×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 17 خبر

تنظیم دادخواست

برخلاف پرونده های کیفری که به هر نحوی می توانید شکایت خود را مطرح کنید در پرونده های حقوقی باید مقدماتی باشد و دادخواست بنویسید که بهتر است توسط وکیل انجام شود تا پرونده به درستی در دست اقدام قرار گیرد.دادخواست یک شکل کلی از دعاوی است که باید با جزئیات کامل ریز بینانه تکمیل شود. نتیجه دعوا به این معنی است که شما باید یک فرم خاص برای طرح دعوا یا دعوای خانوادگی ایجاد کنید که به آن تنظیم دادخواست نیز می گویند.

مشاوره حقوقی

اطلاعات بیشتر در سایت وکیل در شهر قدس اکثر پرونده ها به صورت رایگان در دسترس هستند و با جستجو می توانید آنها را بیابید  اما آنچه را مهم است و اگر دستور پرونده خاصی می خواهید بهتر است با تیم وکلای احسان دلیریان وکیل در شهر قدس تماس بگیرید.

در صورتی که دعوا توسط وکیل اقامه شده باشد، درج مشخصات وکیل مهم است دادخواست باید به زبان فارسی نوشته شود. لطفا توجه داشته باشید که پرونده شما بدون ارائه دادخواست قابل پیگیری نخواهد بود مشخصات شخصی را در آن وارد کنید.

میزان هزینه حق وکالت و حق الوکاله معمولاً بر اساس قرارداد وکالتنامه و با رضایت موکل و وکیل درسال۱۴۰۰ تعیین می شود. اما با فرض اینکه مبلغ خاصی در توافقنامه وکالت مورد توافق قرار نگرفته باشد. موکل باید هزینه وکالت و هزینه کار خود را با توجه به تعاریف قانونی مندرج در تعرفه حق الوکاله ۱۴۰۰ و هزینه سفر وکالت ۱۴۰۰ بپردازد. در پرونده های مالی امور حسبی  خانوادگی و غیر مالی امور کیفری و در قرارهای صادره از دادگاه این مبلغ در فرض های مختلف متفاوت است.

مشاوره حقوقی

حق الوکاله یا حق الوکاله مبلغی است که وکیل برای بررسی پیگیری و دفاع از پرونده ای برای شما (مشتری) دریافت می کند. این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد و روش پرداخت در ابتدا پرداخت آن خواهد بود اما ممکن است طرفین موافقت کنند که آن را در زمان دیگری پرداخت کنند. هزینه وکیل در قلعه حسن خان با جلسه حضوری در اختیارتان قرار میگیرد.

یکی از عواملی که میزان حق الزحمه را تعیین می کند نوع پرونده ای است که وکالت در آن وکالت می پذیرد و مبلغ حق الوکاله نیز در آن قید شده است. حقوق دانانی که تجربه بیشتری دارند و در دعاوی حقوقی موفق تر هستند هزینه های حقوقی بالاتری خواهند داشت.

چه میزان از هزینه وکیل قابل جبران است نکته دیگر این است که شخص اقامه دعوی در صورت برنده شدن دعوی می تواند هزینه های پرداخت وکیل طرف مقابل را مطالبه کند. با مشاوره حقوقی در شهر قدس  توسط احسان دلیریان هزینه دادرسی در آینده مشخص میشود.

در اینجا اگر دادگاه به وکیل دستور پرداخت هزینه ها را بدهد حداکثر تعرفه پرداخت می شود به این معنی که در صورت موافقت با تعرفه بالاتر و تعیین تعرفه بالاتر دادگاه هیچ ارتباطی با آن ندارد. از آنجا که ممکن است طرفین مبلغ زیادی از حقوق وکیل را پرداخت کنند شاکی نباید تمام این هزینه های غیر منطقی را بپردازد.

پرداخت حق الوکاله در صورت رد دادخواست و رد دعوا شما که شکایت کرده اید و وکیلی را استخدام کرده اید ممکن است پس از محاکمه از پیگیری وی امتناع کنید. در اینجا شما باید بخشی از غرامت را به وکیل بپردازید.

 

هزینه وکالت

مشاوره حقوقی در قلعه حسن خان اگر وکیل از پرونده دفاع کند و به آن پاسخ دهد و سپس پرونده به عنوان موکل رد شود ، باید نیمی از وکالتنامه را به او بپردازید. می توان شرط کرد که تا وقتی دعوا تمام نشده و رای صادر نشده حق الوکاله ای در کار نباشد..

شرایط بسیاری وجود دارد که در آن می توان از وکیل درخواست جزئیات کرد و آیا می توان به توافقی برخلاف آیین نامه دست یافت.

