دوشنبه, 1 مرداد 1403 Monday, 22 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42714 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2415×
اهدای مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان سما لاهیجان
19 دی 1397 ساعت: 19:25
شناسه : 145928
3

مداد سبز کاشتنی توسط شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان به دانش آموزان سما اهدا شد.

پ
پ

اهدای مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان سما لاهیجان - اهدای مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان سما لاهیجان - با مردم

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و رییس دانشگاه آزاد لاهیجان به عنوان حامی محیط زیست، اقدام به اهدای مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان دبستان سبز سما لاهیجان کردند.

در مراسمی با حضور مسعود کاظمی شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان، رییس مدارس و دانشگاه سما لاهیجان، مدیر و معلمان دبستان سبز سما و اعضای سازمان های مردم نهاد مداد سبز کاشتنی به دانش آموزان اهدا شد.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان در این مراسم گفت: مداد سبز کاشتنی یک مداد حامی محیط زیست است که در انتهای آن بذر قرار داده شده و دانش آموزان پس از مصرف مداد به جای دور ریختن مداد‌های کوتاه شده، آنها را می توانند در گلدان کوچک بکارند و پس از چند هفته این بذر سبز خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف شهرداری ترویج فرهنگ حفظ محیط ‌زیست و جلوگیری از قطع درختان در کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: این مداد از نوع مداد روزنامه‌ای است و ما فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی را به دانش آموزان آموزش می دهیم.

کاظمی گفت: این برنامه با مشارکت دانشگاه آزاد و مدرسه سما باعث ایجاد یک الگو برای همکاری همه دستگاهها برای حفاظت از محیط زیست است.
شهردار لاهیجان اضافه کرد: در روز درخت کاری با هماهنگی شهرداری، شورای اسلامی شهر، آموزش و پرورش و مدرسه سما گلدان های نهال سبز شده در فضایی در سطح شهر با حضور دانش آموزان کاشت خواهد شد.

سیروس بیدریغ رییس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان هم در این مراسم گفت: مدرسه سبز سما لاهیجان به عنوان یکی از مدارس برتر در کشور مورد تجلیل قرار گرفته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد برای فرهنگ سازی و اقدام مشترک برای حفظ محیط زیست آماده همکاری با همه دستگاهها می باشد.

جواد نجار تمیزکار سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان در مراسم اهدای مداد سبز کاشتنی گفت: مدرسه سبز سما به عنوان یکی از الگوهای موفق در زمینه حفظ محیط زیست بوده و دانش آموزان با فرهنگ حفاظت از محیط زیست شهری آشنا می شوند.

وی افزود: اهدای مداد سبز کاشتنی یک اقدام موفق برای آشنایی دانش آموزان در زمینه کاشت درخت و استفاده از مواد بازیافتی بوده که برای نخستین بار در لاهیجان اجرا می شود.

وی اضافه کرد: دانش آموزان با کمک اولیای خود و دستور العمل آموزشی می توانند از مداد استفاده کرده و انتهای مداد را در گلدان کاشته و به مراقبت از آن پرداخته تا رشد کند و در روز درختکاری نهال ها در سطح شهر بکارند.

در این مراسم به همه دانش آموزان مدرسه سبز سما یک عدد مداد سبز کاشتنی، یک گلدان و خاک مورد نیاز که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر تهیه شده بود، اهدا شد.

اجرای گروه موزیک شهرداری و اجرای گروه سرود دبستان سما از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.