×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر

حسابداری یک زبان مشترک بین حسابدار ها می‌باشد که به آن پروتکل می‌گویند. زمانی که پای یک کسب و کار در میان باشد، درآمد ها و هزینه هایی نیز وجود دارند که برای آنها محاسبات ضروری می باشد که این محاسبات در قالب حسابداری برای شرکت انجام می‌گیرد. حسابداری زبان کسب و کار ها می‌باشد و در هر لحظه می‌تواند بیان گر وضعیت مالی و سلامتی آن کسب و کار باشد. در واقع در حسابداری، لیست دقیقی از داده های مالی تهیه می‌شود و به تجزیه و تحلیل آنها پرداخته می‌شود و در نهایت یک خروجی مناسب از تمامی فعالیت های شرکت، گزارش می‌گردد. مراقب باشید که این گزارش باعث می‌شود که مدیران آن مجموعه و سرمایه‌گذاران، بتوانند تصمیمات درستی در خصوص آینده کسب و کار خود بگیرند.

همانطور که متوجه شدید هر شرکتی به دور از اینکه شرکت بزرگ یا کوچیک باشد باید برای خود یک حسابدار داشته باشد و این موضوع بسیار پر اهمیت است. از طرف دیگر نیز شما به عنوان یک کارفرما باید بتوانید یک قرارداد مناسب برای استخدام حسابدار مورد نظر خود تنظیم کنید که برای این کار می‌توانید به نمونه قرارداد حسابداری مراجعه کنید.

وظایف حسابدار به شرح زیر است:

 • ثبت اسناد حسابداری در دفاتر و یا نرم افزار حسابداری (این روزها نرم افزارهای حسابداری جای دفاتر حسابداری را گرفته اند)
 • ثبت اطلاعات کارکنان و محاسبه حقوق و دستمزد ماهیانه آنها و پرداخت فیش حقوقی به آنها
 • تهیه و بررسی صورت‌های مالی و کسب اطمینان از درستی و انطباق آنها با قوانین و مقررات مالی و محاسباتی جاری کشور
 • محاسبه بدهی مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و نظارت بر پرداخت صحیح و به موقع مالیات‌ها
 • ثبت درآمدها و هزینه‌های شرکت و کنترل حساب سود و زیان و ارائه گزارش‌های دوره‌ای در این خصوص به مدیریت
 • تهیه، سازماندهی و نگهداری گزارشات مالی قانونی
 • ارزیابی عملیات مالی و پیشنهاد بهترین روشها به مدیریت
 • پیشنهاد روشهای کاهش هزینه، افزایش درآمد و بهبود سود

اگر شما به عنوان کافرما به دنبال کسی هستید که بتواند برای شما کارهایی که در فوق آوردیم را انجام دهد فقط کافیست بر روی نمونه قرارداد حسابدار کلیک کنید.

بر اثر عقد میان دو طرف برای نمونه رابطه کارگر و کارفرما و یا قرارداد کاری بین دو نفر که به نوعی متضمن تشکیل رابطه جدید حقوقی می‌شود و طرفین قرارداد با توجه به موضوع قرارداد نسبت به یکدیگر موظف‌اند تعهداتی را انجام دهند، برای نمونه می توان چنین عنوان کرد در خرید ملک یا آپارتمان دو نفر توافق می‌کنند که یکی (فروشنده) ملک خود را به دیگری (خریدار) بدهد و دیگری در قبال آن پولی به فروشنده پرداخت کند.

قرارداد یا عقد یا پیمان یک توافق لازم الااجرا می باشد که میان اشخاص است که حقوق و تکالیف طرفین آن را تعیین می‌کند.

تیم حقوقی احقاق مدت زیادی است که بر روی نمونه دادخواست‌های حقوقی کار می‌کند و توانسته است در مدت زمان کم محبوبیت زیادی را بین سایت‌های حقوقی را به دست آورد. جالب است بدانید سایت حقوقی احقاق یک بانک اطلاعتی برای دادخواست و شکواییه‌ها است و شما به عنوان یک کاربر به راحتی می‌توانید با مراجعه به Ehghagh.com به بانک اطلاعاتی دسترسی پیدا کنید و همچنین مطالبی را درباره مسائل حقوقی بخوانید.

برچسب ها :

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.