×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

konkor jambandi - چگونه جمع بندي خوبي براي کنکور داشته باشيم؟

۱ ـ ساعت مطالعه ت رو بالا ببر

براي جلوگيري از کاهش احتمالي ساعات مطالعه، همانند ماه‌هاي قبل که قصد شروع به مطالعه را داشتيد، توصيه مي‌کنيم که مدت زمان مطالعه خود را در نظر داشته باشيد و سعي کنيد که هر روز، بهتر از روز قبلِ خودتان باشيد.

به نقل از پيک سنجش؛ توجه داشته باشيد که در اين مدت، فقط بر اساس وضعيت مطالعات قبلي و ميزان پيشرفت خودتان، برنامه‌ريزي و اقدام کنيد و به هيچ وجه خودتان را با ديگران مقايسه نکنيد. هر شخص در مسير آمادگي براي شرکت در آزمون سراسري، وضعيت منحصر به خودش را دارد؛ بنابراين، لزومي به مقايسه خود با ديگران نيست و انجام اين کار، نه تنها کمکي به حل مشکل احتمالي شما نمي‌کند، بلکه موجب استرس شما در اين ايام سرنوشت‌ساز نيز خواهد شد.

۲ـ از خلاصه نويسي ها درست استفاده کن

اگر تا به حال، مطالعه دروس و منابع آزمون سراسري را مطابق برنامه انجام داده و خلاصه درس هم تهيه کرده‌ايد، سعي کنيد که در فرصت باقي‌مانده، از اين خلاصه‌ها استفاده کنيد، و چنانچه تا به حال موفق به اتمام مطالعه خود نشده‌ايد، سعي کنيد تا پايان ارديبهشت ماه انجام اين کار به اتمام برسد و زمان باقي مانده را به مطالعه و مرور يادداشت‌برداري‌ها و خلاصه‌ها بپردازيد. در زمان باقي مانده تا کنکور، بهترين منبعي که مي‌توانيد براي مرور مباحث مختلف از هر درسي استفاده کنيد، همين خلاصه‌ها و يادداشت‌هايي هستند که در حين مطالعه تمام دروس در طول سال تحصيلي تهيه کرده‌ايد.

مشاهده بيشتر : کارنامه رتبه هاي برتر کنکور ۹۹

۳ ـ از دروس عمومي غافل نشي

دروس عمومي را هم در کنار دروس اختصاصي مطالعه کنيد و بر اساس ميزان تاثير و اهميت آن در کنکور سراسري، وقت صرف کنيد. سعي کنيد که دروس عمومي را هم جدي بگيريد و از اهميت مطالعه اين دروس در زمان باقي‌مانده تا آزمون سراسري غافل نشويد.

علاوه بر مطالعه روزانه دروس عمومي، حتماً اقدام به تست زدن در شرايطي مشابه آزمون سراسري بکنيد. اين آزمون‌ها، سرعت عمل شما را افزايش مي‌دهد و باعث افزايش دقت شما در مواجهه با تست‌هاي اصلي دروس عمومي در آزمون سراسري مي‌شود؛ از سوي ديگر، در آزمون‌هاي آزمايشي يا شبيه‌سازي شده، چنانچه در مبحث خاصي يا هر موضوع ديگري در چند آزمون احساس ضعف کرديد، سريعاً مي‌توانيد اقدام به رفع مشکل خودتان در آن مبحث خاص کنيد.

در آزمون‌هاي شبيه‌سازي شده، به ويژه براي دروس اختصاصي، از جمله دروس رياضي و فيزيک، که بيشتر جنبه حل کردني دارند، بهتر است که تعداد سؤالات و همچنين ميزان زماني را که براي پاسخ دهي به سؤالات اختصاص مي‌دهيد، مطابق با آزمون سراسري باشد. همچنين توصيه مي‌شود که اين آزمون‌ها، جامع باشد و تمام مباحث يک درس مشخص را شامل شود. بعد از پاسخ دهي به سؤالات و در حين تحليل پاسخ‌ها، ممکن است که چندين سؤال را پاسخ نداده يا اشتباه پاسخ داده باشيد؛ در اين صورت، مي‌توانيد به کتاب‌ها و خلاصه‌هاي خودتان رجوع کرده و نکات مورد نظر را بار ديگر مرور کنيد.

جالب ترين ها : مصاحبه با رتبه هاي برتر کنکور ۹۹

منظور ما از آزمون‌هاي شبيه‌سازي شده اين است که در اين آزمون‌ها شما بايد خود را سر جلسه آزمون سراسري تصور کنيد و با لباس رسمي به سؤالات اين آزمون پاسخ دهيد. همچنين بهتر است که بعد از برگزاري آزمون، با دقت بسيار، پاسخ‌هاي خود را بررسي کنيد و به بررسي ضعف‌هاي خود در آزموني که گذرانده‌ايد، بپردازيد. براي تست‌زني تاکيد مي‌شود که در اين زمان باقي‌مانده، سراغ تست‌هاي تاليفي و غير استاندارد نرويد، بلکه از تست‌هاي استاندارد و اصلي استفاده کنيد؛ در اين خصوص، تست‌هاي ده سال اخير آزمون سراسري مي‌تواند منبع قابل اطميناني براي استفاده و تمرين شما باشد.

۴ ـ نترس درس ها يادتون نميره

گاهي بعضي از داوطلبان، دچار اين ترس يا استرس مي‌شوند که مبادا فلان مبحث از فلان درس را از ياد برده باشند. اين نگراني و اين نوع تفکر، به خاطر نزديکي به زمان برگزاري آزمون سراسري، در ذهن اکثر قريب به اتفاق داوطلبان وجود دارد و موجب مي‌شود که از کارايي‌شان کاسته شده و به استرس آنان اضافه کند. اين حس باعث مي‌شود که داوطلب، دچار وسواس در مطالعه شود و تمام مباحث را مجدداً مطالعه کند. توجه داشته باشيد که انجام اين کار، فقط وقت شما را به شدت خواهد گرفت. مطمئن باشيد که اگر در اين زمان باقي‌مانده با دقت و با برنامه اصولي، مطالعه و جمع‌بندي کنيد، با آمادگي کامل، در آزمون سراسري حاضر خواهيد شد.

هم چنين مي توانيد جزئيات بيشتر از رتبه هاي برتر کنکور را در پي سي کنکور بخوانيد :

https://p30konkor.com/%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-98/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.