جمعه, 29 تیر 1403 Thursday, 18 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42673 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2413×
واکنش سخنگوی دولت به سریال «گاندو»/ ربیعی جزئیات ساختار جدید اقتصادی کشور را تشریح کرد
23 تیر 1398 ساعت: 21:22
شناسه : 155777
3

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران آسیب‌های زیر ساخت‌های مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.

پ
پ

علی ربیعی سخنگوی دولت - واکنش سخنگوی دولت به سریال «گاندو»/ ربیعی جزئیات ساختار جدید اقتصادی کشور را تشریح کرد - ربیعی

به گزارش «بامردم» به نقل از مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری اظهار داشت: از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان اجرایی شده است.

وی گفت: این هفته، هفته تأمین اجتماعی است و امیدواریم نظام تأمین اجتماعی را به گونه‌ای بگذاریم که ریسک زندگی سالمندی کاهش یابد.

تصویب لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه در دولت

ربیعی افزود: امروز ما لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه را تصویب کردیم تا این صندوق‌ها به درستی کار خود را ادامه دهند.

اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات زیرساختی مناطق سیل‌زده

وی در ادامه با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم و یک مصوبه هم در مورد آن داریم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران آسیب‌های زیر ساختی مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در جلسه قبلی دولت بحث مهم دیگری که مطرح شده بود، بررسی لایحه مدیریت تعارض منافع بود. من ازهمه رسانه‌ها می‌خواهم در مورد مدیریت تعارض منافع بنویسند، ما حتماً باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.

عمده نوسانات ارزی ناشی از جنگ روانی آمریکا بود

ربیعی در خصوص تاثیر تحریم ها بر نوسانات بازار و شرایط اقتصادی کشور افزود: تحریم ها شرایطی را ایجاد کرده که بعضاً اقتصاد ما تحت تاثیر قرار گرفته است، اما بیشتر نوسانات ارزی و تورم ما ناشی از جنگ روانی آمریکا بوده است.

وی ادامه داد: تحریم های فعلی آمریکا علیه ایران با دوره های قبلی آن به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. ناامنی های روانی جامعه ما ناشی از جنگ روانی طرف مقابل است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز علائم خوبی را می‌بینیم، تورم ماهیانه کاهش پیدا کرده و ثبات نسبی در بازار ارز بوجود آمده است. همه با هم باید به ایجاد فضای آرام و امنیت روانی داخلی کمک کنند تا ثبات در بازارها ایجاد شود.

وی گفت: نرخ رشد تولید صنعتی و کشاورزی ما در دو ماه اخیر بهبود پیدا کرده است. ۱۸ ماه سختی داشتیم ولی ۲۴ ماه رو به بهبودی را خواهیم داشت.

با همکاری نهادهای اطلاعاتی و وزارت نفت، کسی نمی‌تواند از دوران تحریم استفاده کند

ربیعی بیان کرد: ما تجارب تحریم های قبلی را داریم و تدابیر بسیاری را اندیشیدیم و مطلع هستم با همکاری های بین دستگاه اطلاعاتی و وزارت نفت، شرایطی که برخی بخواهند از دوران تحریم ها استفاده کنند دیگر وجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت با اشاره به پرونده قضایی نجفی شهردار اسبق تهران و اینکه گفته می شود برخی از سوی دولت در روند پرونده دخالت هایی دارد، گفت: ما به تفکیک قوا معتقدیم و در اینکه در هیچ امر قضایی دولت نباید دخالتی کند هم معتقدیم و در موضوع آقای نجفی هم از طرف دولت هیچگونه اعمال نظر و دخالتی صورت نگرفته است. در اینجا حقوق انسان ها مطرح است و باید بگذاریم دستگاه عدالت و قضا کار خودش را انجام دهد.

جزئیاتی از ساختار جدید اقتصادی

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برنامه دولت در ساختار جدید اقتصادی تصویب شده برای نحوه سهمیه بندی و عرصه بنزین چگونه خواهد بود؟ اظهار داشت: حدود چهار ماه کمیته های تخصصی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صمت، مجلس و مرکز بررسی‌های استراتژیک روی این موضوع مهم کار می کنند و نتایج آن در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شد.

وی گفت: این تغییر ساختار در درآمدزایی پایدار، هزینه کرد کارا، ارتقا ثبات، توسعه، عدالت و اصلاحات نهادی آمده است. امروز عدالت‌های منطقه‌ای مطلوب نیست و سهم یک نفر در منطقه خاش با یک تهرانی و اصفهانی یکی نیست.

