×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

  .::.   برابر با : Tuesday, 24 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر

شستشوی نما به مجموعه اقدامات و کارهایی گفته می‌شود که به موجب آن اقدامات تمامی آلودگی ها و جرم هایی که در نمای ساختمان وجود دارند از بین میروند. به طور کلی شستشوی نمای ساختمان شامل نظافت نمای بیرونی ساختمان با استفاده از دستگاه فشار قوی و مواد های نانو می باشد که توسط متخخصین کار در ارتفاع انجام می شود و افراد اجرا کننده کار باید بسیار با تجربه و حرفه ای باشند تا بهترین بازدهی و کیفیت را به مشتریان خود ارائه بدهند.

شستشوی نما یعنی پاکسازی و جرم‌ زدایی آلودگی ها از نمای ساختمان به جهت نگهداری و محافظت از نمای ساختمان . همانطور که می دانید پس از گذشت زمان نمای ساختمان ها بر اثر گرد و غبار و بارش باران های اسیدی آلوده و چرکین می‌شوند و برای پاکسازی و جرم زدایی نیازمند شستشوی نمای ساختمان با دستگاه فشار قوی نماشویی می باشد.

اگر نمای ساختمان شما مدتی است که آلوده شده و کثیف دیده می شود حتماً فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا با گذشت زمان و نفوذ آلودگی ها به خورد سنگ فرآیند پاکسازی و جرم زدایی از نما بسیار سخت و پر هزینه خواهد شد و حتی در شرایط خاص ممکن است آلودگی هایی که به خورد سنگ نفوذ کرده‌اند از بین نرود و به صورت دائمی بر روی سطوح نمای ساختمان شما بماند.

پس بهترین کاری که برای محافظت از نمای ساختمان خود میتوانید انجام دهید شستشوی نما بدون داربست قبل از نفوذ جرم ها به خورد سطوح نمای است و هزینه کمتری را نسبت به نمایی که آلودگی ها و جرم ها به خورد آن نفوذ کرده است دارد.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 1 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

انواع روش های شستشوی نما

در حال حاضر امروزه روش های بسیار مختلفی برای انجام فرآیند شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که تمامی روش ها با توجه به وضعیت فعلی و شرایط نمای ساختمان شما انتخاب و اجرا می شود برای مثال: مثلاً روش شستشو برای نماهایی که سطوح آنها تیشه ای یا آجری می باشند با نمای ساختمان هایی که در سطوح آنها از کامپوزیت و یا شیشه می باشد کاملاً متفاوت و متغیر می باشد و همچنین قیمت شستشوی نما متفاوت است.

شرکت نماشویی کارابین راپل خدمات شستشوی نما را روش های مختلفی با توجه به جنس نمای ساختمان شما انجام می دهد. و استراتژی های مختلفی برای اجرای کار دارد و بیش از بیست سال است که خدمات پاکسازی نمای ساختمان را برای مشتریان خود در استان تهران و کرج و سایر نقاط کشور انجام می دهد.

بهترین زمان برای پاکسازی نما

اگر قصد نماشویی ساختمان خود را دارید بهترین زمان برای پاکسازی و شستشوی نما زمانی می باشد که نمای ساختمان شما نسبتاً تمیز باشد و آلودگی ها به خورد سنگ های نمای ساختمان شما نفوذ نکرده باشد. زیرا اگر آلودگی ها نفوذ کند همانطور که در اول مطالب اشاره کردیم هزینه شستشو برای پاکسازی بالاتر خواهد شد به این دلیل که برای تمیز شدن نما باید از مواد های زیادی استفاده شود و نسبتاً قیمت نماشویی ساختمان با توجه به میزان مواد مصرفی در فرایند پاکسازی مشخص می شود و نیازمند زمان و هزینه بالاتری می باشد.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 2 700x408 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

نحوه اجرای شستشوی نمای ساختمان

برای اجرای خدمات شستشوی نما امروژه از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود. مانند استفاده از ابزار راپل کاری یا طناب ، داربست ، کلایمر ، جرثقیل سبد دار و بالابرهای هیدرولیکی که هر کدام با توجه به انتخاب مشتریان و همچنین وضعیت فعلی ساختمان شما مشخص می شود.

یکی از بهترین ابزار ها روش هایی که می برای انجام نماشویی ساختمان و شستن نما خود می توانید از آن استفاده کنید شستشوی نما با طناب می باشد زیرا این روش یکی از بهترین و امن ترین روش ها و همچنین کم هزینه ترین روش ها برای اجرای پاکسازی نمای ساختمان می باشد که در حال حاضر به صور بین المللی در سراسر جهان از آن استفاده می شود و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. نام دیگر این ابزار یا روش شستشوی نما بدون داربست می باشد

مواد نظافت نمای بیرونی ساختمان

در حال حاضر دو مواد نانو بسیار قدرتمند و کاربردی وجود دارد که تمامی متخصصین و اجرا کنندگان شستشوی سنگ نمای ساختمان از آنها استفاده می کنند. این دو مواد شامل سیلیس و دیسکلیر می باشد که هر کدام از آنها در انواع سطوح مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند.

