افزایش طول عمر با این خصوصیت های اخلاقی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
false
false

103669 600x338 - افزایش طول عمر با این خصوصیت های اخلاقی

خوشبینی و سرسختی از عواملی هستند که باعث بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر در افراد می شوند. سلامت روان و آرامش در زندگی حاصل این طرز تفکر افراد خوش بین می باشد.

به گفته محققان، سرسختی و سماجت و خوش بینی علل اصلی طول عمر زیاد هستند.محققان برای بررسی نشانه های طول عمر ۹ منطقه روستایی در جنوب ایتالیا را مورد بررسی قرار دادند. هزاران نفر از ساکنان این مناطق بالای ۹۰ سال عمر داشتند.مطالعه بر روی ۲۹ نفر ۹۰ تا ۱۰۱ سال انجام شد.

درحالیکه این افراد مسن از لحاظ سلامت فیزیکی نسبت به اعضای جوان تر خانواده شان ضعیف تر بودند، اما سلامت روان بهتری داشتند.

دکتر دیلیپ جسته، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «مهم ترین موضوعات یافت شده در مطالعه ما مربوط به خصوصیات منحصربه فرد مرتبط با سلامت روان بهتر این جمعیت روستایی بود که عبارت بود از مثبت اندیشی، اخلاق کاری، سماجت و پیوند قوی با خانواده، دین و زمین.»عشق به زمین به شدت در بین این جمعیت آشکار بود.

به گفته محققان، «عشق انها به محل زندگی و زمین شان یک موضوع مشترک در بین همه شان بود که زندگی شان را هدفمند می کرد. اکثر آنها در خانه و بر روی زمین هایشان کار می کردند.»محققان همچنین دریافتند افراد بسیار مسن در مقایسه با اقوام خود در سنین ۵۰ تا ۷۹ سال دارای مهارت های تصمیم گیری و اعتمادبه نفس بیشتری بودند.جسته در ادامه می افزاید: «این تناقض در افزایش سن نشان می دهد که سلامت و منطق با افزایش سن بهتر می شود حتی اگر سلامت جسمی کمتر شود.»

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true