×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

معمولا افرادی که می‌خواهند یک دستی بر سر و روی خانه خود بکشند تمایل دارند تغییری روی دیوارها ایجاد نمایند و دو کاندید اصلی تغییر دکوراسیون دیوارها هستند. حالا مسئله‌ای که وجود دارد این است: که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر زمان کمی برای تغییر دکوراسیون دارید پیشنهاد ما  به شما استفاده از کاغذ دیواری پشت چسب دار است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مزایا انواع کاغذ دیواری از آشنا شوید.

رنگ یا کاغذ دیواری مسئله این است!

آیا تاکنون در رابطه با رنگ و کاغذ دیواری به خصوص کاغذ دیواری پشت چسب دار اطلاعات کافی به دست آورده اید؟؟ برای تغییر دکوراسیون منزل همیشه نیاز به خرید لوازم جدید و لوکس و گران قیمت نیست. اکثر اوقات مسئله پایه‌ای‌تر از این حرف‌هاست و شما نیاز به تغییر طراحی و دکوراسیون دیوارهای منزل را دارید. اگر دیوارهای منزل زیبایی نداشته باشند هزینه های صرف شده جهت خرید اسباب و لوازم جدید به درد نخواهد خورد. حالا برای تغییر طراحی دیوارهای منزل دو راه پیش پای شما قرار خواهد گرفت: رنگ و کاغذ دیواری.
در رابطه با اینکه کدام یک بهتر هستند نمی‌توان چیزی گفت زیرا هر کدام متناسب با نیاز و هدف شما مزایای و معایب خود را خواهند داشت. ولی در حالت کلی اگر زمان زیادی ندارید و به دنبال لاکچری سازی منزل هستید و در مقابل هزینه هم برای شما اهمیت دارد خرید کاغذ دیواری مناسب ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

کاغذ دیواری معمولی یا کاغذ دیواری پشت چسب دار؟

افرادی که کاغذ دیواری را برای تغییر دکوراسیون و طراحی دیوارهای منزل خود انتخاب می‌کنند، باز هم سر دو راهی می‌مانند؛ یعنی نمی‌دانند کاغذ دیواری معمولی برای آنها بهتر است یا کاغذ دیواری پشت چسب دار. در این بخش ویژگی ها و مزایای کاغذ دیواری نوشته شده است که می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب شما باشد.

image 9479b4becfb348f60896ac2d8be1d6946b8e978b - با هزینه کمتر دیوارها و آشپزخانه زیباتر داشته باشید!

مزیت‌های کاغذ دیواری پشت چسب دار:

   • قابلیت استفاده بالا در منزل و مغازه و فروشگاه و …
   • نصب و سریع و آسان حتی بدون نیاز به نصاب زیرا این کاغذ دیواری ها به صورت برچسبی هستند و خود چسب دارند.
   • هزینه کمتر
   • به راحتی روی هر سطح صافی با هر جنسی از جمله چوب و فلز و سرامیک و مرمر قابل نصب می‌باشد.
   • قابل شستشو
   • با توجه به جنس این نوع کاغذ دیواری برای محیط های مرطوب مناسب است.
   • دارای طرح های متفاوت و مختلف که جذابیت آن را چند برابر می‌کند.

انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار:

کاغذ دیواری پشت چسب دار به یک شکل در بازار ارائه می‌شود و آن هم نوع قابل شستشو می‌باشد. این نوع کاغذ دیواری بر خلاف کاغذ دیواری معمولی است که در نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو در بازار موجود هستند.

کاربردهای کاغذ دیواری پشت چسب دار:

بهترین کاربرد این نوع کاغذ دیواری برای سطوح است. یعنی شما می‌توانید برای دیوارها و سطوح قدیمی که رنگ و لعاب خود را از دست داده‌اند از کاغذ دیواری پشت چسب دار با طرح‌های مختلف و زیبا کمک بگیرید. البته به این مورد دقت نمایید که اگر تمایل ندارید سطوح براق باشند باید دور این نوع کاغذ دیواری را خط بکشید.

نصب کاغذ دیواری پشت چسب دار :

نصب این نوع  کاغذ دیواری بسیار آسان است و هیچ نگرانی و استرسی از این بابت نداشته باشید. پس می‌توانید روی خرید کاغذ دیواری پشت چسب دار حساب کنید. پس ابتدا باید بدانیم چه نوع وسایلی مورد نیاز است. وسایل مورد نیاز برای نصب:

     • دستمال و یا اسفنج تمیز برای پاک کردن سطح مورد نیاز
     • متر
     • خط کش فلزی
     • قیچی
     • چاقوی تیز یا کاتر
     • مداد
     • کاردک

مرحله اول : آماده سازی سطوح

ابتدا باید سطح مربوطه را تمیز نمایید. برای اینکار نیاز به اسفنج و یا دستمال تمیز دارید تا سطح مربوطه پاک شود. البته فراموش نکنید که باید به سطوح اجازه دهید که خشک شوند. البته این برای زمانی است که دیوارهای شما صاف هستند و هیچ مانعی روی دیوار وجود ندارد. در صورتیکه اگر روی دیوار جای میخ و یا برآمدگی و یا فرورفتگی وجود داشته باشد باید سطح را صاف کرده و آماده چسباندن کاغذ دیواری نمایید. در صورتیکه به تازگی دیوارها را رنگ نموده‌اید باید صبر کنید تا کامل خشک شوند. در واقع بهترین حالت این است که زمان بین رنگ کردن دیوارها تا چسباندن کاغذ دیواری بر روی آنها باید ۴  هفته فاصله باشد. در این صورت خیالتان راحت است که به خوبی کاغذ دیواری خواهد چسبید. مورد بعدی پریزها و کلید‌های برق هستن که باید فکری به حال آنها هم بکنید..

