شهردار رشت: مساجد می توانند پایگاه های ترویج اخلاق شهروندی باشند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
false
false

photo 2019 09 18 18 07 42 600x400 - شهردار رشت: مساجد می توانند پایگاه های ترویج اخلاق شهروندی باشند

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، ناصر حاج محمدی در این دیدار با تاکید بر ساماندهی فعالیت های درون مساجد، گفت: در طول دوران مدیریتم در شهرهای مختلف همواره توجهی ویژه‌ به فعالیت های مساجد و هیئت های مذهبی داشته ام.

وی در ادامه افزود: کمک به مساجد باید در راستای فعالیت های مرتبط در آنها باشد تا شأن این مکان مقدس به عنوان کانون های فرهنگی و اعتقادی جامعه حفظ شود.

شهردار رشت همچنین تاکید کرد: باید با حفظ کاربری عبادی و اعتقادی مساجد، فضاهای دیگری برای انجام فعالیت های اقتصادی و درآمدی مسجد در نظر گرفته شده و درآمد حاصله نیز برای انجام برنامه های مختلف مسجد استفاده گردد.

دکتر حاج محمدی خواستار شناسایی نیازهای جوانان مسجدی و رفع نیازهای مساجد شد و گفت: در دنیای ارتباطات امروز که انواع وسایل ارتباطی در دسترس کودکان است ما هم باید تلاش کنیم تا کودکان و نوجوانان جامعه با تربیت مسجدی بزرگ شوند و شخصیت آنها شکل بگیرد.

گفتنی اینکه مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان هم در این نشست از ارائه آموزش های شهروندی با محوریت مساجد در سراسر استان در آینده نزدیک خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد به تشریح اهداف و وظایف کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان مطابق با اساسنامه جدید پرداخت و با اشاره به فعالیت ۱۰۰ کانون در مساجد شهر رشت گفت: اساسنامه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بر این اساس، برخی مدیران مرتبط با حوزه مسجد از سیاستگذاران این در این زمینه هستند.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true