×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر

%d9%85%d8%ad%d9%85%d9%88%d8%af-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af15-747x498

امروز ششم آبان ماه شصتمین سالگرد تولد محمود احمدی‌نژاد است. فردی که از سال ۸۴ تا ۹۲ دو دوره پرحاشیه را در پاستور سپری کرد.
محمود احمدی‌نژاد از چهره‌های تکرار ناشدنی در تاریخ ایران است. امروز ششم آبان ماه شصتمین سالگرد تولد محمود احمدی‌نژاد است. فردی که از سال ۸۴ تا ۹۲ دو دوره پرحاشیه را در پاستور سپری کرد.
شصت ساله شدن احمدی‌نژاد بهانه‌ای شد تا فارغ از اقدامات سیاسی وی در این مدت گوشه‌ای از اقدامات متفاوت و پرحاشیه وی که در اذهان مردم جا مانده است را بازگویی کنیم تا شاید حافظه کوتاه برخی فراموش کاران که امروز به دولت روحانی و وزرایش انتقاد می‌کند، به یاد آن روزگار بیفتند.

از کی اینجایید؟! یک، دو یا…
سکانس اول؛ شاید همه مردم ایران سخنرانی‌های محمود احمدی‌نژاد را به خاطر داشته باشند که چگونه از معطل شدن مردمی که برای سخنرانی وی به محل از پیش تعیین شده آمده بودند، زمانی که خطاب به مردم حاضر در مراسم سخنرانی می‌گفت «از کی آمدید اینجا؟! چند ساعته اینجایید؟! از ساعت چند اینجا هستید؟ از ساعت ۱۱؟! از ساعت ۱۰؟! این لحن صحبت احمدی‌نژاد با مردم چندان خوشایند واقع نشد و بعد از اندکی وی نیز به روند این سخنرانی پایان داد.

هاله نور!
سکانس دوم؛ یکی از ادعاهایی که بیشتر از همه حاشیه داشت مربوط به دیدار وی با آیت الله جوادی آملی است. آن زمانی که از هاله نور در سازمان ملل سخن می‌گفت و آیت الله جوادی آملی نیز تنها برای حفظ حرمت جایگاهی که این فرد داشت سکوت کرده و تلاش می‌کردند تا وی به این سخنان پایان دهد.

پول امام زمان (عج)
سکانس سوم؛ دولت قبل با اجرای اقدامات اشتباه در حوزه اقتصاد ضربات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد کرد و در این راستا می‌توان به نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد. اقدامی که تورم، رکود و بیکاری ناشی از بی‌پولی را در کشور افزایش داد. او در راستای دفاع از این طرح مفید که اجرای مضری داشت، در صداوسیمای جمهوری اسلامی و مقابل چشمان می‌لون‌ها ایرانی، این اندک مبلغی که ماه به ماه به مردم می‌داد را پول امام زمان (عج) معرفی کرد. وی اعلام کرد این پول طیب و طاهر است و با سایر درآمد‌ها خلط نکنید!

مکالمات بین المللی
سکانس چهارم، اصرار احمدی‌نژاد برای سخنرانی و گفت‌و‌گو با زبان سایر کشور‌ها بود. احمدی‌نژاد که مشخص نشد به چه دلیل برای صحبت با سایر مقامات از کلامات و جملات اشتباه بهره‌مند می‌شد، در دیدار با مدودوف، نخست وزیر وقت روسیه هنگامی که وی از احمدی‌نژاد به زبان انگلیسی حال او را می‌پرسد، احمدی نژد پاسخ جالبی می‌دهد! (مدودوف: HOW ARE YOU؟؛ احمدی‌نژاد: YES!) یا نمونه دیگر این موضوع را می‌توانستیم در دانشگاهی مشاهد کنیم که او در حال سخنرانی بود و هنگام اتمام وقت او زمانی که مدیرجلسه هشدار پایان را می‌دهد، احمدی‌نژاد در پاسخ می‌گوید: «وان دقیقه»!

