×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

نخستین جلسه تدوین سند چشم‌انداز استان در افق ۱۴۰۴، با حضور رئیس و معاونین و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه گیلان و صاحب‌نظران و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در دفتر رئیس سازمان تشکیل شد.

به گزارش «بامردم»، در این نشست رئیس سازمان هدف از تشکیل این جلسه را بررسی و دریافت پیشنهادات و نقطه‌نظرات در خصوص تدوین سند چشم‌انداز توسعه استان به عنوان یک سند بالا دستی در سال ۸۴ و تدوین این سند در سال ۹۲ عنوان کرد و گفت: با مقایسه بین دو سند مواردی را که در خصوص استان مغفول مانده است مورد بررسی قرار گرفته و لحاظ خواهد شد.

کیوان محمّدی به رویکردهای مختلف در تدوین سند چشم‌انداز از جمله اقتصادی، عملکردی، جغرافیایی، جمعیتی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: از لحاظ رویکرد طبیعی گیلان، مازندران و گلستان و البرز در یک پهنه قرار می‌گیرد. در کل همه رویکردها می‌بایست از لحاظ تعامل فرهنگی، اقتصادی و…  بررسی شود که کدام رویکرد در مرحله اول برای کشور و بعد برای استان مناسب‌تراست.

وی  خاطرنشان کرد با توجه به دیدگاه‌های متفاوت و شاخصی که دراین خصوص وجود دارد بحث پیچیده ای مطرح است که نیازمند اطلاعات کافی در این خصوص هستیم. هدف این است که خلاصه‌ای از دیدگاه‌های رسمی را ارائه تا چشم اندازی که برای گیلان ترسیم می شود جامع، کامل و آینده نگر باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان تاکید کرد: در تدوین سند چشم‌انداز استان، باید به جایگاه جهانی، کشوری و منطقه‌ای گیلان توجه شود و  بعد برای ترکیبی از استان‌ها (به عنوان نمونه از گیلان، قزوین و تهران) طراحی ویژه‌ای صورت گیرد و هریک از ویژگی‌های طبیعی، فرهنگی، عملکردی، اقتصادی و…  برای منطقه در نظر گرفته شده و حول این محورها جلسه و متنی ارائه گردد تا تمام نقاط ضعف و قوت در آن قید و در نهایت برای تهران ارسال شود.

وی  تصریح کرد: می‌توان چندین سناریو بر اساس رویکردهای مطروحه برای گیلان در نظر گرفت و بر اساس مصالح استان، الویت‌‌بندی نمود  و با بهره‌گیری از نظرات صاحب‌نظران، تصمیم‌نهایی را برای ارسال طرح به تهران گرفت.

در ادامه خانم کاوسی مدیر مرکز آموزش و پژوهش سازمان برنامه و بودجه استان گیلان توضیحاتی در خصوص روند تدوین سند چشم‌انداز استان مطابق با سایر استان‌ها  ارائه داد و به مقایسه تدوین سند چشم‌انداز در سال ۸۴  با سند چشم‌ا‌نداز گیلان مصوب شورای برنامه‌ریزی در سال ۹۲ پرداخت. ضمن آنکه تعدادی از حاضرین به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود در خصوص تدوین سند چشم‌ا‌نداز استان پرداختند.

در پایان مقرر گردید جلسه بعدی در خصوص تدوین سند چشم‌انداز استان روز پنجشنبه هفته جاری تشکیل گردد.

0

1

2

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.