شناسایی کشف حجاب در خودرو با گزارش مردمی فوراً متوقف شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
false
false

کاظمی 600x302 - شناسایی کشف حجاب در خودرو با گزارش مردمی فوراً متوقف شود

محمد کاظمی با اشاره به درخواست دادسرای ارشاد تهران برای اعلام گزارش کشف حجاب در خودرو از طریق پیامک گفت: اگرچه کشف حجاب در اتومبیل یک جرم مشهود است و نیروی انتظامی هم باید بلافاصله برای آن ورود و اقدام کند؛ اما اینکه کشف جرم را به عناصری سپرد که مسئولیتی ندارند و قانوناً کاشف نیستند، رویکردی قانونی نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر افراد عادی این موضوع را منعکس کنند، چه بسا اثبات این موضوع مشکل باشد؛ با این روش‌های فتوشاپی ممکن است این مسئله آثار منفی زیادی داشته باشد.

گزارش کشف حجاب در خودرو با پبامک مردمی باید متوقف شود

وی ادامه داد: چه بسا بسیاری از سواری‌ها آژانس یا اسنپ یا مسافرکش باشند، راننده هم که مسئولیتی ندارد تا به مسافران خود رعایت حجاب را تذکر دهد لذا ممکن است درگیری ایجاد شود.

عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: این رویه، یک تنش اجتماعی ایجاد می‌کند و آن را باید فورا متوقف کرد.

در نظام‌های حقوقی دنیا سابقه ندارد

کاظمی همچنین توضیح داد: از سوی دیگر ممکن است وسیله انتقام‌گیری شخصی شود و هر کسی با هر فرد دیگری خصومت شخصی داشته باشد ولی آن را برای کشف حجاب گزارش کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنین رویه‌ای در نظام‌های حقوقی دنیا سابقه ندارد، گفت: این کار قانونی نیست؛ ضمن آنکه در این شرایط جامعه، اقدام مناسب و مفیدی هم نیست بلکه دشمنی‌ها را زیاد می‌کند، اعتماد را به دولت و حاکمیت بیش از گذشته سرد می‌کند و مشکلات عدیده اجتماعی به وجود می‌آورد لذا باید هر چه سریع‌تر متوقف شود.

خانه ملت

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true