افرادی که در دادگاه هستند پرونده دارند ، می توانند شخصاً برای پیگیری پرونده خود به دادگاه مراجعه کنند و می توانند آن را به وکیل بسپارند. منظور وکلا این است که کسانی که دارای پروانه وکالت هستند می توانند از حقوق موکل خود به عنوان وکیل دفاع کنند. در واقع وکیل به عنوان نماینده قانونی یک شخص حقیقی یا حقوقی این اختیار را دارد که طبق توافق نامه وکالت بین وکیل و موکل تعیین شده عمل کند.

مشاوره حقوقی

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که یک وکیل برای کارهایی که از طرف موکل انجام می دهند از حق وکالت برخوردار است که معمولاً در وکالتنامه و قرارداد موکل وکیل مشخص می شود.

در شهر قدس از آنجا که وکالت در این مورد با توافق طرفین و رضایت موکل تعیین می شود هیچ محدودیتی وجود ندارد.

با این حال با فرض عدم توافق بر سر مبلغ مشخصی در قرارداد وکالت موکل باید مبلغ حق الوکاله را به مبلغ در سال ۱۴۰۰ طبق تعرفه قانونی مصوب قوه قضائیه بپردازد.  هزینه های وکالت در پرونده های مالی دعاوی حقوقی پرونده های خانوادگی و غیرمالی پرونده های جنایی و تصمیمات دادگاه طبق تعرفه ۱۴۰۰ باید بررسی شود.

هزینه وکالت در صورت عزل وکیل طبق قانون  شما می توانید هر وکیل را در هر زمان انتخاب کنید به شرطی که وکیل سرسخت باشد و بتواند استعفا دهد. هنگامی که وکیل اخراج می شود حق دارد هزینه هایی را که تا کنون متحمل شده است بپردازد.

این بدان معناست که کانون وکلا با توجه به کاری که انجام داده است تعیین می کند که حقوق یک وکیل چقدر است. اما اگر اخراج یا استعفا در زمانی است که اختلاف به پایان رسیده و پرونده برای رای گیری آماده است  وکیل در اینجا تمام هزینه ها را بر عهده می گیرد.

شما باید برای هر موردی که می خواهید به دادگاه برسانید یک سری هزینه ها را بپردازید که مهمترین آنها هزینه دادرسی است در نظر داشته باشید که پرونده ها به هزینه های دادگاه تقسیم می شوند.

 روش محاسبه مالی و غیرمالی به این صورت است که در موارد مالی هزینه به صورت درصد محاسبه می شود.

یک دعوی مالی بیش از ۲۰ میلیون تومان سه و نیم درصد از هزینه های دادگاه را در بر خواهد داشت و هر چه میزان تقاضا و قیمت بیشتر باشد ، هزینه آن نیز بیشتر می شود.

اما در دعوای غیر مالی هزینه ای ثابت در نظر گرفته شده که نسبت به دعاوی مالی بسیار اندک خواهد بود. طلاق توافقی نیز غیر مالی محسوب می شود از آنجا که پرونده ها از طریق دفاتر خدمات قضایی تشکیل می شود این دفاتر هزینه ای نیز دریافت می کنند.

مشاوره حقوقی

هزینه وکیل طلاق

هزینه وکیل طلاق توافقی هزینه وکالت برای طلاق داوطلبانه مطابق مقررات تعرفه وکیل و توافق طرفین خواهد بود. در هر صورت ، هزینه وکیل که داوطلبانه طلاق می گیرد نسبت به سایر موارد کمتر خواهد بود زیرا دادخواهی کمتر است. اما باید توجه داشت که هزینه ثبت طلاق جدا از هزینه های وکیل است.

پرداخت هزینه های طلاق توافقی در این صورت چه کسی هزینه طلاق توافقی شامل هزینه های دادگاه  هزینه های وکالت و ثبت طلاق را پرداخت می کند. در قلعه حسن خان هر دو طرف دادخواست طلاق شما با شما موافق هستند و هزینه های دادرسی به عهده شخص شکایت کننده است.

مشاوره حقوقی

با این حال هزینه وکیل به عهده زن است هنگامی که زن از طریق وکالتنامه درخواست طلاق از مرد را می کند زیرا باید وکیل را برای مرد انتخاب کند بر عهده خود خانوم خواهد بود.

هزینه مشاوره طلاق و نحوه ارائه سوالات در این زمینه بسیار پایین است ۰۹۱۲۲۴۷۸۷۲۷.

تکلیف مشاوره در طلاق توافقی در صورت طلاق توافقی لازم است جلسه را از ابتدا برای جلسه مشاوره در سیستم رفاه اجتماعی بهزیستی که به این منظور ایجاد شده است ثبت نوبت ضبط کنید.  سپس درخواست طلاق داده می شود در غیر این صورت اگر یکی از طرفین از مراجعه به مشاوره خودداری کرد ، می توان درخواست طلاق یک طرفه را ارائه کرد و سپس با کمک وکلا می توان آن را به طلاق توافقی تبدیل کرد.

 

برچسب ها : ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.