومی دانست که به تبع آن باعث ایجاد اشتغال پایدار ظرفیت های انسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: جوانان شهر رشت با توجه به مدارج علمی و سطح تعهد و تخصص خود و اشراف به شرایط موجود در شهر به لحاظ بومی بودن می توانند بازوهای توانمند شورا و شهرداری رشت در انجام امور باشند.

علوی در پایان افزود: با توجه به نام گذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» و تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص توجه و اهتمام مسئولین به این موضوع و اتخاذ این دیدگاه در عملکرد خود، آمار اشتغالزایی شهر رشت بیشتر می‌شود و مصرف کالا های ایرانی خصوصا تولیدات داخل استان با اقبال بیشتری از سوی شهروندان روبرو خواهد شد و به بالندگی اشتغال در شهرمان رشت کمک خواهیم کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.