سیلیس: نوعی مواد ماسه ای و شنی می باشد که در روش سند بلاست نما از آن استفاده می شود. این مواد قدرتمند با استفاده از دستگاه نماشویی فشار قوی سطوح را صیقل می دهد و به نوعی از سطوح سنگ های نمای ساختمان لایه برداری میکند. سیلیس معمولا در سطوح نمای ساختمان های آجری و سنگی مانند تیشه ای مورد استفاده قرار میگیرد.

دیسکیلیر: یکی از مواد های نانو و اسیدی ای می باشد که در زمان شستشو نما به همراه آب فشار قوی دستگاه نماشویی بر روی سطوح نمای ساختمان پاشیده می شود و با قدرت بالایی که دارد جرم های سخت و روغنی مانند را از سطح نما تا حد ممکن پاکسازی میکند.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 3 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

عوامل موثری برای تعیین قیمت شستشوی نما وجود دارد که در این نوشته تمامی آن عوامل و فاکتور ها را برای شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد تا با فاکتور های تعین قیمت آشنایی کاملی پیدا کنید. آن عوامل موثر شامل:

 • متراژ و ابعاد نمای ساختمان
 • میزان آلودگی و شدت جرم در نمای ساختمان
 • روش نماشویی ساختمان
 • موقعیت مکان جغرافیایی و شهری ساختمان شما
 • میزان مواد مورد نیاز برای پاکسازی و نظافت نمای بیرونی ساختمان
 • ابزار مورد نیاز برای شستشو مانند : شستشوی نما با طناب یا داربست
 • نحوه ی شستشو با توجه به جنس نما که به صورت سند بلاست باشد یا واترجت

تمامی موارد ذکر شده برای تعیین قیمت موثر می باشند و جزوه فاکتورهای اصلی برای تعیین نرخ می باشند که باید توسط کارشناسان و مشاوران شرکت نماشویی محسابه و انالیز بشوند. پس با این حساب نتیجه میگیریم که میزان قیمت مشخص نمی باشد و قیمت اجرا در هر ساختمان متعغییر و وابسته به وضعیت فعلی ساختمان می باشد.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 4 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

انواع سطوح قابل شستشو و پاکسازی

یکی از رایج ترین سوالاتی که بین اکثریت افراد وجود دارد این که کدام سطوح در نمای ساختمان قابلیت باکسازی و نظافت نمای بیرونی ساختمان را دارند. در این بخش از متن کلیه سطوحی را که قابلیت شستشوی نما را دارا می باشند معرفی خواهیم کرد آن سطوح ها شامل:

 • نماهای آجری
 • نماهای سنگی
 • نماهای شیشه ای و کامپوزیتی
 • نماهای سرامیکی
 • نماهای ترموود

انواع روش های شستشوی نمای ساختمان

همان طور که در اول مطالب اشاره شد روش های مختلفی برای اجرای شستشوی نما وجود دارد که این روش ها با توجه به جنس نمای ساختمان شما و همچنین میزان آلودگی نمای ساختمان مشخص می شود. برای مثال در نماهایی که سطوح آنها آجری می باشد باید نماشویی ساختمان نما به صورت سند بلاست انجام شود و کلیه سطوح نمای آجری با استفاده از مواد سیلیس شستشو شود تا کلیه جرم ها از بین برود.

پس با این حساب نتیجه میگیریم که برای اجرای کار در اولین مرحله باید به جنس مصالح استفاده شده در نمای ساختمان که معمولاً شیشه ای ، کامپوزیتی ، سنگی ، سیمانی و آجری می باشد توجه کنیم و روش اجرای کار را با توجه به وضعیت فعلی ساختمان انجام بدهیم.

نحوه اجرای شستشوی نمای ساختمان یکی از موضوع های بسیار حساس و مهمی می باشد که باید به آن توجه ویژه‌ای بشود. زیرا اگر در فرد اجرا کننده کار از تجربه حرفه بالایی برخوردار نباشد و روش مناسبی را برای پاکسازی و جرم گیری از نمای‌ساختمان انتخاب نکند ممکن است نمای شما تمیز نشود و همچنین حتی ممکن است روش اجرا شده به نمای ساختمان شما آسیب جدی را وارد کند پس حتما پیشنهاد می شود که از شرکت‌های با تجربه و مطمئنی همچون شرکت کارابین راپل خدمات دریافت شود تا بهترین بازهی و کیفیت را در انجام کار دریافت کنید.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 5 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

نحوه اجرای نماشویی ساختمان

متخصصین و ارتفاع کاران شرکت نماشویی ساختمان کارابین راپل خدمات شستشو نما را با انواع ابزار های مختلفی انجام می دهند که آن ابزار ها شامل:

 • شستشو نما با راپل یا همان طناب کاری
 • شستشو نما با داربست
 • شستشو نما با جرثقیل
 • شستشو نما با بالابرهای هیدرولیکی سبددار

که هر کدام از این ابزار ها با توجه به انتخاب مشتریان و همچنین وضعیت فعلی نمای ساختمان ساختمان مورد نظر استفاده قرار می گیرد.

