×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 6 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس!

به گزارش «بامردم» به نقل از ایرنا؛ این معترضان نسبت به قانون حبس برای افرادی که استطاعت مالی پرداخت مهریه را ندارند، اعتراض داشتند و پلاکاردهایی با همین مضمون نیز در دست گرفته بودند.

در میان آنان کودک ۹ ساله‌ای نیز به چشم می‌خورد که پلاکاردی با مضمون «مادرم مرا به مهریه فروخت» و «من هم قربانی مهریه‌ام» در دست داشت.

برخی از مردان حاضر در این تجمع می‌گفتند که بیش از ۱۰ سال از پرداخت مهریه آنان سپری می‌شود و اکنون با افزایش نرخ سکه و طلا، توان پرداخت آن را ندارند.

یکی از همین معترضان اعلام کرد: هم‌اکنون تمام اموال و دارایی‌هایم از ارث پدری گرفته تا مدارک دانشگاهیم بلوکه شده و در عمل هیچ اموالی هم برای باقی نمانده در حالی که ۱۳ سال است که دخترم را ندیده‌ام و خبری از وی ندارم.

خانم حاضر در جمع این معترضان نیز علت حضورش در این جمع را اعتراض به قانون مهریه خواند و گفت: بنا نیست مهریه ابزاری برای سودجویی تعدادی از زنان از وضعیت اقتصادی و تحت فشار قراردادن مردان باشد، از سوی دیگر قانون نباید مردی را به علت نداشتن استطاعت مالی زندانی کند.

سیدعلی آقازاده، نماینده مشکین شهر و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز در جمع این تجمع‌کنندگان حاضر شد و پس از شنیدن صحبت‌های آنان، اظهارداشت: مشکلات و مسائل خود را به صورت مکتوب برای مطرح کردن در طرح اصلاح قانون مهریه ارسال کنید.

تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 1 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس! تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 5 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس! تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 4 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس! تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 3 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس! تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس 2 - تجمع اعتراضی محکومان مهریه در مقابل مجلس!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.