×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

استاندار گیلان در خصوص شفافیت سازی پیش قدم شده است 583x400 - استاندار گیلان در خصوص شفافیت سازی پیش قدم شده است / بایداز ورود فساد از طریق منفذها به سیستم دولتی جلوگیری شود

تدبیر شرق نوشت: سید محمد احمدی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گیلان در جلسه ی بررسی رفع موانع و راهکارههای توسعه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت که در راستای شفاف سازی معاملات دولت و توسعه و روتق کسب و کار بنگاههای اقتصادی و اتحادیه های صنفی شهرستان ها انجام شد ،گفت : از سال گذشته انجام این کار نو و الزام آن به ذیحسابان ابلاغ شده و هرگونه خریدی باید در این سامانه ثبت و وارد سیستم شود و خریدهای غیر رسمی مورد واخواهی دستگاههای نظارتی قرار خواهد گرفت و کنترل های داخلی نیز آن را نخواهند پذیرفت.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دولت ها این است که روزنه های ورود فساد به سیستم خود را کاهش دهند ، افزود : شناسایی و از بین بردن این روزنه های فساد همواره مد نظر قرار دارد و در تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بارها بدان اشاره شده و از سال ۹۲ سیستم هایی تعبیه شده به جهت اینکه فساد در ساختار دولتی رخنه نکند.

احمدی ادامه داد : نباید ساختار قائم به شخص باشد و تجربیات نشان داده است که مناقصات و مزایده ها و حراجهای حضوری می توانست مورد هجمه قرار گیرد و تمام تلاش دولت ها و علی الخصوص دولت یازدهم بر این بوده از فساد جلوگیری کند و سیستم پاسخگویی به استعلامات و سامانه تدارکات … از این موارد است.

وی خاطر نشان کرد : مهمترین منطقی که در این زمینه لحاظ می گردد شفافیت است و آن چیزی که در قوانین متعدد برنامه و بودجه و برنامه های توسعه به آن اشاره می شود این است که شفافیت عملکرد وجود داشته باشد و از ورود فساد از طریق منفذها به سیستم دولتی جلوگیری شود .دولت باید از خود شروع کند و اکنون در شرایطی قرار داریم که باید در هزینه ها بهره گیری صحیح را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم.

احمدی اضافه کرد : ما دولتی ها به دلیل اینکه افکار عمومی کاملا نظاره گر بر اعمال ما هستند با کمک اتاق اصناف می توانیم این کار را انجام دهیم .اتاق اصناف جزیی از بدنه ی صنعت ،معدن و تجارت و بخش خصوصی از نظر ساختاری است.

وی افزود : اتاق اصناف در مقاطع مختلف می تواند در ساختار بندی به دولت کمک کند ، بیش از سه میلیون واحد صنفی در کل کشور و وجود اتاق های بازرگانی به اعتقاد من کمک حال دولت می تواند باشد و بستگی دارد که دولت چگونه می خواهد از این ظرفیت برای رسیدن مقاصد خود استفاده کند.

احمدی با اشاره به تاکیدات استاندار گیلان در خصوص جذب افراد در دستگاهها گفت : در برخی مواقع بسیار سخت است که افکار عمومی را با خود همراه کنیم و به عنوان مثال این نگرانی در خصوص جذب نیرو در راه آهن از سوی مردم وجود دارد اما تاکیدات استاندار محترم و نظارت بر انجام به جهت اینکه بی عدالتی در جذب صورت نگیرد وجود دارد تا افراد در شرایط مناسب و یکسان و با فضای رقابتی وارد سیستم شوند.

احمدی عنوان کرد : در گذشته در اکثر مناقصات شرکت های خاصی برنده می شدند و اکنون با وجود سامانه ی مرتبط جلوی رانت اطلاعاتی گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد : در بحث مناقصات نیز همین نظارت وجود دارد ،مناقصه یک مزیت است که باید با رقابت همراه باشد .

احمدی گفت : دولت در استان گیلان بسیاری از فعالیت ها را از خود آغاز کرده است ،دستورالعمل هایی نظیر تشریفات زدایی و نصب بنرها که از سوی دکتر سالاری صادر شد بسیار بجا بوده است و افکار عمومی برای ادامه ی سیاست ها با ما همراه خواهند شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در استان در جهت لایروبی انهار در سال گذشته ، خاطر نشان کرد : این اقدامات سبب شد که در بارش ها مصون بمانیم و مانند استانهای دیگر درگیر بحث سیلاب نشویم .

احمدی تاکید کرد : نباید بین دولت ،مردم و بخش خصوصی تقابل وجود داشته باشد و باید حس اعتماد برقرار گردد .

وی گفت : کالا و خدمتی نیست که مورد نیاز دستگاههای اجرایی گیلان باشد و ما نتوانیم آن را در استان تامین کنیم و باید به سمت الزامات قانونی برای بومی سازی پیش رویم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


blank
blank
blank