شستشوی نمای شیشه ای

برای شستشوی نمای شیشه ای دو مرحله وجود دارد که بهترین روشی که می‌تواند انجام شود در مرحله اول شستشوی کلیه سطوح نما با استفاده از دستگاه واترجت می باشد که موجب بلند شدن کلیه گرد و خاک ها و جرم های سخت از نما می‌شود و در مرحله بعدی از کار شستشو دادن نما به صورت دستی و با استفاده از تی و ابر و اسکاج می باشد.
مرحله دومی که معرفی شد مقداری حساس می‌باشد و شخص اجرا کننده کار باید کلیه سطوح را با استفاده از تی ابر و سپس دستمال نانو پاکسازی و تمیز کند. این کار موجب می‌شود تا تمامی جرم هایی که وجود دارند تا حد ممکن از بین بروند و کیفیت کار دوچندان بالا ببرد.
حتما بتوجه شد که در مرحله پاکسازی از مواد های شوینده ای همچون سیف و ریکا پریل استفاده بشود. این دو موادی که نام برده شد از قدرت جرم برداری بالایی برخوردار هستند و در شدت تمیزی شیشه ها بسیار موثر و تاثیرگذار خواهند بود.
شرکت کارابین راپل در اجرای شستشوی نمایی شیشه ای کلیه موارد ذکر شده را به صورت دقیق و منظم اجرا می کنند تا بهترین کیفیت و بازدهی را برای مشتریان خود تحویل بدهد.

شستشوی نمای کامپوزیت

برای شستشو نمای کامپوزیتی هم همانند نما هایی که سطوح آنها شیشه ای می باشند باید از واترجت و ابر و تی استفاده بشود تا کلیه جرم ها به صورت کامل تا حد ممکن از بین بروند. البته باید به این مورد توجه بشود که نماهای کامپوزیتی پس از گذشت زمان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و نفوذ جرم ها به خورد سنگ مقداری شفافیت خود را از دست می دهند و تنها راه چاره برای جلوگیری از این مشکل شستشوی مداوم نما دربازه های زمانی مشخص می باشد که در صورت نیاز شرکت نماشویی کارابین راپل با عقد قرارداد سالانه در این بازه های زمانی این خدمات را برای شما مشتریان گرامی به همراه تخفیف ویژه ای انجام می دهند.

شستشوی نما بدون داربست کارابین راپل 6 700x408 - شستشوی نما و برسی انواع روش‌های شستشوی نمای ساختمان با کارابین راپل

شستشوی نمای سیمانی

برای اجرای شستشوی نمای سیمانی تنها از دستگاه واترجت استفاده می شود. این دستگاه با قدرت ۲۲۰ یا ۳۲۰ بار فشار آب را به سطوحی که با گذشت زمان آلودگی ها و جرم ها به خورد آن نفوذ کرده‌اند تا حد ممکن پاکسازی و جرم زدایی می‌کند و نمای ساختمان شما تا حد بسیار چشمگیری تمیز و سفید می شود. برای اجرای شستشوی نمای کنیتکس هم از روش نماشویی با واترجت استفاده می شود و روش دیگری به جز این روش برای نظافت نمای بیرونی ساختمان سیمانی یا کنیتکس وجود ندارد.

معمولا این روش قبل از اجرای نقاشی نما هم به جهت زیر سازی و بلند کردن گرد و خاک های از نمای ساختمان استفاده می شود که بسیار موثر و مفید در بالا بردن کیفیت اجرای کار می باشد و حتما پیشنهاد میشود که نماشویی با واتر جت قبل از اجرای نقاشی نمای بیرونی ساختمان سیمانی استفاده شود.

شستشوی نمای آجری و سنگی

اجرای خدمات پاکسازی و نظافت نمای آجری یا سنگی مقداری سخت و پرهزینه تر نسبت به سایر روش های دیگر همچون نماشویی نماهای شیشه‌ای یا سیمانی می باشد. زیرا نماهایی که سطوح آنها از آجر یا سنگ ساخته شده اند به دلیل سفت و سخت بودن سطوح آنها فرآیند شستشو و جرم زدایی نیاز به مواد بسیاری دارد و برای تمیز کردن نمای ساختمان حتما باید از مواد هایی همچون سیلیس و دیسکیلیر استفاده بشود.
مواد سیلیس برای نماهای آجری و مواد دیسکیلیر به همراه استفاده از سیلیس برای نماهایی که سطوح آنها سنگی می باشند بسیار مناسب و پربازده می باشد و حتما پیشنهاد می شود که برای پاکسازی و جرم زدایی نما از این موادهای قدرتمند استفاده بشود تا نمای ساختمان شما مانند روز اول تمیز و درخشنده کند.

منبع: شرکت کارابین راپل

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.