شهرستان املش در دریافت تسهیلات در حوزه گردشگری مغفول مانده است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸  
false
false

محمودی 600x283 - شهرستان املش در دریافت تسهیلات در حوزه گردشگری مغفول مانده است

یونس محمودی در همایش شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان رودسر و املش که با حضور دکتر جمالی نژاد وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور؛ نماینده مردم رودسر و املش و مسئولان دو شهرستان با بیان اینکه شهرستان املش و رودسر در خط گسل زلزله واقع‌شده‌اند و تبعات ناشی از زلزله را در خود متقبل است افزود: شهرستان املش با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ازجمله شهرهایی در زمره شهرهای حوادث غیرمترقبه است

. وی افزود: شهرداران و دهیاران عزیز در راستای مقابله یا پیشگیری از هرگونه بروز و ظهور حوادث غیرمترقبه، علی رغم حمایت دولت محترم و فاقد الزامات اولیه وبدیهی درجهت پیشگیری و جلوگیری ازاین حوادث هستند.

فرماندار املش با اشاره به اینکه از محل مادتین ۱۰ و ۱۲ حوادث، دهیاران و شهرداران از مزیت نسبی در شهرستان املش برخوردار نیستند افزود: تاکنون هیچ‌گونه اعتباراتی به دستگاه‌های امدادی و خدماتی عضو ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان تاکنون واصل نشد و موجب دغدغه کاری و اجرایی دهیاران و شهرداران در شهرستان املش شده است.

وی درادامه خواستار قیر رایگان از وزیر کشور برای شهرداری‌ها و دهیاری های املش شد و افزود: در سال گذشته با بارش سیل دو پل کیازنیک ولرداسرا شهرستان املش صددرصد تخریب شد که با اهتمام ویژه دکتر عباسی نماینده محترم و مسوولین پل کیازنیک در حال احداث می‌باشد اما پل لردا سرا هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشته است.

وی درخصوص روستاهای فاقد کد آبادی گفت: با هماهنگی دکتر نوبخت و دکتر عباسی انتظار داریم روستاهای ما دارای کد آبادی شوند.

دکتر محمودی همچنین احداث دهیاری‌های جدیدالتأسیس در روستاهای ۲۰ خانوار را نیز از وزیر کشور سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواستار شد و افزود: شهرستان رودسر واملش از محدود شهرهایی هستند که دارای شاخصه‌های قطب گردشگری و کشاورز است ولی در شهرستان املش، در حوزه قطب گردی تاکنون ریالی تسهیلات دریافت نکرده‌ایم.

فرماندار املش اظهار داشت: شهرداری‌ها و دهیاری ها لودر، کمپرسی و آتش‌نشانی نیمه مدرن که قادر به توانایی حوادث غیرمترقبه شهرستان را داشته باشند، ندارند.

وی در ادامه بحث پسماند را یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در شهرستان املش عنوان کرد و افزود: دهیاران و شهرداران ما در شهرستان امل قادر به دفن زباله‌های ناشی از مصارف مردم در منازل نیستند. وی اضافه کرد: انباشت زباله در شهرستان رودسر و لنگرود به حدی رسید که قادر به پذیرش زباله‌های املش نیست و با اعتراضات جمعی از شهروندان املش و رانکوه مواجه است.

فرماندار املش در پایان افزود: باتوجه به اینکه شهرستان املش خاستگاه و جایگاه تاریخی وعلمای بزرگی چون حبیب اله املش است لذا دارای ۳ ونیم کیلومتر کمربندی است واگر ۴ میلیارد تومان به این مقوله اختصاص یابد حدود ۵۰ درصد از دغدغه‌های اجتماعی مردم املش مرتفع خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true