×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور 700x496 - ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور کیست؟

مایکل لطیفی بزرگترین سرمایه گذار گروه صنعتی مک لارن به عنوان پولدارترین ایرانی خارج از ایران معرفی شد.

گروه صنعتی مک لارن اعلام کرد مایکل لطیفی ، پدر یکی از بهترین های مسابقات فرمول دو پس از خروج رون دنیس ، نخستین سهامدار این شرکت شد. سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیون پوندی این شرکت متعلق به جزیره ویرجین بریتانیا است که توسط لطیفی که پسرش راننده ی ذخیره فرمون۲ فورس اسندیا است ،کنترل می شود. سهامداران دیگر گروه مک لارن ، منصور اوجه و ممتالت بحرینی هستند.

لطیفی یکی از علاقمندان به فراری است ، و هنگامی که نوجوان بود از ایران به کانادا مهاجرت کرد، و در ابتدا شغلی در مک دونالد داشت.او کارشناسی مهندسی برق دارد. و مالک سومین شرکت بزرگ غذا ، در کانادا ( سوفیا فود) است.

مایکل لطیفی یکی از سرمایه داران مشهور دنیا مالک شرکت غذایی سوفینا در کانادا است و در تازه ترین سرمایه گذاری اش برای خرید سهام مک لارن نزدیک به ۲۰۴ میلیون پوند (بیش از ۲۷۰ میلیون دلار) پرداخت کرده است ؛ براساس گزارشات همراه این مرد ثروتمند ایرانی ۲ فرد دیگر در این شرکت بزرگ سرمایه گذاری کرده اند که جزئیات آن به شرح :مسئول سرمایه گذاری  پادشاهی بحرین، با در اختیار داشتن ۵۶ درصد سهام بزرگترین سهامدار مک لارن است. پس از این شرکت، محمد عجه، بازرگان سعودی تبار با ۱۴ درصد دومین سهام دار این شرکت است.

ثروتمندترین ایرانی - ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور کیست؟

لطیفی گفت:” من مدت ها برند مک لارن و بیزینس آن را تحسین میکردم ، مک لارن یک شرکت منحصر به فرد در زمینه ، خودرو ، مسابقه و تکنولوژی است ، که چشم انداز رشد چشمگیری را در بر دارد و همین موضوع دلیل سرمایه گذاری من شد.من افتخار می کنم که بخشی از این برند فوق العاده باشم “.

مدیرعامل شرکت مک لارن ، شیخ محمد بن اسا افزود ، ” این تزریق سرمایه ، رای اعتماد به استراتژی آینده ما است و گروه همچنان بر رشد متمرکز است ، حضور مایکل لطیفی در خانواده مک لارن باعث خوشحالی ماست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.