×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

فروش اقساطی ساینا در حالی حجم بالایی از تقاضا را به خود اختصاص داده است که سایپا پس از سال‌ها عرضه موفق پراید، تصمیم گرفت تغییراتی روی پلتفرم این ماشین قدیمی ایجاد کند.

اگرچه پراید از نظر ایمنی، امکانات و حتی توان فنی، انتقادات گسترده‌ای را همواره با خود به همراه داشت، اما به سبب محدوده قیمتی، تعمیر آسان و هزینه نگهداری پایین، سال‌ها عنوان پرفروش‌ترین خودرو ایرانی را یدک کشیده است.

سایپا در اوایل دهه نود شمسی، خودروهایی مانند پراید ۱۱۱ و ۱۳۲ را روی پلتفرم x100 تولید کردو سپس اقدام به ساخت و عرضه تیبا، ساینا و کوییک روی پلتفرم ارتقا یافته x200 کرد.

شرکت در طرح‌های فروش اقساطی ساینا از همان روزهای نخست رونمایی، متقاضیان زیادی داشت. زیرا مشتری سایپا که سال‌ها به ظاهر و امکانات پراید عادت کرده بود و این کمپانی حتی با عرضه تیبا هم نتوانسته بود به موفقیت آنچنانی دست یابد، با اطلاع از مشخصات سایپا دانست که با خودرویی مدرن‌تر و مجهزتر طرف است.

images 1667750886 - تقاضای بالا ساینا در فروش اقساطی رکورد درخواست را شکست! - خرید قسطی ساینا

آیا خرید اقساطی ساینا به صرفه است؟

وقتی روی کاغذ قصد دارید با یک دو دوتا چهارتای ساده به این نتیجه برسید که خرید اقساطی ساینا، توجیه اقتصادی دارد یا نه، با دو سوال دیگر مواجه می‌شوید.

پاسخ دادن به این سوالات مقدمه رسیدن به پاسخ برای توجیه منطقی بودن یا نبودن شرکت در طرح‌های فروش اقساطی سایناست.

اما آن دو سوال عبارتند از:

  1. در وضعیت فعلی اقتصادی کشور، ماشین بخریم یا نه؟
  2. مزایا و معایب ساینا چیست؟

در وضعیت فعلی اقتصادی کشور ماشین بخریم یا نه؟

پیش از اینکه به خرید قسطی ساینا صفر یا خرید نقدی ساینا دست دوم فکر کنیم، ابتدا باید به این مساله بپردازیم که در شرایط اقتصادی فعلی ماشین بخریم یا دست نگه داریم.

تجربه ثابت کرده برای خرید هر چیزی در کشور ما اگر تاخیر کنیم، ناچاریم پول بیشتری بپردازیم! هر چیزی!! از روغن و رب و لباس گرفته، تا طلا و خانه و ماشین!

بنابراین اگر کسی شما را از شرکت در طرح فروش اقساطی ساینا با این بهانه منصرف کرد که کمی دست نگه دارید تا بازار به ثبات برسد و قیمت ماشین پایین بیاید، زیر بار نروید!

چون بازار خودرو در کشور ما تحت تاثیر عوامل با‌ربط و بی‌ربط بسیاری آبستن حباب است. هر رویداد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی می‌تواند چندین میلیون تومان روی قیمت نهایی خودرو اثر بگذارد، در چنین شرایطی چرا باید برای خرید ساینا اقساطی تعلل کرد؟!

مساله دیگر این است که اگر قرار باشد با دست روی دست گذاشتن و صبوری، شما آنقدری به موجودی حسابتان اضافه کنید که بی‌نیاز به طرح‌های فروش اقساطی ساینا شوید و بتوانید به صورت نقدی ماشین بخرید، این کار منطقی است.

اما در اقتصاد متورم کشور ما، متاسفانه همیشه عکس این اتفاق صادق بوده است! یعنی وقتی به سرمایه می‌رسیم، قیمت چیزی که قصد خریدش را داشتیم از ما دورتر می‌شود!!

بنابراین نتیجه اینکه حتی در شرایط اقتصادی کنونی نیز داشتن یک خودرو شخصی، یک سرمایه محسوب می‌شود و استفاده از بهترین شرایط قسطی ساینا یک تصمیم هوشمندانه است.

حال به سوال دیگری برمی‌خوریم:

خرید قسطی ساینا صفر یا خرید نقدی ساینا دست دوم؟!

هیچ کس نیست که از بوی کابین ماشین نو ذوق زده نشود! اما چون گاهی شرایط مالی جور نیست، چاره‌ای جز خرید ماشین دست دوم باقی نمی‌ماند.

ساینا 1 - تقاضای بالا ساینا در فروش اقساطی رکورد درخواست را شکست! - خرید قسطی ساینا

ماشین دست دوم هم معایب خود را دارد. بدیهی‌ترین عیبش این است که: «اگر خوب بود، چرا فروخت؟!»

حتی اگر ماشین از نظر موتوری سالم هم باشد، به هر حال مدتی متعلق به فرد دیگری بوده که شما نمی‌دانید چگونه از ماشینش نگهداری کرده است. چه بسا خودرو ایرادات پنهانی داشته باشد که باید مشخص شود.

به همین دلایل شرکت در طرح‌های فروش اقساطی ساینا منطقی‌تر است، زیرا به هر حال شما را صاحب یک خودرو صفر می‌کند که تا مدت‌ها هیچ خرجی روی دستتان نمی‌گذارد و خیالتان بابت آکبند بودن امکانات رفاهی و توان فنی آن راحت است.

