×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

photo ۲۰۲۰ ۰۵ ۱۴ ۰۹ ۴۱ ۳۶ 400x400 - تقدیر ویژه معاون استاندار گیلان از تلاش های شهرداران لنگرود ، لاهیجان و انزلی برای مقابله کرونا

اوسط مقدم : ظرفیت تامین منابع درآمدی خارجی به غیر از شهرداری های لنگرود ، لاهیجان ، رشت و انزلی به وجود نیامده است

🔹 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از تلاش های شهرداران استان به ویژه شهرداران دارای تراکم جمعیتی ( لنگرود ، لاهیجان و بندر انزلی ” در مقابله با کرونا ویروس قدردانی کرد و تاکید کرد: ظرفیت تامین منابع درآمدی خارجی در شهرداری های استان به غیر از شهرداری های لنگرود ، لاهیجان ، رشت و انزلی به وجود نیامده است.

🔹علی اکبری اوسط مقدم در نشست ویدئو کنفرانسی استاندار گیلان با شهرداران ،هدف از برگزاری این جلسه را نقد و بررسی مشکلات شهرداری های استان عنوان کرد تا حاصل آن در خور شان شهروندان در شهرهای مختلف استان باشد.

🔹وی با اذعان بر این که ۵۲ شهر گیلان به جزء رشت ( مرکز استان) دارای مشکلات مشابه به هم می باشند،اعتقاد دارد : شهرهای لنگرود،لاهیجان و انزلی با توجه به تراکم جمعیتی که دارند تقریبآ دارای شرایط و مشکلاتی می باشند که با مرکز استان تشابه دارد.

🔹این مسئول با تاکید بر این که بقیه شهرهای گیلان دارای مشکلات هم سطح و در یک ردیف قرار دارد،متذکر شد: برخی از شهر ها به دلیل داشتن املاک اوقافی دارای مشکلات یک مقدار متفاوت می باشند.

🔹اوسط اکبری مقدم ،مهم ترین و اصلی ترین چالش های حال حاضر شهرداری های استان را در تامین منابع مالی دانست و تصریح کرد: شیوع کرونا ویروس در ماههای پایانی سال گذشته سبب شد تا منابع درآمدی شهرداری ها تحقق نیابد.

🔹به گفته وی،شهرداری های استان گیلان برای مقابله با کرونا ویروس متحمل هزینه های جهت حفظ سلامتی شهروندان شدند .

🔹معاون استاندار گیلان در ادامه از زحمات همه شهرداران استان و به صورت شهرداران دارای تراکم جمعیتی ( لنگرود، لاهیجان و بندر انزلی ” در مقابله با کرونا ویروس قدردانی کرد .

🔹اوسط اکبری مقدم ،تامین منابع مالی شهرداری های استان گیلان را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: تامین منابع پایدار در شهرداری ها از مباحث سالیان طولانی تاکنون است.

🔹وی با مستثنی قرار دادن یک مقدار شهرداری رشت در تامین منابع مالی طی سالیان گذشته تاکنون،اذعان کرد: علی رغم تلاش های صورت گرفته مابقی شهرداری های استان در تامین منابع درآمدی پایدار به آن صورت مورد انتظار،تحقق پیدا نکرده است.

🔹این مسئول ،اعتقاد دارد: درآمد پایدار در یک شهرداری تابع یک سری ویژگی ها می باشد و این درآمد باید به گونه ای باشد که به توسعه زیر ساخت های شهری و شهر آسیبی وارد.

🔹اوسط اکبری مقدم ،اذعان کرد: هم اکنون بسیاری از منابع درآمدی شهرداری های استان گیلان وابسته به کمیسیون ماده ۱۰۰ و هم چنین منابع حاصل از تغییر کاربری هایی است که در کمیسیون ماده ۵،دارد ایجاد می شود.

🔹به گفته وی،گاهی اوقات دیده می شود در توسعه شهری و ارائه خدمات مدیریت شهری،شهرداران را با چالش های جدی مواجه می کند.

🔹معاون استاندار گیلان،تاکید کرد: ویژگی دوم درآمد پایدار در شهرداری ها در فرآیند زمان نباید دست خوش افزایش یا کاهش چشم گیر باشد ،بنابراین روند یک نواختن داشتن ضرورت دارد.

🔹اوسط اکبری مقدم ،یاد آور شد : منابع درآمدی شهرداری ها از دو محل منابع داخلی و خارجی تامین می شود و منابع داخلی فقط وابسته به خدماتی می باشد که عمومآ به شهروندان ارائه می شود.

🔹وی از جمله خدمات عمومی شهرداری ها به شهروندان را مرتبط با فضاهای مسکونی و تجاری و صدور پروانه های ساختمانی متمرکز شده است،ذکر کرد.

🔹این مسئول ،تجدید نظر در زمینه تامین منابع مالی داخلی شهرداری ها که می تواند جزو منابع پایدار محسوب بشود را مورد تاکید قرار داد.

🔹اوسط اکبری مقدم ،خواستار به روز رسانی عوارض نوسازی در کلیه شهرهای استان گیلان را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: شهر رشت طی سالیان گذشته اقداماتی برای به روز رسانی نوسازی و شناسایی املاک انجام داده که توجه به این امر توسط سایر شهرداری ها می تواند به محل درآمد مستمر تبدیل بشود.

🔹وی با تاکید بر این که در تحقق منابع درآمد خارجی شهرداری ها باید از مشارکت بخش خصوصی استفاده بشود،اذعان کرد: در اغلب شهرها به جزء شهرهای لنگرود، لاهیجان،رشت و انزلی هنوز این ظرفیت به وجود نیامده است.

🔹معاون استاندار گیلان،یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی و اساسی حال حاضر شهرداران این استان را تامین منابع درآمدی بیان کرد.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.