ارقام نجومی
سکانس پنجم؛ این بخش مربوط به اظهارات احمدی‌نژاد برای پیشبرد اهداف پوپولیسمی خود بود. زمانی که مردم در زمینه تامین معیشت با مشکل مواجه بودند وی برای اینکه به مردم راهکار زندگی نشان دهد، در صداوسیما، مدعی شد که اگر ماهی ۲۰هزار تومان به حساب کودک تازه متولد شده خود بریزیم، بعد از ۱۵ سال وی ۵۰، ۷۰ یا ۱۰۰ میلیون پول دارد این در حالی بود که با حساب سودش این مبلغ به ۴ میلیون هم نمی‌رسید!

انگلیس کشوری در غرب آفریقا
سکانس ششم؛ طنز و جدی این فرد هیچگاه مشخص نبود! در همین راستا در یکی از سخنرانی‌های نماز جمعه وی زمانی که قصد داشت انگلیسی‌ها را تضعیف و علیه آن‌ها صحبت کند، این کشور اروپایی را جزیزه‌ای کوچک در غرب آفریقا می‌نامد! موضوعی که شاید برای خود احمدی‌نژاد و آنهایی که پشت پرده این سخنان را برای او تنظیم کرده بودند معنا داشت، ولی از خارج دایره طرفدارانش، این جلمه تنها به تمسخر منتهی می‌شد.

تهیه انرژی هسته‌ای در منزل توسط یک نوجوان
سکانس هفتم؛ حاشیه‌های احمدی‌نژاد طعم هسته‌ای نیز داشت. او در یک سخنرانی می‌گوید مدیر مدرسه‌ای به وی اعلام کرده دختربچه‌ای در منزل انرژی هسته‌ای تولید می‌کند و او نیز از مسئولان خواسته در صورت صحت کمکش کنند!

ضرب المثل‌های خاص و تشویق حضار!
سکانس هشتم؛ ضرب المثل‌های خاص وی بود که نمونه‌ای از آن را می‌توانستیم در سخنرانی احمدی‌نژاد میان ایرانیان خارج از کشور در سالن اجلاس مشاهده کنیم. زمانی که وی مقابل چشم همگان به جامعه جهانی می‌گوید: «اون ممه را لولو برد و آب را بریزید آنجایی که می‌سوزد.» ولی طرفداران وی به ویژه حدادعادل در آن نشست نه تنها از او ایراد نگرفت بلکه برای وی دست نیز زد!

واکنش کودک ۳ ساله به احمدی‌نژاد
سکانس نهم؛ او در یکی از سخنرانی‌ها به سفرهای خود به ایالات متحده اشاره می‌کند و می‌گوید مردم برای دیدن مقامات به خیابان‌ها آمده بودند و با آن‌ها خوش وبش می‌کردند، زمانی یکی از افراد حاضر درمحل دختر بچه‌ای سه ساله را آورد ومن را نشان داد و گفت این کیست؟ کودک سه ساله خارجی گفت: محمود! محمود!

قطع نامه‌دان!
سکانس دهم؛ سخنرانی‌های بین المللی احمدی‌نژاد نیز برخی مواقع با حاشیه‌هایی همراه بود. وی در سخنرانی‌های مختلف خطاب به سران جهان با تمسخر آن‌ها می‌گفت هر اقدامی در زمینه صدور قطع نامه‌های می‌خواهید انجام دهید. از جملات مربوط به این اظهارات می‌شود به این نمونه‌ها اشاره کرد: «آنقدر قطع نامه دهید تا قطع نامه دونتون پاره شود یا اینکه چندتا قطع نامه دادید؟ چهارتا چهارهزارتا دهید»

بغل کردن یک نامحرم در مقابل چشم همگان
سکانس یازدهم؛ مربوط به اقدامی است که در زمان تشییع جنازه چاوز صورت گرفت و برخی اعلام کردند که وی مادرچاوز را به بغل گرفته تا با وی همدردی کند ولی هیچگاه تایید رسمی نشد. حتی یاران وی عکس لاریجانی و البرادعی را برای دور کردن اذهان از این ماجرا منتشر کردند که با انتشار تصویر اصلی دست آن‌ها رو شد.


منبع: نامه نیوز /انتشاردهنده: علیرضا پرندوش

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.