از دریای کاسپین دفاع کنید زیرا حمایت همه مردم شمال کشور را دارید
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
false
false

خزر 574x400 - از دریای کاسپین دفاع کنید زیرا حمایت همه مردم شمال کشور را دارید

در این نامه آمده است:

مجمع محترم نمایندگان استان گیلان

با سلام و احترام

باستحضار میرساند خبر تصویب مبلغ ۵۰ میلیارد ریال ردیف بودجه جهت مطالعه طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای کاسپین به سمنان موجب نگرانی کنشگران محیط زیست استان شده است.

این نگرانی در حالی بیشتر می شود که دولت محترم با شعار حمایت از محیط زیست بر روی کار آمده اما صراحتا با اتخاذ مواضع ضد طبیعت به پیکار با آن روی آورده است.

همانگونه که مستحضرید مطالعات طرح انتقال آب به سمنان در سال ۱۳۹۴ نیز صورت پذیرفته بود که گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی موید آن است که شاخص اقتصادی نسبت فایده به هزینه (B/C) در این طرح ۰/۵۳ است. به این معنی که نیمی از هزینه های این پروژه زیان حاصل از عدم توجیه اقتصادی طرح است.

لذا ضمن تشکر از اعلام مواضع برخی از نمایندگان محترم در طی بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ ، شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان انتظار دارد که کلیه نمایندگان استان نسبت به این طرح مخرب که موجب برهم خوردن توان منطقه و تهدیدی بر علیه پایداری و ثبات زیستی مردمان استان های شمالی خواهد بود مواضعی روشن ، شفاف و منطقی اتخاذ نموده و با همراه نمودن سایر نمایندگان مجلس از تصویب نهایی این پروژه که بر خلاف اصل صریح ۵۰ قانون اساسی حیات نسل های امروز و فردا را با مخاطره مواجه می سازد جلوگیری بعمل آورند.

بی شک حمایت تمامی دلسوختگان شمال کشور در تمامی مراحل پیگیری این طرح همراه و یاور شما خواهد بود

با تجدید احترام
شورای هماهنگی شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true