اما اگر تصمیم به استفاده از شرایط فروش اقساطی ساینا هم بگیریم با مساله دیگری مواجه می‌شویم:

آیا خرید قسطی ساینا از کارخانه ممکن است؟!

اگر مدت‌هاست به دنبال بهترین شرایط برای ماشین‌دار شدن هستید، به احتمال زیاد می‌دانید که کمپانی‌های ایرانی محصولاتشان را به روش ثبت نام و قرعه‌کشی و پرداخت یکباره پول عرضه می‌کنند و خبری از ارائه طرح‌های اقساطی نیست.

خب! راه حل؟! به نظر می‌رسد راهی جز خرید خودرو از مجموعه‌های مجاز باقی نمی‌ماند!

حال سوال دیگری مطرح است:

مجموعه‌های مجاز برای فروش اقساطی ساینا را چگونه بشناسیم؟

در شرایطی که درآمدها اندک و پس‌انداز دشوار است، برای خریدهای بزرگ باید وسواس بیشتری به خرج داد. مجموعه‌ای که برای معامله انتخاب می‌کنید، باید امتیازات زیر را برای مخاطب خود در نظر بگیرید:

  • تحویل فوری

اگر بنا باشد خودرو با تاخیر به شما واگذار شود، به هیچ عنوان زیر بار خرید قسطی نروید، در این شرایط منتظر ماندن برای برنده شدن در قرعه‌کشی‌های کمپانی معقولانه‌تر است. مجموعه‌هایی مانند فرنام خودرو ماشین را در طرح‌های فروش اقساطی ساینا به صورت آنی به مشتری تحویل می‌دهند.

  • قیمت واقعی

قیمت اقساطی ساینا نباید نجومی تعریف شود! فروش اقساطی قاعده و قوانینی دارد و نمی‌توان به اسم طرح قسطی، سودهای کذایی از مشتری گرفت. آیا مجموعه‌ای هست که با قیمت واقعی خودرو بفروشد؟! بله! مراکز انگشت شماری وجود دارند که یکی از آن‌ها فرنام خودرو است.

  • ارائه رسید در برابر پرداخت‌ها

در طرح قسطی، دریافت رسید محکم از فروشنده در برابر پیش پرداخت و اقساط بسیار مهم است. برخی مراکز مانند فرنام خودرو حتی معامله را از این هم محکم‌تر می‌کنند و بخشی از سند خودرو را به نام خریدار می‌زنند. اقدامی که تاثیر بی‌نظیری در آرامش خاطر خریدار خواهد داشت.

  • پیش پرداخت اندک

شرکت در طرح فروش اقساطی ساینا مختص کسانی است که قصد دارند سطح معیشت خود را ارتقا دهند اما پول کافی برای این مهم ندارند. بهترین پیش شرطی که یک مجموعه برای فروش ماشین قسطی می‌تواند برای مشتری در نظر بگیرد، خرید با سرمایه کم است. بستری که فرنام خودرو برای کاربرانش مهیا کرده است.

ساینا 2 - تقاضای بالا ساینا در فروش اقساطی رکورد درخواست را شکست! - خرید قسطی ساینا

  • اقساط بلند مدت

هرچقدر مدت زمان بازپرداخت اقساط، بیشتر باشد، مشتری کمترین فشار مالی را حس می‌کند. به دنبال مجموعه‌هایی باشید که با این شرایط خودرو عرضه می‌کنند، فرنام خودرو یکی از این مجموعه‌هاست.

مزایا و معایب ساینا

به طور کلی مزایا و معایب ساینا را می‌توان اینگونه برشمرد:

مزایا معایب
طراحی ظاهری مدرن و اسپرت ایمنی در سطح پراید و تیبا
قیمت ارزان، هزینه نگهداری، تعمیر و لوازم یدکی پایین جنس متریال کابین در سطح معمولی
توان فنی مطلوب طراحی داخلی ضعیف
امکانات خوب
بازار دست دوم پر رونق

نتیجه گیری

اکنون وقت آن رسیده است که به سوال مطرح شده در ابتدای این مطلب پاسخ دهیم: آیا شرکت در طرح فروش اقساطی ساینا صرفه اقتصادی دارد؟!

بله! ساینا ماشینی است که در محدوده قیمتی خود طراحی ظاهری، ظرفیت داخلی، امکانات رفاهی و توان فنی استانداردی را ارایه می‌دهد. خرید قسطی این خودرو در شرایط فعلی کشور یک فرصت مغتنم است، شما صاحب خودرویی می‌شوید که بسیار کم هزینه است و هر گاه بخواهید می‌توانید آن را در بازار دست دوم به فروش برسانید.

ساینا 3 - تقاضای بالا ساینا در فروش اقساطی رکورد درخواست را شکست! - خرید قسطی ساینا

نکته مهم این است که مجموعه طرف معامله را به درستی انتخاب کنید تا با بهترین شرایط صاحب یک ماشین به صرفه شوید. به نظر می‌رسد یکی از بهترین‌ طرح‌های فروش اقساطی ساینا که در حال حاضر در سطح کشور ارایه شده است، متعلق به مجموعه فرنام خودرو باشد.

با در نظر گرفتن شرایط مالی خود و طرح‌های موجود، برای خرید قسطی ساینا اقدام کنید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.