مریخی‌ها واقعا وجود دارند!
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ فروردین - ۱۳۹۸  
false
false

ماجرای مریخی ها هر چندوقت یکبار از سوی رسانه های مختلف مطرح می شود. این که مریخی ها وجود دارند یا خیر و یا اینکه اساسا مریخی ها قرار است با زمینی ها آشنا شود. اما همیشه یک سوال در مورد مریخی ها مطرح است. این که اساسا مریخی ها وجود خارجی دارند یا خیر .

در مورد مریخی ها اختلاف بسیاری بین پژووهشگران وجود دارد. برخی می گویند مریخی ها وجود دارند و برخی دیگر به کل منکر وجود مریخی ها می شوند.با این حال، به نظر می رسد مریخی ها وجود دارند.

یک  کاوشکر آمریکایی که سازمان فضا نوردی آمریکا در سال ۲۰۱۲ آ‌ن را به فضا پرتاب کرد نمونه هایی از خاک کره مریخ که حاوی متان است را جمع آوری کرده است که به گفته محققان این مسئله احتمالا نشانه فعالیت میکروب ها در سیاره سرخ است.

نشانه های حیات مریخی ها از جایی پررنگ تر شد که  دانشمندان به بررسی   نمونه های خاک رس و صخره هایی که در کف دریاچه مریخ رسوب کردند پرداخته و اعلام کردند حاوی مولکول های متان هستند. این در حالی است که گاز متان را در کره زمین منابع بیولوژیکی تولید می کنند.

درواقغ محققان همچنین نوسان های مقدار و غلظت متان را مطابق با فصل سال رصد کردند به طوری که اندازه آن در تابستان مریخ سه برابر بیشتر از زمستان آن است.

 همچنین گاز متان می تواند بر اثر تجزیه کلترات ها، تجمع مولکول های هیدرات متان و یا فرایند های زمین- گرمایی منتشر شود.

همه این ها یعنی موجوداتی موسوم به مریخی ها .واقعا در سطح مریخ زندگی می کنند یا زمانی زندگی می کرده اند . اما اکنون کجا هستند؟ شاید در حال سفر به کره زمین !

کالاسودا

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.


true