×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر

نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن اطلاعات جامعی درباره این اقلام و نحوه راه اندازی آن ها در اختیار شما قرار می دهد. این دستگاه ها برای کاهش مصرف آب در آپارتمان های چند واحدی نیز یکی از مورد نیاز ترین تجهیزات به شمار می رود. انواع پمپ های بدون مخزن، مزایای بی شماری برای خریداران به همراه می آورند. از جمله آن ها می توان به استفاده ساده و عدم اشغال فضای بزرگ در محیط ساختمان ها اشاره کرد. این اقلام برای خانه های کوچکی که فضای کافی برای نصب مخزن های منبع دار ندارند، بهترین انتخاب محسوب می شوند.

آشنایی با انواع پمپ های آب

نقشه نصب پمپ آب بدون مخزن در روند نصب و راه اندازی همه مدل های این پمپ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نقشه ها محل دقیق قرار گیری هر یک از اجزا و تجهیزات را نشان می دهند. با استفاده از این نقشه ها این فرایند به بهترین نحو انجام می گیرد. پمپ های آب جتی، انواع پمپ های آب بشقابی، پمپ های پروانه ای آب، در میان مهمترین پمپ های آب دسته بندی می شوند. هر یک از آن ها در دسته پمپ های محوری و شعاعی قرار می گیرند.

این پمپ ها از نظر شکل ظاهری نیز دسته بندی می شوند. هر یک از دسته بندی های پمپ های آب برای مصارف به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای انتخاب هر یک از این اقلام فروشگاه سولار مکانیکال، خدمات شایسته ای به شما ارائه می دهد. قیمت های به صرفه و تخفیفات ویژه ای این کمپانی نیز افراد را برای خرید این تجهیزات ترغیب می کند. پمپ های کوچک آپارتمانی، انواع پمپ های نیم اسب بخار، پمپ های یک اسب بخار و… بهترین گزینه ها برای ساختمان های متراکم و چند واحدی محسوب می شوند. این پمپ های آب بدون مخزن اکثرا  برای نصب در ساختمان های مسکونی گزینه مناسبی هستند. اما در کنار مزایای مهمی که هر یک از آن ها برای شما به ارمغان می آورند، معایبی نیز وجود دارند که استفاده از آن ها را کمی محدودتر کرده اند.

معایب نصب پمپ های آب بدون مخزن

نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن اطلاعات دقیقی در رابطه با نصب و راه اندازی این تجهیزات در محیط ساختمان ارائه می دهد. اما پیش تر بهتر است با معایب مهم استفاده از این دستگاه ها نیز آشنا شوید و برنامه ریزی های لازم را برای مواجهه با این معایب انجام دهید. برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

  • کاهش عمر مفید این پمپ ها از مهمترین معایب آن ها به شمار می رود. در واقع خاموش و روشن شدن بیش از حد این پمپ ها سبب آسیب رسیدن به بخش های مختلف آن ها می شود.
  • در صورتی که جریان آب به صورت کلی قطع شود، ساکنین ساختمان به آب ذخیره شده در پمپ های آب دسترسی ندارند؛ چرا که اصلا مخزنی برای ذخیره سازی وجود ندارد!
  • در نظر داشته باشید که شرکت آب و فاضلاب نیز جریمه هایی برای استفاده از این قبیل مخازن در نظر گرفته است. بنابر این در صورتی که استفاده از این دستگاه ها برای این اداره جات محرز شود، باید پذیرای برخی جریمه های نقدی باشید.

علت این جریمه ها این است که دستگاه های پمپ آب بدون مخزن، بیشتر آب اطراف خیابان و محله شما را به خود جذب می کند و این مسئله فشار آب را برای استفاده سایر همسایگان کاهش می دهد.

نحوه نصب و نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن

نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن روند مرحله به مرحله نصب این اقلام را شرح می دهد. با توجه به این نقشه می توانید، قطعات مورد استفاده در این فرایند را نیز بهتر بشناسید. برای نصب آن ها باید چند مرحله مهم را طی کنید. در زیر به شرح مرحله به مرحله و گام به گام فرایند نصب این اقلام می پردازیم.

آماده سازی ابزار مورد استفاده در کار

در نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن، یکی از مهمترین موارد، ابزار کار مورد نیاز برای نصب این تجهیزات هستند. برای نصب هر چه دقیق تر این اقلام تجهیزات به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله آن ها می توان به لوله های آب با قطر مناسب، مهره ها و ماسوره ها، شیرهای یک طرفه، ست های کنترلی و… اشاره کرد که فرایند نصب را تکمیل می کنند.

انجام اقدامات لازم پیش از نصب

در نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن، توضیحاتی پیرامون شرایط انجام نصب این تجهیزات نیز ارائه شده است. برای نصب آن ها باید برخی اقدامات مهم پیش از فرایند نصب آن ها در محل انجام شود. در غیر این صورت کیفیت نصب و راه اندازی آن ها مطلوب نخواهد بود. در نظر داشته باشید که مکان مورد نظر برای نصب این تجهیزات باید حتما سر پوشیده باشد و نور خورشید در آن نفوذ نکند. سطح زیرین محل نصب این تجهیزات نیز باید کاملا صاف و یکدست باشد.

