شنبه, 2 تیر 1403 Saturday, 22 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42327 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد دیدگاهها : 2405×
بررسی دلایل نشتی آب در پکیج دیواری
1 خرداد 1401 ساعت: 11:02
شناسه : 198306
0

بهتر است قبل از بررسی مشکل نشتی آب در پکیج، کمی راجع به این تجهیزات گرمایشی جدید صحبت کنیم. پکیج‌های دیواری چند سالی است که در ساختمان‌های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پ
پ

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، تجهیزات مورد نیاز بشر نیز مدام در حال تغییر و به روز شدن هستند و افراد برای داشتن یک زندگی نرمال و بدون دغدغه و همچنین برای تامین آسایش بیشتر همواره در تلاشند خود را با تغییرات ایجاد شده همگام سازند. به همین منظور تمامی تجهیزاتی که در زندگی اکثر مردم دیده می‌شوند، مجهز به تکنولوژی روز هستند. پکیج دیواری نیز دقیقا یکی از تجهیزات ضروری در ساختمان‌ها است که جایگزین آبگرمکن‌های دیواری و موتورخانه‌ها شده است. این تجهیز نیز مانند تمام تجهیزات مصرفی نیاز به سرویس و تعمیر دارد. یکی از مشکلات رایج در این دستگاه، نشتی آب در پکیج است که تیم اوستا پکیج می‌تواند به سرعت این مشکل را عیب‌یابی و برطرف سازد. در ادامه ضمن معرفی اوستا پکیج به بررسی دلایل نشتی آب در پکیج می‌پردازیم.

image 1652089886 - بررسی دلایل نشتی آب در پکیج دیواری -

تعمیر پکیج

بهتر است قبل از بررسی مشکل نشتی آب در پکیج، کمی راجع به این تجهیزات گرمایشی جدید صحبت کنیم. پکیج‌های دیواری چند سالی است که در ساختمان‌های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. صرف نظر هر مزیتی که این تجهیزات دارند، حذف موتورخانه ها با روی کار آمدن پکیج‌ها خود بزرگ‌ترین حسن برای این دستگاه‌ها به شمار می‌رود. آنچه سبب محبوبیت پکیج‌های دیواری شده است عملکرد دوگانه تابستانه و زمستانه دستگاه می‌باشد. عملکرد پکیج‌ها در فصل تابستان به این صورت است که تنها با باز کردن آب گرم دستگاه روشن می‌شود. با توجه به این که نیاز به مصرف آب گرم در فصل گرما محدودتر است، این کارایی سبب استفاده بهینه از انرژی و کاهش مصرف برق می‌شود‌‌. کارایی پکیج‌ها در زمستان کاملا متفاوت است. از آنجا که گرمایش رادیاتورها، فن کوئل‌ها و غیره از طریق پکیج تأمین می‌شود، دستگاه باید برای این منظور روشن باشد.

پکیج‌های دیواری با وجود تمام مزایایی که دارند، جزو تجهیزات حساس به شمار می‌روند و باید به صورت مرتب سرویس شوند. اگر سرویس پکیج‌ها به موقع انجام نشود، ممکن است مشکلات گسترده‌تری مانند نشتی آب در پکیج در آن‌ها دیده شود و مسلما تعمیرات فنی هزینه‌های جاری بسیاری برای کاربر خواهد داشت. سرویس مرتب پکیج ضمن عملکرد بهینه، طول عمر این دستگاه را افزایش می‌دهد. تعمیر پکیج یک کار کاملا تخصصی است. به همین دلیل در صورت بروز هر گونه مشکل در آن، باید با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. فراموش نکنید که پکیج یک تجهیز مصرفی است و ممکن است پس از چند سال استفاده مشکلات مختلفی در آن به وجود آید. همان‌طور که گفتیم پکیج‌های دیواری مزیت‌های بسیاری برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

این تجهیزات گرمایشی با عملکرد بهینه خود سبب کاهش مصرف انرژی شده و هوای ساختمان را در وضعیت متعادل نگه می‌دارند. گذشته از این که سرویس و نگهداری اصولی از این تجهیزات طول عمر آن‌ها افزایش می‌دهد، شما به عنوان کاربر دغدغه خرابی پکیج در شرایط بحرانی را نخواهید داشت. عدم وجود آب گرم کافی، سرد شدن یکباره آب، خرابی پکیج و هر عاملی که در تأمین آب گرم مصرفی مشکل ایجاد کند، برای تمام کاربران آزاردهنده خواهد بود. به همین خاطر توصیه می‌شود برای برطرف کردن مشکلات احتمالی پکیج‌های دیواری، آن‌ها را  به صورت مرتب سرویس کنید. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلاتی که در این تجهیزات گرمایشی دیده می‌شود، نشتی آب در پکیج است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.

