نخستین برداشت مکانیزه برنج شهرستان رشت در روستای جیرسر چوکام خمام
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مهر - ۱۳۹۸  
false
false

IMG 9479 - نخستین برداشت مکانیزه برنج شهرستان رشت در روستای جیرسر چوکام خمام

پیش از ظهر امروز دکتر میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت، به همراه بخشدار خمام و تعدادی از اهالی محل و کشاورزان در نخستین برداشت مکانیزه برنج شهرستان که به صورت نمادین در روستای جیرسر چوکام، صورت گرفت، حضور یافت.

دکتر مومنی زاده در این مراسم ، با اشاره به نخستین درو محصول شالی به صورت مکانیزه در شهرستان رشت، ۵۱ هزار خانوار از روستاییان شهرستان رشت را شاغل در امر کشاورزی و کاشت برنج خواند و افزود: این مهم حدود ۲۸ درصد از اشتغال شهرستان رشت را به خود اختصاص می دهد.

وی در ادامه افزود: با آغاز طرح نشا و درو مکانیزه برنج با همت تلاشگران جهاد کشاورزی و کشاورزان زحمتکش که به صورت نمادین در این روستا انجام شد، حدود ۵۴ درصد از اراضی کشاورزی شهرستان نشاء مکانیزه و ۷۴ درصد از این اراضی نیز دروی مکانیزه برنج خواهند داشت.

IMG 9402 600x400 - نخستین برداشت مکانیزه برنج شهرستان رشت در روستای جیرسر چوکام خمام

دکتر مومنی زاده، میزان تولید برنج سفید در شهرستان رشت را ۱۶۵ هزار تن دانست و اظهار داشت: این میزان ۲۷ درصد از میزان تولید استان گیلان و ۹ درصد از تولید برنج کشور را در بر می گیرد.

وی میزان اراضی شالیکاری در شهرستان رشت را ۶۳ هزار هکتار خواند و افزود: در واقع ۳۰ درصد از اراضی شالیکاری استان در شهرستان رشت واقع هستند.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه بیان نمود: ان‌شاءالله با همت و تلاش همه دست اندرکاران در امر کشاورزی، این مهم دارای صرفه اقتصادی بیشتری بوده و تسهیلات بیشتری به آن اختصاص می یابد تا عملیات مکانیزه به صورت ۱۰۰ درصد در این شهرستان انجام گرفته و بدین صورت پدیده مهاجرت روستاییان به شهرها نیز تقلیل یابد.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true