وجود هر گونه برآمدگی در آن مشکلات بسیاری در فرایند نصب ایجاد می کند. در حین نصب باید به قدرت و فشار پمپ آب مورد نظر نیز دقت داشته باشید. در صورتی که پمپ آب شما فشار بالایی دارد، بهتر است که در محل نصب آن از عایق های صوتی نیز استفاده کنید. به این ترتیب دستگاه پمپ آب، از همسایگان شما سلب آسایش نمی کند.

آغاز فرایند نصب دستگاه…

نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن در نهایت راهکارهای ویژه ای برای نصب دقیق تر هر یک از آن ها ارائه می دهد. در فرایند نصب آن ها تعیین کردن مسیر اصلی لوله های آب ساختمان شما بسیار مهم است. چرا که این بخش شما را به محل اصلی نصب دستگاه می رساند. لوله های آب به کار رفته در این فرایند باید هم قطر باشند و ابعاد آن ها نیز یکسان باشد. این لوله ها با استفاده از انواع مهره و ماسوره به لوله های اصلی آب و قسمت ورودی پمپ های خانگی متصل می شوند.

سپس شیرهای یک طرفه را در قسمت خروجی لوله ها نصب می کنیم. به این ترتیب از برگشت آب به داخل پمپ ها جلوگیری می شود. در صورت برگشت آب به داخل پمپ ها، مشکلات عدیده ای در دستگاه شما به وجود می آید و در برخی مواقع به پمپ اصلی آن نیز آسیب وارد می شود. نصب ست های کنترلی نیز در ادامه این فرایند با کیفیت بالایی انجام می گیرد. سپس لوله های خروجی و ورودی با استفاده از مهره و ماسوره به هم متصل می شوند.

پاسخ به پرسش های متداول مشتریان

برخی از مشتریان برای استفاده از این دستگاه ها دچار تردید می شوند؛ در این زمینه فروشگاه سولار مکانیکال اطلاعاتی را جمع آوری کرده که به بسیاری از پرسش های شما در رابطه با نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن و ویژگی های هر یک از این دستگاه ها پاسخ می دهد.

در وهله اول بسیاری از مردم در رابطه با امکان نصب هر یک از این تجهیزات در ساختمان های مسکونی چند واحدی پرس و جو می کنند؛ برای این منظور باید بدانید، که توان و فشار این دستگاه ها کمی پایین تر از مدل های مشابه است و به همین خاطر برای دو واحد مسکونی باید مخازن تحت فشار نیز در کنار دستگاه نصب شوند.

رنگ بندی سیم کشی های مورد استفاده در پمپ های آب نیز یکی از سوالات متداول مشتریان است. این پمپ ها از یک کابل سه رشته ای تشکیل می شوند. یک رشته از آن ها زرد رنگ است و سیم ارت محسوب می شود. سیم بعدی قرمز رنگ و نول است و سیم آخر نیز مشکی و نول است.

اتصال پمپ های آب به کنتورهای مربوط به آن ها نیز برخی از ابهامات ذهنی مشتریان را تشکیل می دهند.  شما می توانید، یک پمپ آب را به دو کنتر فرعی متصل کنید. اما در صورتی که دو کنتر مجزا از هم در محیط ساختمان دارید، باید از دو مخزن نیز استفاده داشته باشید.

جمع بندی

در این گزارش از فروشگاه سولار مکانیکال شما را با روند نصب این تجهیزات ضروری در زندگی مردم امروز آشنا کردیم. به همین خاطر اکنون بهتر می توانید، در رابطه با خرید یا عدم خرید این محصولات تصمیم بگیرید. برای نصب آن ها شرایط نصب مورد نیاز را نیز مورد توجه قرار دهید. در حین خرید هر یک از آن ها در نظر گرفتن تعداد افرادی که در ساختمان شما از این پمپ ها استفاده می کنند، ضرورت دارد.

در سال های اخیر به منظور کاهش میزان مصرف آب، استفاده و خرید پمپ آب های بدون مخزن با نصب ساده و سریع بسیار متداول شده است.  برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با خرید پمپ آب بر روی این لینک کلیک کنید. قیمت موتور برق های به کار رفته در این اقلام بر اساس نوع دستگاه تعیین خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

نقشه نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن یکی از مهمترین نیازهای نصب و راه اندازی این اقلام به شمار می رود. در صورتی که یک نقشه مناسب برای نصب آن ها در دسترس داشته باشید، احتمال خطا در پروژه پیش رو بسیار کاهش می یابد. شما می توانید، از مهندسین خبره و تکنیسین های حرفه ای برای  تهیه این نقشه ها کمک بخواهید. خرید پمپ آب کشاورزی نیز در فروشگاه معتبر سولار مکانیکال بسیار متداول است. برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.