×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 17 خبر

یکی از مواردی که خواه ناخواه برای شرکتهای تجاری مطرح خواهد شد طرح دعاوی تجاری و یا دفاع از آن دعاوی می باشد .

هر دوی این ها نیاز به علم و تخصص و تجربه کافی دارد و لازم است که کلیه شرایط قانونی در این رابطه رعایت گردد. بدیهی است که عدم توجه به تشریفات قانونی ، لطمه های سنگینی به شرکت و منافع سهامداران وارد خواهد ساخت و ممکن است که حقوق شرکت برای همیشه از بین برود.

بنابراین وکیل شرکتها در اصفهان در این نوشتار به برخی از این شرایط اشاره خواهد کرد:

برای طرح دعاوی تجاری باید اقدامات زیر انجام شود :

 1. در درجه اول باید مشخص شود که خواهان دعوی چه کسی است ؟

بعنوان مثال در قرارداد هایی که فیمابین دو شرکت منعقد شده است ، نباید اسامی مدیر یا مدیران و یا سهامداران شرکت و یا بازرس شرکت را در دادخواست بعنوان خواهان اصلی نوشت و این خطای فاحش ، قطعا باعث صدور رای دادگاه برعلیه شما خواهد شد .

لذا اشخاص می توانند هر گونه دادخواست ، شکوائیه ، لایحه ، و تقاضایی را از طریق این دفاتر برای مراجع قضایی ارسال نمایند.

 1. ثانیا باید مشخص شود که خوانده دعوی کیست و ادعای شما دقیقا متوجه چه شخصی است

بعنوان مثال اگر مدیر یک شرکت چکی را از حساب شرکت برای شما صادر نموده باشد و اکنون با مراجعه به بانک محال علیه چک برگشت شده و مبلغ آن کارسازی نشده است ، شما بعنوان خواهان دعوی باید بدانید که می توانید دادخواست خود را هم بطرفیت صاحب حساب (یعنی خود شرکت) و هم مدیر یا مدیرانی که این چک را امضا نموده اند اقامه نمایید. چرا که قانون گذار هر دوی اینها را به صورت تضامنی مسئول پاس شدن این چک قرار داده است

 1. ثالثا خواسته و تقاضای شما باید در دادخواست کاملا معلوم و معین باشد و بدون هیچ گونه ابهامی ، نوع و کم و کیف و میزان خواسته را معلوم نموده باشید . بدانید که دادگاه در رسیدگی خود ، استحقاق شما را صرفا و منحصرا در خصوص همین خواسته ای که در ابتدای امر تعیین نموده اید بررسی خواهد کرد و ضوابط مربوط به تغییر خواسته ، بسیار سخت گیرانه و محدود می باشد .

لذا اشخاص می توانند هر گونه دادخواست ، شکوائیه ، لایحه ، و تقاضایی را از طریق این دفاتر برای مراجع قضایی ارسال نمایند .

 1. رابعا ادله و مدارکی که با استناد به آنها خود را محق می دانید باید در دادخواست به آن اشاره شود و نسخه ای از آن به همراه دادخواست به دادگاه ارائه شود .

دادگاه رونوشت این مدارک را برای طرف مقابل ابلاغ و ارسال خواهد کرد تا نامبرده فرصت دفاع از خود را در مقابل آن پیدا نماید .

 1. خامسا : در قسمت شرح دادخواست باید توضیحات مختصر و مفیدی از شرح ماوقع و آنچه بین شما و خوانده دعوی بوده و نوع تعهدات وتکالیف و قول و قرارهایی که بین شما بوده است را تشریح نمائید و توضیح دهید که چرا و به چه دلیل خود را محق می دانید .

البته این نکته را بدانید که موارد فوق ، تنها گوشه ای از مقررات و قوانین مربوط به ارائه دادخواست می باشد نه همه آن .

لذا اشخاص می توانند هر گونه دادخواست ، شکوائیه ، لایحه ، و تقاضایی را از طریق این دفاتر برای مراجع قضایی ارسال نمایند و طرح دادخواست و اقامه دعوی صحیح ، دارای ریزه کاری ها و چالش های زیادی است که در حال حاضر درصدد توضیح آن نیستیم .

سوال بعد آن است که : دادخواست مربوط به دعاوی تجاری را باید کجا ببریم ؟

وکیل شرکتها در اصفهان این چنین پاسخ می دهد که : در حال حاضر از آنجایی که در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ ، دفاتری تحت عنوان دفاتر خدمات قضایی تاسیس شده است ،

لذا اشخاص می توانند هر گونه دادخواست ، شکوائیه ، لایحه ، و تقاضایی را از طریق این دفاتر برای مراجع قضایی ارسال نمایند و در بیشتر موارد ، نیازی به مراجعه حضوری به دادگاه ها نیست .

طبق تجربه ما شما با مراجعه به دفتر وکالت علیرضا نوری ( وکیل ورشکستگی و شرکتها در اصفهان ) چه خدماتی به دست خواهید آورد ؟

 1. تنظیم قرارداد تجاری با هر موضوع و در هر زمینه ای
 2. اخذ وکالت در دعاوی تجاری با پرداخت حق الواله منصفانه
 3. قبول مشاوره حقوقی شرکتها و تجار و بازرگانان و تامین کلیه نیازهای حقوقی تجار
 4. بررسی پرونده های قضایی سابق شرکتها و تجار و ارائه راهکارهای لازم جهت پیروزی و موفقیت در پرونده و تنظیم لوایح دفاعیه و قبول وکالت در آنها
 5. قبول داوری جهت حل و فصل اختلافات مطروحه ناشی از مراودات تجاری
 6. آشنایی با انواع شرکتهای تجاری و قواعد و احکام مربوط به هر یک از آنها
 7. اخذ مشاوره تلفنی و صرفه جویی در وقت و هزینه
 8. در صورت لزوم اخذ مشاوره حضوری با وکیل متخصص دعاوی تجاری
 9. پاسخگویی به موکلین در سریع ترین زمان ممکن

۱۰-ارائه خدمات در زمینه وکیل ورشکستگی اصفهان

شما عزیزان می توانید جهت آشنایی بیشتر با خدمات وکیل شرکت ها و وکیل ورشکستگی در اصفهان به سایت www.varshekastegi.com مراجعه و با علیرضا نوری در ارتباط باشید .

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.