مرحله دوم: اندازه گیری ارتفاع دیوارها

دیوار را به درستی اندازه گیری نمایید و سپس وقتی خواستید کاغذ دیواری پشت چسب دار را برش دهید از بالا و پایین ۲ تا ۵ سانت بیشتر برش دهید. و بسیار مراقب باشید که طرح پس و پیش نشود.

مرحله سوم: از سمت چپ دیوار شروع کنید

ابتدا عرض کاغذ دیواری را اندازه گیری نمایید سپس از سمت چپ به همان اندازه روی دیوار علامت بزنید. یک خط صاف روی دیوار و همین طور روی کاغذ دیواری بکشید و کاغذ را ببرید. در کشیدن خط دقت بالایی به خرج دهید زیرا اولین خط در صورتی که صاف نباشد کار خراب خواهد شد.

مرحله چهارم: چگونگی کندن چسب

چسب کاغذ دیواری را نباید به یکدفعه از آن جدا نمایید.بلکه ابتدا باید در حد ۳۰ الی ۶۰ سانت  از چسب جدا نمایید و مقداری از آن را بچسبانید تا بتوانید با تمرکز مراحل بعدی را ادامه دهید.. هر بار حدود سی تا شصت سانتی متر را بچسبانید تا کنترل چسباندن را از دست ندهید. حتی موردی ندارد که بخش اضافی سقف را پوشش دهد چون در انتها برش خواهد خورد. باید بسیار مراقب بیش از حد این کاغذ دیواری کشیده نشود. در این مرحله دو نفر برای این کار نیاز است یک نفر از بالا کارهای هماهنگی را انجام دهد و نفر دوم در لبه مخالف کاغذ دیواری.

مرحله پنجم: صاف کردن

حالا می رسیم به مرحله صاف کردن ، می‌توانید از یک کاردک یا چیزی شبیه به آن استفاده نمایید. برای این کار پس از اینکه کاغذ دیواری را روی دیوار چسباندید به کمک کادرک و با مقداری جابه جا کردن و بردن به سمت های مختلف کاغذ دیواری را روی دیوار صاف کنید و اجازه ندهید هیچ گونه حباب و هوایی زیر کاغذ دیواری باقی نماند..

مرحله ششم: برش بخش های اضافی

بخشی که باید حواستان به آن باشد گوشه‌های کاغذ دیواری است در صورتی که بخشی از آن اضافی آمد باید توسط چاقو و یا کاتر بریده شود.

تمامی این مراحل باید برای هر قسمت از کاغذ دیواری تکرار شود. تا اینکه نهایتا کل دیوارهای شما پوشش داده شوند.

تا اینجا در رابطه با زیبا سازی دیورهای منزل با هزینه کمتر صحبت کردیم. یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم منزل که نقش مهمی در زیبا بنظر رسیدن منزل دارد آشپزخانه و کابینت‌های آن می‌باشد. همانطور که می‌دانید امروز هزینه نصب کابینت بالاست و نمی‌توان مدام تغییر دکوراسیون در آشپزخانه انجام داد. در این بخش شما را با راهی آشنا می‌سازیم که هزینه بالایی ندارد در عوض زیبایی خاص خودش را دارد.

برچسب کابینت چیست و چه مزایایی و معایبی دارد؟

بر چسب کابینت به برچسب‌هایی گفته می‌شود که در دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو در بازار موجود هستند و به راحتی می‌توان آنها را روی کابینت نصب نمود.

image 905dba0f70cd4bf9266d3f6f3e11f37f9950102d - با هزینه کمتر دیوارها و آشپزخانه زیباتر داشته باشید!

مزایا برچسب کابینت:

  • قیمت بسیار ارزان تر نسبت به نصب کابینت
  • نصب سریع و راحت و بدون درد سر بدون نیاز به نصاب
  • طرح‌ها و رنگ‌ها و مدل های دلخواه و فراوان
  • قابل استفاده برای تمامی سطوح از جمله : کابینت mdf و هایگلاس و کمدها وسطوح دیگر
  • داشتن سایز و اندازه‌های مختلف

معایب برچسب کابینت :

  • مقاومت کمتر نسبت به کابینت
  • در صورتی که به درستی نصب نشوند طاهر نامناسبی پیدا می‌کنند
  • از بین رفتن و خراب شدن کابینت در صورت نصب اشتباه و کندن چند باره

قبل از خرید برچسب کابینت باید چکار کرد؟

برای اینکه بتوانید در نصب برچسب کابینت موفق عمل کنید باید ابتدا متراژ دقیق مورد نیاز آشپزخانه خود را بدانید و متناسب با آن رول تهیه نمایدد.

و در پایان…

طبق این مقاله متوجه شدیم که راه‌های بسیار خوب و ارزانی مانند خرید کاغذ دیواری پشت چسب دار و برچسب کابینت وجود دارند که به خوبی و با هزینه کمتر قابل اجرا هستند. سایت http://ragakalaa.com  یکی از سایت های فعال در این حوزه می‌باشد که می‌توانید با قیمت مناسب این موارد را تهیه نمایید .

سایت راگا کالا، علاوه بر ارائه‌ی انواع کاغذ دیواری از جمله کاغذ دیواری پشت چسب دار و برچسب کابینت با طرح چوب و سنگ ، در زمینه‌ی ارائه‌ی انواع گوشی موبایل از برندهای مختلف نیز فعالیت میکند. برای مشاهده‌ی گوشی‌های ارائه شده در این وب سایت، روی عبارت خرید گوشی موبایل کلیک کنید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.