×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

والیبال 575x400 - والیبال ایران المپیکی شد/ صعود مقتدرانه شاگردان کولاکوویچ به توکیو 2020

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره آسیا، با پیروزی ۳ بر صفر مقابل چین مقتدرانه راهی المپیک شد.

کولاکوویچ در این بازی سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و علی شفیعی را به زمین فرستاد.

*ست اول: ۲۵ – ۱۴  ایران

تیم ملی ایران در این بازی عملکرد خوبی داشت و با دو امتیاز از حریف پیش افتاد. با درخشش عبادی‌پور در سرویس، ایران اختلاف را به ۳ امتیاز افزایش داد. برتری ایران در دریافت و سرویس ادامه یافت تا ۸ – ۵ وقت استراحت فنی اول را کسب کند. با درخشش سعید معروف پشت خط سرویس، دریافت‌های چین دچار مشکل شد تا ایران رفته رفته اختلاف را به ۱۰ امتیاز افزایش داده و وقت استراحت فنی دوم را نیز ۱۶ – ۶ به دست آورد.

با شروع مجدد بازی، پس از یک رفت و برگشت محمد موسوی یک امتیاز از دفاع روی تور کسب کرد تا اختلاف در امتیاز ۱۹ – ۹، همچنان ۱۰ پوئن باقی بماند. در حالی که تیم ملی ایران روند خوبی در طول ست داشت، با تک دفاع موسوی ۲۵ – ۱۴ و با اختلاف ۱۱ امتیازی پیروز ست اول بازی شد.

*ست دوم: ۲۵ – ۲۳ ایران

سرویس‌های خوب شفیعی پاسور چین را از بازی خارج کرد تا با دو دفاع موسوی، اختلاف در امتیاز ۵ – ۱ به چهار پوئن افزایش یابد و چینی‌ها وادار به تقاضای وقت استراحت شوند. با ورود دو تیم به زمین، میزبان بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشید، اما این تیم ایران بود که باز هم با درخشش موسوی در دفاع روی تور، ۸ – ۵ وقت استراحت فنی اول را ازآن خود کرد. با درخشش شفیعی روی کارهای سرعتی، ایران ۱۳ – ۹ پیشی گرفت. پس از یک رالی زیبا، چینی‌ها اختلاف را به دو پوئن کاهش دادند تا نهایتا تیم‌ها در امتیاز ۱۶ – ۱۴ به سود ایران، راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.

با شروع مجدد بازی شفیعی آبشار “جیانجون” را دفاع کرده و یک امتیاز هم روی کار سرعتی به دست آورد تا با افزایش اختلاف به ۴ پوئن، چینی‌ها در امتیاز ۱۶ – ۱۵ به سود ایران تقاضای وقت استراحت کنند. با ورود تیم‌ها به زمین سه امتیاز متوالی کسب کرد تا کولاکوویچ بالاخره در امتیاز ۲۰ – ۱۹ وقت استراحت بگیرد. با سرویس‌های عبادی‌پور اختلاف به ۳ امتیاز افزایش یافت، اما چینی‌ها بار دیگر با درخشش “جیانگ” در سرویس اختلاف را به یک پوئن کاهش دادند تا ایران در امتیاز ۲۳ – ۲۲ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌های به زمین، با تک دفاع موسوی ایران ۲۵ – ۲۳ پیروز ست دوم بازی شد.

*ست سوم: ۲۵ – ۱۴ ایران

دو تیم در آغاز این ست عملکرد پایا پایی داشتند، اما سرویس‌های پرشی موجی شفیعی دریافت چین را دچار مشکل کرد تا نتیجه ۵ – ۳ به سود ایران شود. با عملکرد فوق‌العاده دفاع ایران توسط موسوی، دو تیم در امتیاز ۸ – ۳ به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شدند. با سرویس‌های قدرتی “چوآن جیانگ”‌ چین اختلاف را در امتیاز ۸ – ۶ به دو پوئن کاهش داد، اما با دو امتیاز متوالی عبادی‌پور و محمودی ایران ۱۰ – ۶ پیشی گرفت تا میزبان تقاضای وقت استراحت کند. با جای خالی معروف اختلاف به ۶ پوئن افزایش یافت تا چین بار دیگر در امیتاز ۱۲ – ۶ وقت استراحت بگیرد. نهایتا ایران توانست ۱۶ – ۱۱ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با شروع مجدد بازی نیز روند خوب ایران در سرویس‌ها ادامه داشت تا اختلاف دو تیم در امتیاز ۲۰ – ۱۲ به ۸ پوئن افزایش یابد. ایران توانست در ادامه نیز قدرت خود را به حریف دیکته کرده و با دو امتیاز سرویس متوالی موسوی، ۲۵ – ۱۴ پیروز این ست شود تا در مجموع سه بر صفر برنده بازی شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.