ربیعی در خصوص جلسه امروز دولت هم گفت: در جلسه دولت آیین‌نامه اجرایی استانداردهای کالا و تجهیزات پزشکی با هدف ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی به تصویب رسید. این آیین‌نامه کمک می‌کند که ما عدول از کالا و تجهیزات پزشکی را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: از دیگر موارد مورد بحث تقسیمات کشوری بود که قرار است اصلاحاتی در استان‌های فارس، همدان و برخی استان‌های دیگر انجام شود.

سخنگوی دولت در خصوص جزئیات بسته حمایتی دولت که وزیر اقتصاد اعلام کرده است، بیان کرد: ۸ هزار و ۴۰۰ میلیون تومان برای سیاست‌های اجتماعی پیش‌بینی کردیم که از این بودجه برای اقشار خاص مانند زنان سرپرست خانوار و مددجویان در نظر گرفته شده است. طبق آخرین آماری که دارم ۱۱ میلیون نفر مشمول دریافت این بسته‌های ۳۰۰ هزار تومانی بودند که در ماه مبارک رمضان هم داده شد.

یارانه نان حذف نشده است

ربیعی در پاسخ به این سوال که حذف سه دهک از دریافت یارانه‌ها از چه زمانی اجرایی خواهد شد، گفت: روز گذشته گفتند یارانه نان حذف شده است، به هیچ عنوان این اتفاق نیفتاده است و یارانه نان حذف نخواهد شد، آنچه اتفاق افتاد برای آردهای صنعتی بود که اتفاقاً به آرد نان تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: درخصوص حذف سه دهک از دریافت یارانه‌ها باید بگویم به طور سنتی هر اندازه مقدور باشد انجام می‌دهم.

سخنگوی دولت بیان کرد: سال ۹۴ و ۹۵ پنج میلیون از سه دهک حذف کردیم که برنامه جدیدی نیست و همان قبلی است اما باید تاکید کنم که این اتفاق افتاده است.

ربیعی در خصوص اوقات فراغت و برنامه‌های دولت تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش چندین برنامه را برای اوقات فراعت در نظر گرفته است. صداوسیما نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته است اما به طور کلی به سیاست‌گذاری دقیقی برای اوقات فراغت نکرده‌ایم.

نیاز به سیاستگذاری برای زندگی شبانه در شهرها داریم

وی گفت: واقعاً شهرهای فاقد سینما و تئاتر و ورزشگاه زندگی شبانه ندارند. ما نیازمند سیاست‌گذاری برای زندگی شبانه هستیم. زندگی شبانه واقعیتی است که باید به طور سالم دنبال شود.

سخنگوی دولت بیان کرد: کارهای وزارت ارشاد برای گسترش تئاتر و سینماها با وام‌های خرد در حال انجام است. نیازمند برنامه‌ریزی بیشتر هستیم.

وی ادامه داد: سامان سیاسی ما بر اساس نهادهای میانجی به طور کلی ضعیف است و ارتباطی با دولت‌ها ندارد. یکی از اهداف ما در دولت گسترش این نهادها بود و موفق بودیم.

ربیعی افزود: خیریه‌هایی که در این دولت افزایش پیدا کرده، به اندازه کل خیریه‌هایی است که در گذشته شکل گرفته است. ما آیین نامه‌ها را اصلاح کردیم. جامعه اگر می‌خواهد با ثبات بماند باید با نهادهای میانجی ارتباط داشته باشیم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: درست است که مشکلات مادی وجود دارد و باعث کاهش اعتماد شده است ولی نوع بازتاب اخبار و عدم تحلیل آنها نیز در این مسیر تاثیرگذار است. ایستادگی ما در این ۴۰ سال نتیجه اعتماد مردم به نظام بوده است و باید تقویت شود.

وی در پایان در خصوص تبادل جیسون رضائیان و ارتباط آن با ساخت سریالی در این رابطه خاطرنشان کرد: قصد ورود به این موضوع را ندارم. آقای واعظی هم موضعی گرفتند. یک سریال را در حد یک سریال باید بررسی کرد. البته در ژانرهای اطلاعاتی باید خوانش با اصل موضوع هماهنگی داشته باشد. اما این را هم بگویم، زمانی که بحث زندانیان در مکاتبات برجام مطرح می‌شود اصلاً جیسون رضاییان دستگیر نشده بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.