×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 آشپزی یک هنر، فناوری و مهارت برای فراهم آوردن غذا، با استفاده از گرما یا بدون آن می‌باشد.  آشپزی ، عمل آماده‌کردن مواد غذایی برای مصرف است. این اصطلاح معمولاً به معنی محدودتری به کار می‌رود، که اِعمال گرما به غذا برای تغییر شیمیایی طعم، بافت، ظاهر، یا خواص غذایی آن است. وقتی انسان در هزاران سال پیش آتش را کشف کرد، آشپزی ویژگی فرهنگی بسیار رایجی شد.

هر کشور برای خود نوع خاصی از آشپزی را دارد که بسیار متنوع و گوناگون است. در تاریخ افسانه‌ای ایران آمده‌است که پختن غذا و خوردنی از دوران پادشاهی ضحاک آغاز شد. پیش از آن دیوها به این هنر آشنایی داشتند و انواع آش‌ها و اباهای خوش و خوردنی‌های لذیذ را می‌پختند.

از میان نوشته‌هایی که از زبان پهلوی در دست است در خسرو و ریدگ نکاتی دربارهٔ خورش‌ها و خوردنی‌ها و شیوهٔ بکار بردن و چگونگی آن‌ها در دوره ساسانی به دست می‌آید که در تنظیم تاریخ آشپزی در ایران مآخذ معتبر است. نام بسیاری از طعام‌های ایرانی و اصطلاحات طباخی که معرب کرده شده‌است در کتاب‌های زبان عربی دیده می‌شود.

در زبان عربی کتاب‌های چندی در زمینهٔ آشپزی وجود دارد که با پخت‌وپز ایرانیان بی ارتباط نیست چه از حیث اصطلاح و واژه میان این دو دسته شباهت‌هایی دیده می‌شود. این امر احتمالاً به این سبب بوده‌است که در دستگاه‌های دیوانی و اداری خلفای عباسی تعداد زیادی از ایرانیان دخیل بودند.

 طبعاً آداب و عادات آنان در زندگی اعراب نفوذ کرده، از جمله روش آشپزی ایران در زمان عباسیان مورد توجه قرار گرفته‌است.

بهترین روش برای آموزش آشپزی چیست؟

به نظر می‌رسد که این روزها فرصت بی‌نظیری ایجاد شده تا بتوان همه‌چیز را با آموزش آنلاین رایگان یاد گرفت اما قطعاً برخی از این دوره‌های آموزشی آنلاین از موارد دیگر بهتر هستند.خبر خوب این است که سرویس‌های معتبری برای تحصیل و آموزش مجازی رایگان وجود دارد که ما در این بخش به شما معرفی می‌کنیم.

1 2 700x467 - همه چیز درباره آموزش آنلاین آشپزی

آموزش آشپزی با دو صورت زیر اتفاق می افتد که این دو صورت بسیار ویژه برایتان قرار داده شده است. آموزش آنلاین آشپزی بهترین روش برای آموزش پخت غذاهای ایرانی و ملل را ارائه کرده است.

الف – دوره های آنلاین

ب – دوره های آفلاین

مزیت‌های دوره های آموزش آنلاین آشپزی برای هنرجویان کدام است؟

– یادگیری آشپزی از هرکجا و در هر زمان که شما می‌خواهید

– امکان برگزاری دوره آنلاین بدون نیاز به امکانات خاص

– پیدا کردن مدرس آنلاین متناسب با نقاط ضعف خود و بودجه‌ای که برای یادگیری آشپزی در نظر دارید

– صرفه‌جویی در زمان و افزایش بازدهی در دوره های آنلاین آشپزی

– پشتیبانی هنرجو ازنظر مسائل فنی برای برگزاری هر چه راحت‌تر دوره های آشپزی

– با توجه به بودجه خود می‌توانید بهترین دوره آشپزی را پیدا کنید.

مزیت‌های آموزش آشپزی به‌صورت آنلاین برای اساتید آشپزی کدام است؟

– برگزاری ساده دوره بدون نیاز به امکانات خاص

– افزایش درآمد استاد آشپزی با تدریس آنلاین

– تنظیم تقویم کاری با توجه به‌روز و ساعات آزاد استاد

– تعیین هزینه هر جلسه کلاس توسط خود استاد آشپزی

امکانات خاص و ویژه آموزش رایگان آشپزی

همانطور که مشاهده می کنید سایت مرکز آموزش آنلاین آشپزی دارای بخش های مختلفی است. یکی از بخش های متمایز و رایگان آن آموزش رایگان آشپزی است. در آموزش رایگان آشپزی شما با تعداد زیادی از دسته های آموزش رایگان انواع غذاها رو برو هستید.

شما می توانید بسادگی هر دسته از غذاهای مختلف را انتخاب کرده و با تعداد زیادی از این غذاها را مشاهده کرده و هر کدام را نیز می توانید آنها را بیاموزید. روند آموزش آنها بسیار دقیق و کاربردی است. می توان چنین بیان نمود که آموزش هر کدام از آنها کاملا حرفه ای و جامع است.

2 3 700x386 - همه چیز درباره آموزش آنلاین آشپزی

در بخش آموزش رایگان شما عزیزان می توانید بسیار دقیق و کاربردی بصورت مرحله به مرحله و گام به گام مراحل را انجام داده تا بتوانید یک غذای بسیار خوشمزه را طبق دستور پخت دقیق آن را طبخ نموده و برای عزیزان خود تهیه نمایید.

یکی از نمونه های آشپزی رایگان عبارت است از دمی یارما. طرز تهیه دمی یارما از بهترین غذاهای اردبیلی را می توانید در سایت مرکز آموزش آنلاین آشپزی بصورت رایگان و ویژه بیاموزید.

یکی دیگر از انواع غذاهایی که بسیار پر طرفدار است چی کوفته ترکیه است. شما می توانید طرز تهیه چی کوفته را بصورت کاملا حرفه ای از غذاهای بسیار خوشمزه ترکیه را در منزل طبق اصول اصلی و حرفه ای طبخ نموده و با عزیزانتان میل نمایید. طرز تهیه چی کوفته ترکیه بصورت کامل حرفه ای قرار داده شده است.

یکی از مهمترین دسته های ویژه آموزش رایگان آشپزی طرز تهیه انواع غذاهای محلی است که هر روز نیز درحال تغییر و به روزرسانی است. حتما از این بخش نیز استفاده نمایید.

3 1 667x500 - همه چیز درباره آموزش آنلاین آشپزی

همانطور که بیان گردید شما با بهترین آموزش آنلاین آشپزی با خدمات ویژه آشنا شدید. شما عزیزان می توانید با استفاده کامل از این سایت از بهترین خدمات آموزش آشپزی بهره برده و هنر آشپزی خود را ارتقا دهید.

اینکه بتوانید هنر آشپزی خود را افزایش دهید دیگر دور از دسترس نیست. بسادگی می توانید با استفاده از تکنولوژی روز این کار را با مرکز آموزش آنلاین آشپزی انجام دهید. در هر زمان و در هر مکانی می توانید بهترین و با کیفیت ترین آموزش ها را چه آموزش رایگان آشپزی باشد و چه آموزش غیر رایگان از این خدمات بی نظیر استفاده نمایید.

مرکز آموزش آنلاین آشپزی ۱TouchFood همیشه در هر زمان و در هر مکان آماده خدمات دهی آموزشی به شما عزیزان است. به امید فردایی خوشمزه تر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.