۱۰ کشوری که شادترین مناطق جهان در سال ۲۰۱۸ لقب گرفته‌اند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۸  
false
false

600x346 - ۱۰ کشوری که شادترین مناطق جهان در سال ۲۰۱۸ لقب گرفته‌اند

بر اساس گزارش سالانه شادی جهانی، فنلاند به عنوان شادترین کشور جهان در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. نروژ که سال قبل رتبه اول این فهرست را در اختیار داشت در گزارش جدید به رتبه دوم تنزل کرده است و بعد از آن نیز کشورهای دانمارک، ایسلند و سوئیس در رتبه های بعدی قرار می گیرند. این گزارش بر اساس ۶ متغیر رتبه بندی ها را انجام داده است؛ متغیرهایی مانند درآمد ناخالص داخلی، آزادی، اعتماد، امید به زندگی، حمایت اجتماعی و بخشندگی.

جان هلیول، از تهیه کنندگان این گزارش و استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره چنین می گوید:” تمامی ۵ کشور اول فهرست تقریباض در همه ۶ فاکتوری که شادی را در پی دارند نمرات بالای مشابهی دریافت کرده اند . چهار کشور از آن ها- دانمارک، سوئیس، نروژ و اکنون نیز فنلاند- از زمان ارایه اولین فهرست سالانه شادترین کشورهای جهان در ۶ سال پیش، قرار گرفتن در رتبه های برتر را تجربه کرده اند”. همچنین فنلاند که به عنوان شادترین کشور جهان در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده، شادترین مهاجران را نیز به خود اختصاص داده است. اختلاف میان کشورهای بالای این فهرست چنان کم و ناچیز است که هر ساله رقابت سختی بین آن ها برای قرار گرفتن در رتبه ای بالاتر وجود دارد و هر یک می توانند با اختلافی ناچیز در صدر این فهرست قرار گیرند.

در رتبه ششم این رده بندی نیز هلند قرار دارد و بعد از آن نیز کشورهای کانادا، نیوزیلند، سوئد و استرالیا رتبه های هفتم تا دهم را به خود اختصاص داده اند. در گزارش سال ۲۰۱۸، نسبت به گزارش مشابه در سال ۲۰۱۷، کشورهای صدر فهرست جایگاه هایشان را تغییر داده اند اما هیچکدام از فهرست ۱۰ کشور برتر خارج نشده اند و بدین ترتیب در مقایسه با گزارش شادترین کشورهای جهان در سال گذشته، هیچ کشور جدیدی وارد ۱۰ کشور ابتدایی این رده بندی نشده است.

منبع: وب سایت روزیاتو

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true