×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

هواشناسی 1 - کاهش محسوس دما و بارش برف و باران در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت: از فردا با نفوذ مجدد سامانه ناپایدار،شاهد کاهش محسوس دما، بارش برف در ارتفاعات و نیز در برخی از مناطق مستعد جلگه‌اي بارش مخلوط برف و باران هستیم.

به گزارش «بامردم»، مازیار غلامی گفت: نقشه هاي هواشناسی نشان دهنده استقرار جوي پایدار و نفوذ سامانه کم فشار به منطقه است.

وی ادامه داد: بر این اساس شرایط براي افزایش دما و شکل گیري جریانات جنوبی(وزش باد گرم) بویژه در ارتفاعات و دامنه ها مهیا است.

غلامی اضافه کرد:از فردا با نفوذ مجدد سامانه ناپایدار،شرایط براي افزایش ابر، کاهش محسوس دما، وزش باد و بارندگی (بعضی نقاط شدید)، بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها و مناطق سردسیر و نیز در برخی از مناطق مستعد جلگه اي مخلوط برف و باران یا برف مهیا است.

وی تاکیدکرد: هوای گیلان برای روز چهارشنبه صاف تا قسمتی ابري، طی عصروشب افزایش ابر ارتفاعات و دامنه ها وزش بادجنوبی و برای روز پنجشنبه ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید)، کاهش دما، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف برخی نواحی مستعد جلگه اي مخلوط برف و باران یا بارش برف پیش بینی می‌شود.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت:جمعه نیز مه آلود، بارندگی و وزش باد، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف برخی نواحی مستعد جلگه اي مخلوط برف و باران یا بارش برف طی صبح از غرب استان کاهش ابر پیش بینی می‌شود و این سامانه ناپایدار روز جمعه به تدریج تضعیف و از منطقه خارج خواهد شد.


 منبع: ایسنا | انتشاردهنده: علیرضا پرندوش

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.