×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

62058899 - از ناکافی بودن درآمد پزشکان در شهرستان ها تا لزوم صیانت از جامعه پزشکی

دکتر محمد رئیس زاده در جمع اعضای نظام پزشکی استان گیلان، با اشاره به ظرفیت بی نظیر گیلان در منابع انسانی از جمله پزشکان، اظهار کرد: جامعه پزشکی جز سرمایه های لاینفک جامعه ایران بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه بار صیانت از جامعه پزشکی بر عهده نظام پزشکی است، افزود: نظام پزشکی علاوه بر صیانت جامعه پزشکی باید اهمیت این جامعه را در دیگران تفهیم کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، بر لزوم مراقبت از اعضای سازمان تاکید کرد و متذکر شد: باید با صیانت از خود در داخل و صیانت از سازمان از بیرون این مراقبت در سازمان نظام پزشکی نهادینه شود.

رئیس زاده، بر لزوم ساماندهی نظام پزشکی و تلاش برای برون رفت از این مهم تاکید کرد و گفت: اینکه بفهمیم چرا وضعیت سازمان پزشکی نظام مند نیست، خود نیمی از اصلاح است و باید تلاش شود خود جامعه پزشکی جامعه منسجم باشد و نقش خود را بشناسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نظام پزشکی جامعه ای منسجم نیست، تصریح کرد: جامعه نظام پزشکی در تحقق سلامت و معادلات آن در حال حاضر وزنی ندارد و لازم است انسجام واحد با شناخت مولفه های قدرت را کسب کنیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بر لزوم ساماندهی نظام پزشکی توامان با افزایش تعاملات با سازمان های بیرونی تاکید کرد و افزود: باید با شناخت و درک صحیح از سرمایه های سازمان، پشتوانه هایی را در کنار تعاملات بیرونی ایجاد کنیم.

رئیس زاده، بر لزوم ساماندهی و تقویت نظام پزشکی شهرستان ها تاکید کرد و گفت: نظام پزشکی شهرستان ها ستون فقرات نظام پزشکی هستند و هر چقدر سازمان نظام پزشکی شهرستان ها تقویت شود در راستای آن نظام استان و کشور با مانور قدرت و تاثیر گذاری بر دیگر بخش ها، تقویت خواهد شد.

وی بر لزوم افزایش تعاملات نظام پزشکی با سازمان های بیرونی از جمله دانشگاه های علوم پزشکی تاکید و خاطرنشان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بالاترین سطح تعامل با نظام پزشکی قرار دارد و این فرصتی مغتنمی است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور بر ضرورت نهادینه کردن منافع مردم و جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: هر جا منافع مردم و جامعه پزشکی توامان با یکدیگر دیده شود و نابسامان نباشد مردم و جامعه پزشکی توامان با یکدیگر سود می‌برند.

رئیس زاده با تاکید بر اینکه باید فعالانه به اعضای نظام پزشکی در شهرستان ها خدمت شود، عنوان کرد: اعضای سازمان باید نظام پزشکی را مامن و پناهگاه خود بدانند و بعضا مسئولان‌ سازمان برای حل مشکلشان به سراغ آنها بروند.

از ظرفیت نظام پزشکی در تحول نظام سلامت بهره گرفته شود

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست، با بیان اینکه جامعه پزشکی از انتخاب شخصی به نام رئیس زاده بر خود می‌بالد، اظهار کرد: جامعه پزشکی گیلان در این انتخاب تلاش های زیادی کرده و این مایه مباهات است.

وی با اشاره به جایگاه تعیین کننده سازمان نظام پزشکی در حوزه سلامت، افزود: باید از ظرفیت نظام پزشکی در تحول نظام سلامت بیشتر بهره گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مشکلات حوزه درآمد نظام پزشکی اشاره کرد و گفت: عدم افزایش تعرفه پزشکی و پایین بودن تعرفه پزشکان عمومی از مشکلات جامعه پزشکی در نظام پزشکی گیلان است.

وی بر لزوم کاهش دریافت مالیات جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: بسیاری از همکاران علیرغم اینکه درآمد کافی ندارند، وقتشان در اداراتی همچون مالیات گرفته می شود.

سالاری، با اشاره به ناکافی بودن درآمد پزشکان در شهرستان ها به سبب پایین بودن تعرفه‌ها، بیان کرد: پایین بودن تعرفه پزشکان عمومی در برخی از شهرستان ها موجب شده تا درآمد آنها از یک کارمند نیز کمتر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین روی آوردن بعضی از پزشکان به جراحی زیبایی و مهاجرت را از دیگر مشکلات جامعه پزشکی برشمرد.

سالاری، به نقش موثر نظام پزشکی گیلان در بحران کرونا اشاره کرد و افزود: در زمانی که کادر بهداشت و درمان استان نیاز به ماسک و دستکش داشتند، انجمن های پزشکی نظام پزشکی به یاری آنها آمدند و بخشی از نیاز ها در این زمینه را تامین کردند.

وی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون جامعه نظام پزشکی در گیلان، یادآور شد: ۱۳ هزار نفر از اعضای نظام پزشکی و خانواده های آنها در گیلان تحت واکسیناسیون قرار گرفتند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.