×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

متقاضیان و دانشجویان بسیاری به صورت سالیانه جهت تحصیل در کشور ترکیه اقدام کرده و هم اکنون می توان گفت ۴۸ هزار دانشجوی خارجی و بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل می باشند. از موارد مهمی که ترکیه را به یکی از مقصد های اصلی ایرانیان برای زندگی و تحصیل تبدیل کرده است، می توان به جاذبه های توریستی، تاریخی و فرهنگی فراوان، کیفیت بالای سیستم آموزشی به همراه اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، عدم نیاز به دریافت ویزای تحصیلی، هزینه های پایین تحصیل و زندگی و تشابهات فراوان فرهنگی اشاره کرد.
کشور زیبا و توریستی ترکیه دارای ۱۹۰ دانشگاه بین المللی و با کیفیت بوده و با عضویت در برنامه اروپایی بولونیا، امکان تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی را برای دانشجویان داخلی و خارجی خود فراهم نموده است. از برترین دانشگاه های این کشور در شهر آنکارا می توان به دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه فنی خاورمیانه و از برترین دانشگاه های شهر زیبای استانبول می توان به دانشگاه های سابانجی، استانبول، کوچ، بغازیچی، فنی استانبول و … اشاره کرد. در ادامه شما را با برترین دانشگاه های کشور ترکیه آشنا خواهیم نمود.

image 0d3441cfce8611fff04e6ccf363d753f55b7e4bd - بهترین دانشگاه های کشور ترکیه در سال 2021

بهترین  دانشگاه های کشور ترکیه

هم اکنون کشور ترکیه دارای ۲۰۰ دانشگاه بوده که از این میان ۱۷ دانشگاه در میان ۱۰۰۰ موسسه آموزشی برتر جهان قرار گرفته اند. در زیر به معرفی برترین دانشگاه های اعلام شده در سال ۲۰۲۱ پرداخته ایم.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه در سال ۱۹۶۷ میلادی توسط یکی از پرفسورهای مشهور کشور ترکیه هالوک اوزن در شهر آنکارا تاسیس شد. این دانشگاه دولتی به عنوان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی این کشور شناخته می شود. بیش از ۱۵۰ رشته کارشناسی و ۲۰۰ رشته تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه شده و دارای دو پردیس آموزشی مجزا در شهر آنکارا می باشد. دانشگاه حاجت تپه توانسته است رتبه ۵۳۴ را در میان برترین دانشگاه های جهان بدست آورد.

image ce3b6e9ea667938867aff3fc51144409f6ce7ccf - بهترین دانشگاه های کشور ترکیه در سال 2021

دانشگاه بیلکنت

 دانشگاه بیلکنت یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد که در شهر آنکارا قرار گرفته و زبان آموزشی آن انگلیسی می باشد. این دانشگاه به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی شناسایی شده و هم اکنون به صورت سالیانه پذیرای ۱۲۵۰۰ دانشجو در دپارتمان های گوناگون دانشگاهی می باشد. دانشگاه بیلکنت به عنوان پایگاه امور تحصیلی، اجتماعی و فعالیت های فرهنگی شهر آنکارا بوده و در رشته هایی همچون علوم انسانی و هنر، اقتصاد، مهندسی، علوم اجتماعی و کامپیوتر به پیشرفت های زیادی دست یافته است.

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول که تاریخچه آن به دوره عثمانی ها باز می گردد از ۱۷ دانشکده و ۵ پردیس تشکیل شده است و هم اکنون دارای بیش از ۵۰ هزار دانشجو در رشته های گوناگون می باشد. در این دانشگاه رشته هایی چون علوم طبیعی، اقتصاد، مهندسی، پزشکی، هنر و … ارائه می گردد.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول ( ITU ) در سال ۱۷۷۳ میلادی در شهر استانبول تاسیس شده است. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی فنی جهان بوده و در زمینه مهندسی و معماری پیشرو و زبانزد می باشد. این دانشگاه درای ۱۴ دپارتمان آموزشی، ۱۲ مرکز تحقیقاتی و ۵ پردیس بوده و پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. جهت پذیرش در این دانشگاه دانشجویان موظف به شرکت در آزمون یوس این دانشگاه می باشند.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بغازیچی اولین دانشگاه آمریکایی تاسیس شده خارج از ایالات متحده آمریکا می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ میلادی در بخش اروپایی شهر استانبول تاسیس شده و به عنوان یکی از مهم ترین دانشگاه های تحقیقاتی این کشور شناخته می شود. دانشگاه بغازیچی دارای ۴ دپارتمان و ۲ دانشکده بوده و پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. از میان بیش از ۱.۸ میلیون متقاضی به صورت سالیانه تنها ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر امکان پذیرش در این دانشگاه را بدست می آورند. از مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به کیفیت بالای آموزشی، تنوع رشته های تحصیلی، اعتبار بالا مدارک دانشگاهی و هزینه های پایین تحصیل اشاره کرد.

image 4acb121c2e09ca48cbc7f215eba4dbd2412b6028 - بهترین دانشگاه های کشور ترکیه در سال 2021

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه ( METU ) در سال ۱۹۵۶ میلادی در شهر آنکارا تاسیس شده است و دارای شهرت فراوانی در زمینه علوم طبیعی و اجتماعی می باشد. این دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بالا و مدرک معتبر دانشگاهی در کنار هزینه های پایین و مقرون به صرفه بوده و هر ساله پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی در تمامی مقاطع تحصیلی می باشد.

دانشگاه آتیلیم

یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های کشور ترکیه، دانشگاه آتیلیم می باشد که در سال ۱۹۶۶ میلادی در شهر آنکارا تاسیس شده است. این دانشگاه دارای جوایز بین المللی زیادی بوده و رتبه ۵۰۰ را از موسسه رنکینگ THE بدست آورده است. زبان آموزشی این دانشگاه در اغلب دروس و رشته های ارائه شده انگلیسی می باشد.

دانشگاه اقتصاد و فناوری توب TOBB

دانشگاه توب به عنوان یک دانشگاه جوان و تازه تاسیس شناخته می شود که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرده است. این دانشگاه خصوصی دارای شهرت فراوان در زمینه هوش مصنوعی بوده و از دپارتمان های پزشکی، حقوق، زبان خارجی، هنر، ادبیات؛ اقتصاد و مهندسی برخوردار می باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم ایران در کشور ترکیه ۲۰۲۱

 دانشگاه بیلکنت
دانشگاه بغازیچی
دانشگاه حاجت تپه
دانشگاه استانبول
دانشگاه غازی
دانشگاه سابانجی
 دانشگاه کوچ

دانشگاه فنی استانبول
دانشگاه فنی خاورمیانه
دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر
 دانشگاه اژه
دانشگاه مرمره
دانشگاه چوکوروا
دانشگاه آنادولو
دانشگاه آنکارا
دانشگاه فنی ییلدیز

جهت آشنایی بیشتر با سایر دانشگاه های کشور ترکیه و نحوه ثبت نام در آن ها با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. توران آکادمی پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.