image 1652089914 - بررسی دلایل نشتی آب در پکیج دیواری -

علت نشتی آب در پکیج و نحوه برطرف کردن آن

قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید اگر پکیج شما دچار نشتی شد، باید تعمیر آن را به تعمیرکار ماهر و متخصص بسپارید. حتما می‌دانید که تعمیر پکیج در محل نصب آن انجام می‌شود و تعمیرکار باید به محل نصب پکیج در ساختمان‌های مسکونی و یا اداری مراجعه کند. به همین خاطر تعمیرکار باید علاوه بر مهارت و تخصص، قابل اعتماد نیز باشد. این ویژگی یک اصل مهم است که اوستا پکیج همواره به آن توجه دارد. گاهی ممکن است در تعمیر پکیج به تعویض قطعه‌ نیاز داشته باشید. برای برطرف کردن نشتی آب در پکیج ابتدا باید عیب‌یابی دستگاه صورت گیرد؛ حتی این مرحله ابتدایی نیز به تخصص نیاز دارد و اگر شما قبل از رسیدن تعمیرکار، پکیج را به بهانه عیب‌یابی دستکاری کنید، تنها بر شدت مشکل می‌افزایید. علاوه بر آن شناسایی علت نشتی به تعمیر سریع‌تر و راحت‌تر آن کمک می‌کند.

  • خوردگی و فرسایش لوله‌ها: لوله‌ها به عنوان شریان‌های پکیج، جریان آب به سمت سیستم‌های گرمایشی و رادیاتورها را ممکن می‌سازند. نشتی آب در پکیج می‌تواند نتیجه خوردگی و فرسایش لوله‌ها باشد. خوردگی لوله‌ها و حتی سایر اجزای پکیج نیز یک امر طبیعی است؛ چون به دلیل عملکرد پکیج، لوله‌ها دائما با آب سرد و گرم در تماس هستند و همین مسئله سبب فرسایش آن‌ها در طول زمان می‌شود‌. اگر پکیج مرتب سرویس شود، می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.
  • فشار بالا در پکیج: فشار نرمال برای پکیج بین یک تا دو است. اگر فشار پکیج بیش از حد استاندارد باشد، فشارسنج آن عددی بالاتر از دو را نشان می‌دهد. در چنین شرایطی پکیج برای کاهش فشار و جلوگیری از ترکیدگی، شروع به نشتی آب می‌کند.‌ هر چند نشتی آب در پکیج یک مشکل محسوب می‌شود، اما در چنین شرایطی می‌تواند جلوی انفجار پکیج را بگیرد. در واقع این نشتی حاصل یک فرایند پیش‌بینی‌شده است و خروج آب از طریق سوپاپ‌هایی که در پکیج تعبیه شده، انجام می‌شود. خروج آب از سوپاپ سبب کاهش فشار اضافی دستگاه می‌شود‌.
  • بالا بودن درجه حرارت پکیج: دمای آبی که در پکیج در گردش است، باید به صورت دائم کنترل شود. این کار از طریق شیر کنترل دما در پکیج صورت می‌گیرد. در واقع شیر کنترل دما مانع افزایش بیش از حد دمای آب می‌شود؛ اما اگر دمای آب از حد مجاز فراتر رود، در قسمت زیر شیر کنترل، نشتی آب دیده می‌شود. دمای آب پکیج توسط سنسوری که در دستگاه تعبیه شده، کنترل می‌گردد. بنابراین می‌توان یکی از دلایل نشتی آب پکیج را خرابی سنسور دما و افزایش دمای آب دانست.
  • خراب شدن پمپ: برای این عملکرد تعریف شده برای پکیج ممکن شود، باید آب در کل این سیستم گرمایشی به چرخش در آید. این کار توسط پمپ انجام می‌شود؛ اما گاهی ممکن است پمپ خراب شده یا نیم سوز شود. در این صورت شاهد نشتی آب در پکیج خواهید بود. در چنین شرایطی برای کنترل نشتی آب باید پمپ را تعویض کنید.
  • شل شدن اتصالات: طبیعی است که شل شدن اتصالات می‌تواند منجر به نشتی آب پکیج شود. در این شرایط باید شلنگ‌های ورودی و خروجی بررسی شده و محکم شوند.
  • وجود ترک در شیر ورودی: ممکن است نشتی آب پکیج نتیجه خرابی شیر ورودی یا عدم اتصال دقیق شیر ورودی به پکیج باشد که تعمیرکار به تعمیر یا تعویض آن می‌پردازد.
  • خرابی مبدل پکیج: یکی از دلایل مهم نشتی آب پکیج خراب شدن یا ترک برداشتن مبدل آن است که با تعویض آن مشکل برطرف می‌شود.

image 1652089985 - بررسی دلایل نشتی آب در پکیج دیواری -

تعمیرات پکیج خود را به اوستا پکیج بسپارید

تیم فنی مهندسی اوستا پکیج از شرکت خدمات اطلس ایران به صورت تخصصی در حوزه خدمات مربوط به پکیج فعالیت دارد. گروه مهندسی اوستا پکیج با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درخشان در حوزه نصب و تعمیرات پکیج خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در سراسر تهران ارائه می‌دهد.‌ این تیم متخصص تعمیر پکیج ایران رادیاتور در تهران و همینطور تعمیرات پکیج بوتان  و سایر برندها مانند تعمیر پکیج ایساتیس این دستگاه را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد؛ بنابراین مهم نیست برند پکیج شما چیست. کافی است در صورت مشاهده نشتی آب در پکیج یا هر مشکل دیگر با اوستا پکیج تماس بگیرید. با توجه به این که اوستا پکیج خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد، برای دریافت خدمات می‌توانید به سایت این مجموعه به نشانی https://ostapakeyj.com/ مراجعه کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.